Чи стануть наші села такими, як у Сербії?
Минулоїсереди в Калуській районній держадміністрації відбулась прес-конференція, яку для представників місцевих ЗМІ організували голова РДА Василь Петрів і заступник міського голови Калуша Оксана Таба- чук з приводу їхньої поїздки в складі делегації м. Калуша і Калуського району є Сербську Республіку на X спортивну олімпіаду робітників воєводини. Також Василь Петрів поінформував представників мас-медіа про свою роботу на посаді голови РДА, проведену за 100 днів.
За словами Василя Івановича, поїздкудо Сербії організувала адміністрація спільного українсько- сербського підприємства „Вінісін". Для того» аби попередити запитання журналістів про її фінансування, голова РДА пояснив, що візи члени делегації оформили за власні гроші, а транспортом забезпечило СП. Харчувались і. проживали члени делегації за кошти сербської сторони.
Як голову РДА, В, Петріва цікавило в Сербії питання розвитку сільського господарства. Приміром, його здивувало те, що там немає крупних фермерських господарств і великих засіяних ланів. Причиною цього була відсутність протягом всього минулого соціалістичного періоду колгоспів. Та найбільше його вразила культура сільськогосподарського виробництва і високі врожаї, які. фер- мери-«збирають двічі на рік.
Не менш цікавими видались зрошувальні системи полів. До водяного крана фермер у будь-який час може під'єднати власний шланг і полити своє поле. При цьому водяний лічильник зафіксує, скільки води він використав. В сільському господарстві активно діє система так званих МТС, де виробник сільгосппродукції може замовити на своє поле комбайн чи трактор.
Мав намір Василь Петрів використати поїздку для залучення інвестицій у відновлення діяльності колишнього Боднарівського льонозаводу,.який сьогодні не працює, але добре зберігся. Колись Калуський район спеціалізувався на вирощуванні льону. Відродити.льонарство стало б дуже вигідною справою. Але сьогодні приміщення заводу можна було б використати для будь-якого виду діяльності,
Не міг обійти увагою голова РДА таку важливу тему» як чистота вулиць в сербських містах, зокрема столиці воєводини Новий Сад. Та найбільше здивувала відсутність навіть не сміття, а викурених сигарет після святкового заходу за участю 25 тисяч населення. І відразу пояснив, чому це так. В Сербії за засмічення громадських місць накладаються великі штрафи і навіть можуть заарештувати. В Калуші порушникам це сходить з рук, в результаті чого після Дня міста сміття з парку доводилося вивозити КамАЗами.
Про програму культурного перебування калуської делегації в Сербії розповіла заступник міського голови Оксана Табачук. Вона зазначила, що співпраця Калуша з своїм містом-лобратимом Бачка Паланка давно, вже вийшла за рамки економічної галузі і перейшла в сфери культури та освіти. На різних святкових заходах у Сербії неодноразово виступали вокальний і танцювальний ансамблі „Намисто" та „Мереживо", оркестр народних ментів ПК „Юність" Калуські артисти були неодноразовими учасниками міжнародних конкурсів, які проводились в містах Серби. Та найбільше Оксану Титївну цікавило функціонування закладів шкільної освіти та дошкільного виховання.
Друга половина прес-конференції була присвячена 100 дням роботи Василя Петріва на посаді голови Калуської РДА. За цей час він проаналізував стан промисловості, сільського господарства і соціальної сфери. Найгірше становище виявилося в промисловості, де зареєстровано лише 10 підприємств, з яких два є банкрутами. В цій галузі сьогодні зайнято всього 278 чоловік. Будівництво калійного заводу мало би внести корективи в розвиток промисловості. За логікою, завод мав би бути побудований недалеко від місця видобутку калійної руди, поближче рудника до „Пійло".
Одними із завдань районної держадміністрації є також реанімування заморожених об'єктів, залучення інвестицій в розвиток вщгодівлі великої рогатої худоби, використавши для цього приміщення ферми в с. Завадка, покращення соціальної сфери.
Те, чого вже вдалось досягти, то це створити розрахункове бюро, яке займається обліком земельних ділянок, в т, ч. й тих, які використовуються, але податки від такої діяльності до районного бюджету не надходили. Укладання договорів з користувачами цих земель вже дозволило збільшити ці надходження майже на .100 тис; грн.
Також будуть вжиті заходи до тих власників землі, які мають у своєму розпорядженні земельні надгли, але їх не використовують. В таких господарів землі відбиратимуться за рішенням судів і віддаватимуться тим, хто їх оброблятиме.
Розповів Василь Петрів і про завдання, які стоять перед РДА в освітній, медичній і культурних сферах Калуського району.
Дмитро Іванців.
"Калуський нафтохімік"
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 1
Відихнули за державний рахунок.Чи може хтось думає по іншому?