Європейські країни – основні партнери Івано-Франківщини у зовнішньоекономічній діяльності

Категорія: ЕкономікаПереглядів: 1495

Головне управління статистики інформує: пріоритетне місце в інвестуванні економіки Івано-Франківщини належить 24 країнам Європейського Союзу. Майже кожна друга країна-інвестор є країною ЄС. На кінець 2014р. в економіку області ними вкладено 841,8 млн.дол. прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) або майже 91% загального обсягу.

Головними інвесторами виступають нерезиденти Кіпру (461,4 млн.дол.), Нідерландів (216,1 млн.дол.), Польщі (39,7 млн.дол.), Данії (33,5 млн.дол.), Німеччини (29,5 млн.дол.), якими залучено понад 92% загального обсягу акціонерного капіталу з країн ЄС за весь період вкладень.

Підприємства переробної промисловості та сільського господарства є найбільш інвестиційно привабливими для іноземних інвесторів.

У 2014р. до країн Європи спрямовано 52% експорту усіх товарів (до країн Європейського Союзу – 51,4%). Імпорт з країн Європи становив 64,8% від  загального обсягу, у т.ч. з країн Європейського Союзу - 62,6%.   

Основу структури експорту до країн ЄС складали механічні  та електричні  машини (29,2%),  деревина  і  вироби  з  деревини (26,4%),  шкури  необроблені,  шкіри  вичищені (10,2%),  текстильні  вироби  та продукти  рослинного походження (по 8,5%), пластмаси, полімерні матеріали (4,8%); у структурі імпорту з країн ЄС – механічні  та  електричні  машини (29,2%),  пластмаси,  полімерні  матеріали (19,4%),  продукція  хімічної  та  пов’язаних  з  нею  галузей  промисловості (10,3%),  папір  та  картон (10,2%),  чорні метали та вироби з них (6,3%),  текстильні матеріали  та  текстильні  вироби (5,5%),  засоби  наземного  транспорту, крім  залізничного (3,8%).  

У 2014р. порівняно з попереднім роком збільшився експорт зернових культур, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, шкур необроблених, деревини і виробів з деревини, текстильних виробів та інших товарів.

Олена Бліннікова, начальник Головного управління статистики в Івано-Франківській області 

Вісті Калущини 16


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.