Старовинна ліпнина збереглася у Калуші на будинку, повз який марширували війська кайзера. ФОТО
Калушани у соцмережі ностальгують за старим містом і вивчають історичні будинки, порівнюючи їх зі святлинами 100-літньої давності.
Три світлини будинку на вулиці Грушевського з різницею у століття оприлюднив у соцмережі Володимир Халупа. Будинок, у якому зараз розташовується приміщення ОБТІ, навіть зберіг старовинну ліпнину.
Понад 100 років тому цією вулицею у напрямку залізничного вокалу марширували війська кайзера Німеччини. Володимир Халупа зауважує:
"...між фото понад 100 років... WW1, весна 1915 рік... марш німецьких військових в напрямку залізничної станції... сучасна вулиця Грушевського... біля теперішньої споруди ОБТІ... збереглися елементи тогочасного будинкового декору... Калуш 27. 12. 17 рік...".
Раніше йшлося, що сто років тому Калуш відвідував останній кайзер Німеччини, а на вулицях були жебраки, військові та євреї. Як відомо, 1915 року у Калуші побував Вільгельм II, який з 1888 по 1918 рік був останнім кайзером Німеччини та королем Прусії.
Уже на початку Першої світової війни, в Калуші було знищено 1414 будинків і 976 окремих господарств — 15 відсотків міського житла. Російськими військами тільки в самому місті було спалено 200 жидівських будинків, загинули і їхні архіви, йдеться в "Історії Калуша" Володимира Грабовецького.
ВІКНА 0
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 5
що вуйки, хі, хі, "ностальгуєте" за армією кайзера і австро-угорським гербом? чи мрієте аби так марширували по калушеві браві піндостанські в
треба настальжіравать за кацапськими ваякамі - вони таки єдино що добре можуть так це все знищувати , вбивати і грабити . Було би добре якби
"всім на радість" - це кому? недобитим бандерівським садистам, яким "на радість" вбивати?
Онаній, якщо ти не українець то ти слон моська
хі, хі, це ти мЫколка? ти вже навчився формулювати думки? - слон, моська чи українець - це різні соціальні ярлики.