Театр “Легенда” допоміг чотирьом бійцям АТО
У неділю, 19 жовтня, у калуському палаці культури «Юність» відбулася прем'єра вистави за п'єсою Григорія Цеглинського «Соколики».
Показ вистави відбувався у рамках благодійної акції театру “Легенда”, суть якої полягала в тому, що перед початком калушани могли зробити добровільні фінансові внески. Акція тривала з 28 вересня до 19 жовтня і в її рамках відбулося три вистави.
Всього після усіх трьох доброчинних театральних вистав — одного показу драми Тараса Шевченка «Мати-наймичка» та двох — комедії Григорія Цеглинського «Соколики» було зібрано 4800 гривень. Зібрані під час показів кошти розподілили між чотирьох військових, які отримали поранення в ході АТО на Сході України.
Серед них — троє калушан та один уродженець Херсонської області. Серед калушан — Олег Івахнюк, який був поранений під Іловайськом, і вже переніс 16 операцій, 20-річний Сергій Канюк, який отримав осколочне поранення лівої ноги під містом Тельма Донецької області, та Сергій Тимофеєнко, також поранений під Іловайськом. Також, за словами режисера театру Лесі Піцик, колектив театру порадився і вирішив частину коштів передати уродженцю Херсонської області Леоніду Рицькому. Він — сирота, лежить у одній палаті із Сергієм Тимофеєнком і має серйозні поранення. Дружина Сергія Тимофеєнка отримала 2000 гривень (просимо вибачення за неточності у попередньому номері, де було вказано, що Людмила Тимофеєнко отримала 3432 гривні.—Авт.), Олег Івахнюк та Леонід Рицький — по 1000 гривень, Сергій Канюк — 800 гривень.
— Гроші ми особисто передали родичам калушан. Я сама запрошувала батьків на вистави. На жаль, сьогодні трапляються мерзотники, які спекулюють на людському бажанні підтримати своїх бійців, і створюють фальшиві банківські рахунки, тому люди не довіряють сьогодні рахункам, тож ми вирішили передавати допомогу адресно, — пояснила «Вікнам» режисер театру “Легенда” Леся Піцик. — Отож, хлопці отримають гроші особисто із рук своїх родичів. Що ж до Леоніда Рицького, то я розмовляла по телефону із цим хлопцем, сиротою. Він — плакав. Адже він ніколи не був у Калуші і можливо, навіть не знає, де знаходиться це місто, жителі якого захотіли йому допомогти.
За словами режисера «Легенди», у кожен концерт театральний колектив уклав особистий лист до бійця, щоб хлопці знали від кого ця допомога та як її зібрали, адже їм сьогодні потрібна не тільки матеріальна, а й моральна підтримка.
— Після акції до мене підходить багато людей, які просять сконтактувати їх із родичами бійців, щоб допомогти їм адресно, — поділилася Леся Піцик. — І ми направляємо їх. Крім того, думаю, що наша благодійна акція тепер не закінчиться. Ставитимемо нові вистави і повторюватимемо вже готові — можливо, на виїзді. На щастя, у нас дружний, зіграний колектив.
також під час вистави матерям Олега Івахнюка та Сергія Канюка передали кошти, які зібрали жителі житлових масивів “Хотінь” та “Загір’я”—відповідно, передала директори Будинків культури: Загір’я Лілія Прокопів—560 гривень та Хотіню Андрій Ляхович—2370 гривень.
Актори театру «Легенда» під орудою режисерів Лесі Піцик та Ірини Хемич понад півроку працювали над втіленням п’єси свого земляка Григорія Цеглинського. І калушани винагородили їх на славу: зала «Юності» була переповнена.
У головній ролі виступили актори Микола Білоус та Христина Вальнюк.
Музичним супроводом вистави були твори відомих українських композиторів Дмитра Бортнянського, Василя Барвінського, Миколи Колесси.
У виставі задіяні Ірина Хемич, Тарас Кіндюх, Світлана Солоджук, Мар’яна Савка, Олег Савка, Дмитро Борисенко, Марія Довжинська, Віра Сплавінська, Віта Ковальчук, Тарас Довганич.
ВІКНА 17
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.