Завдяки "військовому" податку громада допомагає воїнам та їх родинам, — Андрій Найда

Категорія: Мер містаПереглядів: 322

Втрата «військового» податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) громадами приведе до суттєвого зменшення допомоги сім’ям військовослужбовців та вимушеним переселенцям.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі написав міський голова Калуської громади Андрій Найда, інформують "Вікна".

«Сьогодні став учасником онлайн брифінгу та діалогового заходу спільно з народними депутатами України та міськими, селищними і сільськими головами. Організатори заходу — Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України.

Обговорили питання, що на сьогодні турбує всіх — ідея Мінфіну вилучити 4% ПДФО (податок з доходів фізичних осіб) і «військовий» ПДФО з місцевих бюджетів.

Вважаємо таку ініціативу вкрай недоречною та такою, що призведе до значних проблем та ризиків у громадах. Адже саме громади є тією рушійною силою, що першочергово реагують на нагальні потреби наших військовослужбовців.

Саме завдяки військовому ПДФО кожна з громад допомагає військовослужбовцям та їх родинам, сім’ям загиблих Героїв та безвісти зниклих. Саме громади вимушені дбати і про ВПО, які потребують значної підтримки та уваги. А у випадку спрямування цих коштів поза місцевими бюджетами та значна допомога, яка реалізовується зараз, — буде суттєво меншою, на жаль.

Варто зазначити, що за даними дослідження, яке проводила компанія «Active Group», лише 16.9% громадян згідні забирати «військове» ПДФО у місцевого самоврядування.

Тож внаслідок сьогоднішнього обговорення та загалом ситуації, яка складається, вирішили направити звернення погоджене всіма головами громад Прикарпаття до президента і Верховної Ради України. Сподіваємось, що цим зверненням акцентуємо увагу найвищих органів держави на важливості збереження «військового» ПДФО в громадах», — написав міський голова.

Нагадаємо, 12 вересня Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Закону України «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України».

Зокрема, змінами до Бюджетного кодексу України пропонується зарахування з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року до спеціального фонду держбюджету надходжень від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу.

Щодо 4% ПДФО, то це кошти, які громади отримували починаючи від 2022 року у рамках укладеного меморандуму для стримування зростання тарифів на опалення — до 2022 року громади отримували 60% цього податку (15% — обласний і 25% — державний бюджети), а у 2022-2023 роках — 64%.

ВІКНА 3


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.