Співпраця Калуша з Бачкою Паланкою буде розширюватися

Категорія: Влада -> ЕкономікаПереглядів: 3216

6-10 липня цього року на запрошення керівництва обштини Бачка Паланка у Сербії побувала калуська делегація у складі голови райдержадміністрації Василя Петріва, заступника міського голови Оксани Табачук, ініціатора створення ТзОВ «Вінісін» і сьогоднішнього радника директора цього підприємства Івана Бісика та перекладача ТзОВ «Таркетт Вінісін» Наталії Сорохтей.

Про мету перебування калушан у Сербії «Дзвонам Підгір’я» розповіла Оксана Табачук.

— Загалом до Бачкої Паланки прибуло п’ять закордонних делегацій: дві з України – з Калуша і Кіровограда, зі Словацької республіки, з Хорватії, з Боснії та Герцеговини. У ці дні у цьому місті проходила спортивна олімпіада робітників Воєводини і традиційні масові заходи, пов’язані з храмовим святом Івана Купала. На заходах були присутні високі посадові особи Сербії: міністр республіки Сербія з питань праці і соціального захисту, секретар уряду Воєводини в справах спорту та молоді, голова профспілок Сербії.

Програма перебування нашої делегації включала ряд презентаційних заходів. Серед них була презентація міста Калуша та Калуського району на спільній конференції делегацій. Слід зазначити, що калушани виступили першими. Ми мали змогу продемонструвати та прокоментувати фільм про Калуш, який КМТ підготувало до святкування Дня міста. Також ми висвітлювали різні сфери життєдіяльності Калуша і району через фотоматеріали та друковану продукцію на спеціально відведеному стенді. А ще оформили виставку зразків бойківської народної творчості, які нам були надані Центром художньої творчості дітей, юнацтва та молоді, Центром науково-технічної творчості учнівської молоді та Палацом культури «Мінерал».

— Які враження у Вас залишилися від спілкування з сербськими партнерами?

— Звичайно, ми були приємно вражені високим рівнем організації роботи підприємств міжнародної компанії «Таркетт». Відрадно, що сербські та українські спеціалісти продуктивно працюють разом задля розвитку економіки обох держав. І саме калушани беруть активну участь у такій співпраці. Між іншим, ця співпраця з Воєводиною вже незабаром буде розширена до рівня трьох областей Західної України — Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської. Кілька тижнів тому, як відомо, на Тернопільщині був підписаний відповідний Меморандум.

— Що цікавого від перебування у Бачкій Паланці Ви почерпнули особисто для себе?

— Крім знайомства з роботою компанії «Таркетт», ми також мали змогу ознайомитись з функціонуванням освітньої та сільськогосподарської галузей обштини Бачка Паланка. Особливу увагу я приділила вивченню особливостей дошкільної освіти. Побувала у кількох дитячих садках і ясла-садках, поспілкувалась з керівниками освітньої сфери, директорами ДНЗ, вихователями, отримала багато друкованої та електронної інформації для наших педагогів і обов’язково ініціюватиму спілкування освітян Калуша і Бачкої Паланки через Інтернет.

Цікавим виявилось для мене і знайомство з представниками кіровоградської делегації – депутатами Кіровоградської обласної ради. Вони багато знають про Калуш як про місто, що обрало європейський шлях розвитку. А ще особисто знайомі з нашим міським головою.

— Чи планує керівництво Бачкиої Паланки у подальшому розширювати співпрацю з Калушем?

— Судячи з настрою голови обштини Бачкої Паланки Драгана Бозало, гадаю, так. В усякому разі через засоби масової інформації він висловив подяку калушанам за плідну багаторічну співпрацю та сподівання на подальше розширення зв’язків між нашими громадами. Голова обштини Бачка Паланка також передав вітання й сувеніри міському голові Калуша Ігорю Насалику.

Я перекона, що влада міста Калуша і надалі буде підтримувати та розгортати партнерську українсько-сербську співпрацю через широкий обмін досвідом між освітянами, працівниками культури, спортсменами. Адже нам є чому повчитися один в одного.

На завершення хотіла б додати, що перебування калуської делегації у Сербії фінансувалось за рахунок обштини Бачка Паланка. Витрати на дорогу взяло на себе керівництво «Таркетт Вінісін». А оформлення документів для виїзду за кордон було зроблено за власні кошти членів делегації.

Інтерв’ю підготував Олександр Зуб

Довідка «ДП». У 1992 році на базі виробничого об’єднання «Хлорвініл» та сербської компанії «Сінтелон» (нині «Таркетт»Підморгую було створено ТзОВ «Вінісін», яке зараз має всесвітньо відомий бренд «Таркетт Вінісін». Сьогодні це процвітаюче підприємство, у розвиток якого вкладаються нові інвестиції. Окрім випуску добре знайомої калушанам продукції, воно налагодило виробництво сучасних видів спеціального покриття для підлоги – транспортного, спортивного. Також підприємством освоєно випуск фризи (першої черги виробництва європаркету) та ламели (лицевого шару європаркету, який виготовляється із натурального дерева).

Співпраця нашого міста та сербської обштини Бачка Паланка давно вийшла за межі економічної сфери і поширилась на галузі культури та освіти. Так, з 2004 року наші колективи «Намисто», «Мереживо», оркестр народних інструментів ПК «Юність» брали участь у мистецьких заходах, які відбувались у Бачкій Паланці. До Калуша ж на святкування дня міста приїздили сербські творчі колективи ім. Абрашевіча та ім. Петра Кочича. Також калуські художники були учасниками міжнародних пленерів, які проводились у Сербії.Результатом співпраці у галузі освіти стало факультативне вивчення сербської мови у ЗОШ №7. А на базі спецшколи №2 сербсько-українським товариством організовувався літній табір відпочинку для дітей з українських (русинських) сімей із Воєводини.

Дзвони підгір'я 17


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.