У Калуші зробили перший крок до перейменування вулиць

Категорія: ПолітикаПереглядів: 10873

Окрім Порядку найменування та перейменування, також пропонують затвердити Положення про комісію з питань найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проїздів, бульварів, площ, майданів, скверів та інших об’єктів права власності на території Калуської міської територіальної громади, інформують "Вікна".

За проєктом Порядку найменування або перейменування об'єктів топоніміки здійснюється для задоволення потреб Калуської міської територіальної громади з метою закріплення місцевих топонімів, увічнення пам'яті городян, інших фізичних осіб, назв ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, пов'язаних з історією України та громади.

Найменування або перейменування об'єктів топоніміки проводиться з обов'язковим врахуванням загальних інтересів громади, а також географічних, історичних, топонімічних, культурних та інших місцевих особливостей об'єктів, які планується найменувати або перейменувати.

Зокрема, імена фізичних осіб присвоюються з метою увічнення пам’яті про осіб, які внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України; здійснили героїчний вчинок, звершення в ім’я Батьківщини; зробили значний особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя.

У випадку, якщо у фізичної особи, ім’я якої пропонується присвоїти об’єкту топоніміки, є родичі (діти, вдова, вдівець, а у випадку, якщо їх немає — батьки, рідні брати та сестри), додається також їх письмова згода на присвоєння імені.

Назви ювілейних та святкових дат, назви і дати історичних подій присвоюються з метою: популяризації видатних фактів історії України, що відображають звершення та надбання в ім’я України; сприяння розвитку науки, літератури, архітектури, мистецтва та інших сфер суспільного життя; формування історичної свідомості українського народу.

Імена фізичних осіб, назви ювілейних та святкових дат, назви і дати історичних подій присвоюються лише після проведення громадського обговорення, — йдеться у проєкті Порядку.

Зазначено, що участь у громадському обговоренні можуть брати фізичні та юридичні особи, а також громадські об’єднання, що не є юридичними особами.

Організатор громадського обговорення визначає форми його проведення (конференція, форум, громадські слухання, засідання за круглим столом, збори, зустрічі, теле- або радіодебати, інтернет-конференція, електронна консультація, письмові пропозиції), виходячи з необхідності залучення якомога більшої кількості зацікавлених учасників та власних організаційних можливостей.

Строк проведення громадського обговорення обчислюється з дня оприлюднення відповідного інформаційного повідомлення і повинен становити не менш як два місяці.

При цьому на розгляд засідання ради готуються проєкти рішень, кількість яких дорівнює всім варіантам найменування/перейменування, які були включені до звіту про результати роботи Комісії з перейменування.  

Пропонується визначити, що ініціаторами найменування або перейменування  об’єктів топоніміки можуть бути міська рада, міський голова, громадські організації, установи, організації, підприємства, органи самоорганізації населення, а також жителі Калуської міської територіальної громади (громадяни України).

Рішення про присвоєння об’єктам топоніміки  імен фізичних осіб, назв ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій приймається міською радою за поданням міського голови з врахуванням результатів громадського обговорення.

У випадку перейменування  також потрібними будуть результати консультацій з мешканцями, які постійно проживають на вулицях, провулках, проспектах, бульварах, узвозах, проїздах, які планується перейменувати (громадські слухання, збори, збір підписів, зустрічі), крім випадків, коли ініціатива про перейменування оформлена та підтримана як електронна петиція.

Щодо проєкту Положення про комісію з питань найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проїздів тощо, то її пропонують створити розпорядженням міського голови.

До складу Комісії мають входити громадські діячі, представники відповідних депутатських комісій та структурних підрозділів Калуської міської ради.

Комісія зобов’язана збирати та узагальнювати всі письмові, електронні та усні пропозиції з питання найменування або перейменування об'єкта топоніміки, оцінювати подані пропозиції, підготувати звіт про результати своєї роботи  та надати його на розгляд міському голові.

Рішення комісії матиме рекомендаційний характер.

Нагадаємо, у Калуші порушили питання перейменування вулиць, зокрема вул. Пушкіна, ще навесні. Зокрема, у травні провели засідання робочої групи щодо визначення переліку вулиць, які першочергово підлягають перейменуванню. Результатом роботи став перелік з 23 вулиць, назви яких слід змінити: 10 у Калуші, решту — в селах громади. Зокрема, у Калуші це вулиці Глінки, Дружби, Іскри, Ломоносова, Менделєєва, Рилєєва, Пушкіна, Чайковського, Черняховського, Чехова.

Однак перейменування відклали до закінчення війни. До участі в процесі перейменування вулиць пообіцяли дочекатися наших бійців з фронту, які дуже хочуть сказати свою вагому думку, — пояснила тоді зволікання міська влада.

Як повідомив всередині листопада міський голова Калуської громади Андрій Найда в інтерв’ю "Суспільному", до нього телефонують батьки загиблих і хочуть, щоб перейменування відбулося.

Тож міський голова дав вказівку готувати відповідне положення. Йшлося про те, що Положення винесуть на затвердження сесії міської ради. Напрацювати нові назви вулиць має спеціально створена комісія, пропозиції якої винесуть на громадське обговорення і після цього будуть затверджувати нові назви вулиць. Як анонсував міський голова, процес перейменування триватиме до трьох місяців.

ВІКНА 4


Коментарів: 1

 • yurko (08:37 02/12/2022)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 2.57.206.37]

  Пропоную перейменувати вул. Пукшіна на вул. Чорновола, (як у Франику), а теперішній вулиці Чорновола повернути історичну назву.

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.