Стартував KALUSH EXPO 2025
Сьогодні у нашій громаді відбувається ключова бізнес-подія року – KALUSH EXPO 2025, яка об’єднала представників українського та міжнародного бізнесу, інвесторів, експертів та управлінців. Це унікальна платформа для зміцнення економічних зв’язків, залучення інвестицій та розвитку промислового потенціалу Прикарпаття.
Близько 30 спікерів беруть участь у чотирьох дискусійних панелях, які охоплюють найактуальніші теми для розвитку регіону. Учасники обговорюватимуть екологічну трансформацію промисловості, залучення інвестицій, розвиток трудового ринку та міжнародне співробітництво, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на Facebook-сторінку Калуського міського голови Андрія Найди.
У ході першого діалогу з гостями бізнес-події йшлося про перспективи розвитку Калуша як сучасного екологічно орієнтованого промислового центру.
Андрій Найда розповів про те, як місцеве самоврядування може сприяти цій трансформації, а також розповів про вже реалізовані та заплановані ініціативи: «Ми акцентували увагу на стратегії розвитку нашої громади, багато із зазначеного там – вже втілити, а попереду – ще більше! Ми ціленаправлено крокуємо до реалізації основного пункту стратегії – «Калуш – еко-індустріальна столиця Прикарпаття». Такий розвиток подій точно сприятиме тому, щоб наша громада стала конкурентноспроможною у міжнародному промисловому просторі. Наше місто має величезний потенціал для розвитку промисловості, проте важливо правильно використати наявні ресурси, впроваджувати інноваційні технології та залучати стратегічних партнерів».
Як зробити Калуш привабливим для інвесторів? Як поєднати екологічність та індустріалізацію? Як місцеве самоврядування може сприяти розвитку бізнесу? Відповіді на ці питання шукали разом з експертами.
Павло Шеремета – колишній Міністр економічного розвитку і торгівлі України перший декан Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS, 1999-2008), президент Київської школи економіки (KSE, 2012-2014), президент та старший консультант Інституту Стратегії Блакитного Океану Малайзії (2008-2011), експерт у питаннях конкурентоспроможності, стратегічного розвитку та інновацій, автор численних публікацій та досліджень, присвячених актуальним проблемам розвитку економіки ділився баченням того, як Калуш може стати конкурентоспроможним на міжнародному ринку. Розповів про досвід інших міст, які стали «полюсами зростання». Також поділився факторами успіху для промислових регіонів та кейсами із залучення нових технологій та формування інноваційних систем.
Марія Савка – віце-президент Івано-Франківської Торгово-промислової палати, депутатка Івано-Франківської обласної ради, експертка з розвитку промисловості та бізнесу розповіла про механізми підтримки бізнесу з боку ТПП та можливості інтеграції Калуша у глобальні промислові ланцюги. Відрадно, що сьогодні з пані Марією ми підписали меморандум про співпрацю між Калуською громадою та Івано-Франківською Торгово-промисловою палатою. Але про це - в наступному дописі.
Ольга Шевчук – заступниця керівника Івано-Франківського обласного центру зайнятості акцентувала увагу на можливості перекваліфікації кадрів для промислового сектору, державних програмах підтримки працевлаштування та професійного навчання, залученні жінок до виробничих професій та їхній ролі у промислових галузях, а також розповіла про створення філії центру перекваліфікації дорослих у Калуші.
Антон Подільчак – голова координаційної ради Офісу Європейської Бізнес Асоціації, керцючий партнер Advice Group ділився досвідом залучення прямих іноземних інвестицій в західну Україну впродовж крайніх 15-ти років. Розповів про взаємодію бізнесу, громадянського суспільства та влади, про важливість системного діалогу заради економічного розвитку.
Юрій Стефанчук - виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, регіональний консультант з бюджетних питань, досвідчений фахівець у сфері державного та місцевого управління ділився баченням того, як місцеві бюджети можуть стати інструментом економічного прориву. Розповів про джерела фінансування для експортоорієнтованого бізнесу в громадах та роль фінансового планування у формуванні бренд-стратегії територій.
Олександр Кондрат – доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи ІФНТУНГ ділився баченням того, як наука впливає на розвиток промисловості в Україні, розповідав про перспективи взаємодії між університетами та підприємствами для створення інноваційних рішень, а також про роль наукових установ у підготовці фахівців до нової індустріальної епохи.
Модерувала панель Наталія Захарова, голова ГС «Прикарпатський промисловий кластер», ідейна натхненниця сьогоднішнього заходу.
Окрім цікавих та корисних панельних дискусій за участю кваліфікованих спікерів, програмою передбачено: виставку промислової продукції та послуг; презентацію промислового потенціалу Калуша як перспективної інвестиційної локації; нетворкінг і нові бізнес-контакти.
КАЛУШ ФМ 0
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.