МИХАЙЛО КОЗОРІС

Переглядів: 18013

                                                        (1882-1937 рр.)

        2 березня 1882 року в Калуші народився відомий український письменник, байкар Михайло Козоріс. Початкову школу він закінчив у рідному місті, пізніше навчався у Станіславівській гімназії, на юридичному факультеті Львівського університету. Повернувшись до рідного краю, М. Козоріс став активним громадським діячем, працював у редакції "Калуського листка", де публікувалися його твори, брав участь у національному відродженні Калуша та його околиць. З інвазією царсько-російських військ Михайла Козоріса разом з іншими українськими патріотами було вивезено до Росії. Повернувшись з неволі, він залишився на Великій Україні, де вже в 20-х роках активно включився у літературний процес, був членом письменницької організації "Західна Україна". М. Козоріс працював з багатьма українськими письменниками, в тому числі і вихідцями з Галичини.

        Найбільше письменницький талант Михайла Козоріса виявився в прозі, зокрема в новелах. Він писав також літера­турознавчі праці, наприклад, "Панський терор на Західній Україні". Перебуваючи на Радянській Україні, письменник у 20-х— на початку 30-х років видав пять збірок своїх прозових нарисів, опублікував кілька літературознавчих праць, залишив цікаві спогади про Івана Франка, з яким познайомився на початку XX століття. В 1937 році його було репресовано і того ж року розстріляно.

        Автор цієї книги познайомився в 50-х роках із відомим українським письменником Володимиром Галицьким, що свого часу також був на Радянській Україні, був репресований і повернувся з увязнення до Львова. Він неодноразово згадував про Михайла Козоріса, з яким йому довелося перебувати в таборах: "Це був надзвичайно обдарований письменник. Переніс жорстокі тортури під час слідства, але не здався, гордо переносив табірне лихоліття. А потім його викликали на повторне слідство і розстріляли".

Інші статті по темі:

Маєте зауваження чи знайшли неточність? Повідомте нам, будь ласка!

Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.