У Калуші знову говорили про адміністративно-територіальну реформу
У п’ятницю Калуш відвідав Народний депутат України від фракції «БЮТ–«Батьківщина» Юрій Ганущак, відомий в країні не стільки своєю парламентською діяльністю, як роботою до цього. У 2007 році його призначили на посаду директора департаменту місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою Мінрегіонбуду. Крім цього, він є одним із розробників Бюджетного кодексу. У Калуш депутат приїхав на запрошення міського голови, щоб роз’яснити головні ідеї адміністративно-територіальної реформи. Адже свого часу, працюючи в уряді, саме Юрій Ганущак розробив методологію нового адміністративного поділу. За його словами, не дивлячись на те, що адміністративно-територіальна реформа, яку колись спробував провести Роман Безсмертний, завершилася провалом, проблема недосконалого адміністративного поділу залишилась, тому, вирішуючи її, варто скористатися європейським досвідом і природними тенденціями:
Юрій Ганущак проінформував, що найменшою одиницею адміністративно-територіального устрою після реформи стане громада. Але в кожному селі, за винятком невеликих хуторів, обиратимуть старосту, який буде посередником між мешканцями й органами влади та самоврядування. А органами самоврядування будуть сільська, селищна та міська громади з однаковими повноваженнями, різниця буде тільки в статусі центру. Серед головних принципів – доступність центру громади. Щодо функцій – благоустрій території, середня освіта, первинна охорона здоров’я, культурні заходи та соціальна допомога. Якщо говорити про райони, то, за словами фахівця, їхньою головною функцією буде – госпітальний округ, мінімальне число мешканців якого становитиме 150 тисяч. При цьому він зауважує:
Нагадаємо, міський голова Калуша Ігор Насалик давно виношує плани щодо запровадження на Калущині адміністративно-територіальної реформа, втім, районні очільники не вбачають в цьому нічого доброго, адже, на їхню думку, на практиці все буде не так чудово, як на словах, а найбільше від цього постраждають невеликі віддалені села. Проте Юрій Ганущак резюмував, що усі країни де вже діє подібна реформа пройшли через добровільний етап переходу до неї, але закінчували силовим варіантом об’єднання.
Зауважимо, за словами Юрія Ганущака, у Верховній Раді зареєстрований законопроект про об’єднання територіальних громад і, ймовірно, його поставлять на голосування в першому читанні вже цього тижня.
КАЛУШ ФМ 0
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.