У школах міста бракує молодих спеціалістів та педагогів-чоловіків
За інформацією начальника управління освіти Калуської міської ради Любові Максимович, сьогодні у Калуші освітні послуги надають 1096 педагогів: у загальноосвітніх навчальних закладах — 789 (з них 710 вчителів), у дошкільних — 206, у позашкільних — 101.
Із 710 вчителів навчальних закладів 460, тобто 64,8%, — спеціалісти вищої категорії, 206 (29%) — старші вчителі, 103 (14,5%) — учителі-методисти, є троє кандидатів наук, троє заслужених працівників, 21 лауреат міської і один районної педагогічної премії ім. Костянтини Малицької. Ці цифри дозволяють говорити про високий якісний склад освітянських кадрів.
Проте статистика засвідчує і те, що в освіті міста існують певні кадрові проблеми. Так, у дошкільних навчальних закладах всього 15% педагогів (32 особи) із вищою кваліфікаційною категорією, оскільки 38% (89 осіб) мають тільки неповну вищу освіту, що не дозволяє їм атестуватися на будь-які категорії, а тільки на встановлення посадового окладу.
Ще однією суттєвою проблемою є те, що упродовж багатьох років педагогічні колективи не омолоджуються. Зокрема, у загальноосвітніх навчальних закладах пенсіонери складають 20%, тобто із 789 — 146 педагогів. Якщо говорити про віковий склад вчителів шкіл і гімназії, то можна відзначити, що рекордсменом у відсотковому еквіваленті по кількості пенсіонерів є школа №4 — 35,6%, другу сходинку посідає гімназія — 30,7%, щоправда у гімназії і найбільший відсоток вчителів до 30 років — 41%. Взагалі нема пенсіонерів серед педагогів ЗОШ №11, малий їх відсоток (4,7%) також у ЗОШ №9. Найменший відсоток вчителів до 30 років у ЗОШ №3 — 3,9% та ЗОШ №1 — 5,7%. Зрозуміло, що тут і найбільший розрив між кількістю пенсіонерів та молодих педагогів. У третій школі пенсіонери складають 23,3% від загальної кількості педагогів, у школі №1 — 17,4%. У всіх інших ЗНЗ такої великої різниці нема.
Не новина, що серед педагогічних працівників левову частку складають жінки, а не чоловіки. Так, у загальноосвітніх навчальних закладах Калуша найбільший відсоток сильної половини працює у гімназії — 23%, найменший — у СЗОШ №2 (3,3%) та ЗОШ №7 (3,5%). Недалеко від цих шкіл втекли і ЗОШ №1 — 4,3% та ЗОШ №9 — 4,7%. У всіх інших — відсоток коливається у межах 7, 1%-13,6%.
Як бачимо, сильної половини у закладах освіти таки бракує, як, зрештою, і молодих спеціалістів.
Людмила Степова
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 2
А що робить освіта щоб молоді спеціалісти хотіли працювати в освіті, а потрібно спочатку роздати години молодим спеціалістам, а потім
На рахунок зарплат - цілковито згоден. Вчителям треба платити мінімум 7 тисяч в місяць, за класне керівництво - мінімум тисячу платити. Я зна