Ярослав Бахматюк серед 25 вчителів, які надихають

Категорія: Соціум -> КультураПереглядів: 3822

Журнал «Фокус» склав список із 25 людей, які власними руками створюють в Україні школу майбутнього, вміють надихнути українських школярів на високі результати. Приємно, що в це число увійшов вчитель історії Калуської гімназії Ярослав Бахматюк, причому єдиний з області.

Експертами при складанні списку неординарних педагогів країни виступали міські відділи освіти, Український педагогічний клуб, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, а також організатор Всеукраїнського конкурсу «Вчитель-новатор» компанія «Майкрософт-Україна».

Незважаючи на критику шкільної освіти, журнал «Фокус» переконаний: в українських школах працює багато цікавих, талановитих і навіть видатних вчителів. Власне на цих людях, а зовсім не на державних стратегіях тримається сучасна українська школа. Мало не в кожному містечку є українські педагоги, які запалюють дитячі серця. Ці люди роблять набагато більше, ніж вимагає від них штатний розклад, і їх мотивація далека від матеріальних благ.

Що забезпечує високі результати їхніх вихованців? По-перше, вважає «Фокус», ці вчителі не чекають реформи освіти, вони вже реалізовують її власними силами. Майже всі герої лістингу «Фокуса» вийшли з радянської системи освіти. Але від колег їх відрізняє те, що вони готові визнати: щоб викладати сучасним дітям, їм доводиться вчитися. Одні пишуть дисертації, інші освоюють інтерактивні технології, треті вивчають психологію і розробляють власні методики. Кожен учасник списку представляє певний тренд, характерний для просунутих шкіл світу, — будь-то проектне навчання або створення соціальних та екологічних проектів.

Друга особливість, що відрізняє надихаючих педагогів, — це нове ставлення до школяра. «Ми більше не можемо викладати менторським тоном. Діти хочуть діалогу і спільної творчості з вчителями», — говорять вони.

По-третє, вчителі-новатори, який би предмет вони не викладали, вчать не зубрити параграфи з підручників, а створювати власний інтелектуальний продукт — від написання електронних навчальних посібників для молодших класів до розробки маршрутів зеленого туризму.

Наш земляк Ярослав Бахматюк — переможець Всеукраїнського конкурсу «Вчитель-новатор», півфіналіст Європейського та учасник Всесвітнього форуму інноваційної освіти (2010 рік), лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2011. Завдяки розвитку технологій в шкільній освіті назріває революція, — упевнений Ярослав Бахматюк. Сам він до змін готовий. Учитель створив і застосовує на уроках близько сотні авторських педагогічних програм: конструктори уроків, презентації та інтерактивні ігри, які допомагають школярам прожити певний історичний період. Наприклад, у ході вивчення давньогрецької епохи дітям пропонується зіграти в гру «У пошуках піратських скарбів». Переможцем у грі може стати лише той, хто добре засвоїв матеріал. Проект «Середньовічні замки та їх мешканці», який вчитель створював з учнями і для учнів, потрапив до півфіналу Всесвітнього форуму інноваційної освіти, який пройшов в Кейптауні в 2010 році. Зараз Я.Бахматюк розробляє освітній інтернет-портал для школярів.

Вл.інф.

 

Дзвони підгір'я 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.