Чи стануть наші села такими, як у Сербії?

Категорія: Влада -> ЕкономікаПереглядів: 2607

Минулоїсереди в Калуській районній дер­жадміністрації відбулась прес-конференція, яку для представників місцевих ЗМІ органі­зували голова РДА Василь Петрів і заступ­ник міського голови Калуша Оксана Таба- чук з приводу їхньої поїздки в складі деле­гації м. Калуша і Калуського району є Сер­бську Республіку на X спортивну олімпіаду робітників воєводини. Також Василь Петрів поінформував представників мас-медіа про свою роботу на посаді голови РДА, прове­дену за 100 днів.

За словами Василя Івановича, поїздкудо Сербії організувала адміністрація спільного українсько- сербського підприємства „Вінісін". Для того» аби попередити запитання журналістів про її фінансу­вання, голова РДА пояснив, що візи члени деле­гації оформили за власні гроші, а транспортом за­безпечило СП. Харчувались і. проживали члени делегації за кошти сербської сторони.

Як голову РДА, В, Петріва цікавило в Сербії пи­тання розвитку сільського господарства. При­міром, його здивувало те, що там немає крупних фермерських господарств і великих засіяних ланів. Причиною цього була відсутність протягом всього минулого соціалістичного періоду колгоспів. Та найбільше його вразила культура сільськогоспо­дарського виробництва і високі врожаї, які. фер- мери-«збирають двічі на рік.

Не менш цікавими видались зрошувальні сис­теми полів. До водяного крана фермер у будь-який час може під'єднати власний шланг і полити своє поле. При цьому водяний лічильник зафіксує, скільки води він використав. В сільському госпо­дарстві активно діє система так званих МТС, де виробник сільгосппродукції може замовити на своє поле комбайн чи трактор.

Мав намір Василь Петрів використати поїздку для залучення інвестицій у відновлення діяльності колишнього Боднарівського льонозаводу,.який сьо­годні не працює, але добре зберігся. Колись Калусь­кий район спеціалізувався на вирощуванні льону. Відродити.льонарство стало б дуже вигідною спра­вою. Але сьогодні приміщення заводу можна було б використати для будь-якого виду діяльності,

Не міг обійти увагою голова РДА таку важливу тему» як чистота вулиць в сербських містах, зокре­ма столиці воєводини Новий Сад. Та найбільше здивувала відсутність навіть не сміття, а викуре­них сигарет після святкового заходу за участю 25 тисяч населення. І відразу пояснив, чому це так. В Сербії за засмічення громадських місць накла­даються великі штрафи і навіть можуть заарешту­вати. В Калуші порушникам це сходить з рук, в ре­зультаті чого після Дня міста сміття з парку дово­дилося вивозити КамАЗами.

Про програму культурного перебування калусь­кої делегації в Сербії розповіла заступник міського голови Оксана Табачук. Вона зазначила, що співпраця Калуша з своїм містом-лобратимом Бач­ка Паланка давно, вже вийшла за рамки економіч­ної галузі і перейшла в сфери культури та освіти. На різних святкових заходах у Сербії неодноразово виступали вокальний і танцювальний ансамблі „Намисто" та „Мереживо", оркестр народних ментів ПК „Юність" Калуські артисти були неодно­разовими учасниками міжнародних конкурсів, які проводились в містах Серби. Та найбільше Оксану Титївну цікавило функціонування закладів шкільної освіти та дошкільного виховання.

Друга половина прес-конференції була присвя­чена 100 дням роботи Василя Петріва на посаді голови Калуської РДА. За цей час він проаналізу­вав стан промисловості, сільського господарства і соціальної сфери. Найгірше становище виявило­ся в промисловості, де зареєстровано лише 10 підприємств, з яких два є банкрутами. В цій галузі сьогодні зайнято всього 278 чоловік. Будівництво калійного заводу мало би внести корективи в роз­виток промисловості. За логікою, завод мав би бути побудований недалеко від місця видобутку калій­ної руди, поближче рудника до „Пійло".

Одними із завдань районної держадміністрації є також реанімування заморожених об'єктів, залу­чення інвестицій в розвиток вщгодівлі великої рога­тої худоби, використавши для цього приміщення ферми в с. Завадка, покращення соціальної сфери.

Те, чого вже вдалось досягти, то це створити розрахункове бюро, яке займається обліком зе­мельних ділянок, в т, ч. й тих, які використовують­ся, але податки від такої діяльності до районного бюджету не надходили. Укладання договорів з ко­ристувачами цих земель вже дозволило збільши­ти ці надходження майже на .100 тис; грн.

Також будуть вжиті заходи до тих власників землі, які мають у своєму розпорядженні земельні надгли, але їх не використовують. В таких госпо­дарів землі відбиратимуться за рішенням судів і віддаватимуться тим, хто їх оброблятиме.

Розповів Василь Петрів і про завдання, які сто­ять перед РДА в освітній, медичній і культурних сферах Калуського району.

Дмитро Іванців.

"Калуський нафтохімік"

 


Коментарів: 1

  • Олег (22:07 18/07/2011)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 213.174.6.75]

    Відихнули за державний рахунок.Чи може хтось думає по іншому?

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.