Міська влада хоче підняти стосунки Калуша з польським містом-побратимом Горліце на новий рівень

Категорія: Мер міста -> Міська радаПереглядів: 2602

7 березня офіційна делегація Калуша на чолі       з секретарем міської ради Олександром Челядином відвідала місто Горліце. Візит тривав два дні, у складі делегації — 14 осіб, половина — представники виконавчої влади міста і депутати міської ради, друга — представники малого і середнього бізнесу. 

Меморандум про співпрацю між Калушем і Горліце було укладено 5 лютого 2000 року, його підписали на той час міський голова Калуша Степан Різник і бургомістр Горліце Юзеф Абрам. Меморандум передбачав тісне і довготривале співробітництво між громадами обох міст, сприяння у розвитку малого бізнесу, культурну співпрацю і обмін художніми колективами, проведення спільних спортивних заходів тощо. Але з 2007 року зв’язки між Калушем і Горліце на офіційному рівні обірвалися. Як повідомив Олександр Челядин, депутати міської ради діючого скликання ініціювали питання їх відновлення. В листопаді минулого року в м. Горліце було надіслано офіційного листа за підписом міського голови Калуша з пропозицією відновити співпрацю. У відповідь отримали запевнення, що влада Горліце з радістю готова до цього, а також запрошення відвідати їхнє місто.

За словами Олександра Челядина, калуську делегацію у Горліце приймали на найвищому рівні. Зокрема, відбулася зустріч у мерії з бургомістром Вітольдом Коханом, депутатами та представниками виконавчої влади міста. На зустрічі в мерії калушани мали нагоду послухати лекцію з історії адміністративно-територіальної реформи у Польщі, внаслідок якої з 48 воєводств у цій країні залишилося 16. При однаковій кількості населення в Україні 11 тис. сільських рад, а в Польщі — 2.5 тис. Крім того, більше повноважень отримали місцеві органи влади. Як зазначив Олександр Челядин, польський досвід цікавий з точки зору реформи, яка готується в Україні. Реформа в Польщі тривала протягом 10 років і фінансувалася Європейським Союзом. Одночасно відбувалися зміни до законодавства про вибори місцевої влади. Тут у виборах беруть участь не лише партії, а й громадські організації. Політичні суперечки у міській раді існують, каже Олександр Челядин, але у господарських питаннях депутати працюють злагоджено і якісно. Загалом реформа в Польщі пройшла не безболісно і деякі нюанси відточуються досі.

— Також ми побачили, наскільки серйозний крок вперед зробила Польща у плані розвитку бізнесу, — розповів Олександр Челядин. — Раніше навколо Горліце були пустирі, тепер на їх місці — підприємства. Законодавство сприяє розвитку бізнесу, усі можливості створює уряд. Наприклад, підприємства, які починають працювати, протягом 10 років звільняються від ПДВ. Нам треба вчитися, як має діяти влада для того, щоб і в Україні розвивався малий і середній бізнес.

У Горліце добре розвинута спортивна інфраструктура: є басейн, льодові палаци, сучасний критий спорткомплекс. Паралельно спортивну інфраструктуру розвивають підприємці, і цими об’єктами (наприклад, тенісним кортом) діти можуть користуватися без перешкод.

— Ми побачили зразок не декларативного, а реального партнерства між бізнесом і владою, — зазначив Олександр Челядин. — Помітною є  і демократизація у суспільному житті. Незважаючи на те, що Польща католицька країна, тут священики усіх конфесій тепер мають рівні можливості працювати з дітьми у школах.

Калуська міська влада розраховує на продовження і поглиблення співпраці в галузі спорту, культури і освіти. Зацікавлена у цьому і польська сторона, зокрема у Горліце готові приймати наших дітей у сім’ях. Цікавим для Калуша може виявитися і досвід міста-побратима у комунальному господарстві.

Горліце має партнерів не лише в Україні, але й в інших країнах. І через поляків Калуш зможе виходити на європейські програми  і шукати партнерів для реалізації спільних програм у транскордонному співробітництві.

Є зацікавленість у тому, щоб вивести співпрацю з Горліце на вищий і більш продуктивний рівень. Олександр Челядин:

— Звертаюся до усіх калушан. Якщо є побажання, пропозиції щодо можливих варіантів такої співпраці, поділіться своїми ідеями. Вони будуть враховані.

Не виключено, що делегація м. Горліце приїде до Калуша вже незабаром на святкування Дня міста, принаймні, зазначив Олександр Челядин, поляки дуже хочуть приїхати до Калуша і подивитися, що відбувається у нас. А наступний офіційний візит калушан у Горліце може відбутися у червні на День міста (зазвичай День міста Горліце святкують у травні, але цього року у зв’язку з реконструкцією центральної площі його перенесли).

Основний тягар витрат на поїздку калуської делегації до Польщі взяли на себе її учасники, з міського бюджету були виділені кошти лише на придбання сувенірів для подарунків приймаючій стороні.

Богдана Коршинська

 

Дзвони підгір'я 29


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.