КОСТЯНТИНА МАЛИЦЬКА

Переглядів: 16394

                                     (1878-1947 рр.)

       В с. Кропивниках Калуського повіту в сімї священика народилася письменниця Костянтина Малицька. Навчалася у початковій та виділовій школах Станіславова, відтак у Львівській державній семінарії. Тривалий час К. Малицька проживала у Галичі, пережила заслання в Росію (1915— 1920 рр.). Повернувшись до Львова, вона займалася літературною творчістю. За словами В. Качкана, Костянтина Малицька увійшла до історії української літератури як непере-вершена майстриня дитячого оповідального жанру — переважно невеликих за обсягом етюдів, художніх нарисів, оповідань.

       Більшість її прозових творів друкувалися у журналах "Дзвіночок", "Промінь", у часописах та альманахах "Нова Хата", "Жіноча Доля", "Учитель", "Комар". Костянтина Малицька написала чудовий вірш "Чом, чом, земле моя", який було покладено на музику. Пісня стала знаною у світі завдяки щемливим словам глибокої любові до рідного краю.

Інші статті по темі:

Маєте зауваження чи знайшли неточність? Повідомте нам, будь ласка!

Коментарів: 3

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.