Науковці працюють над новою датою народження Калуша

Категорія: ІсторіяПереглядів: 1545

"Калуш унікальний. Це феномен Бандерівського краю. Вже багато зроблено досліджень на підтвердження нової дати першої письмової згадки про місто, а саме 8 січня 1400 року. Для її визнання треба витримати і пройти всі необхідні процедури", — зазначив на зустрічі професор Олег Малярчук.

Нині науковці продовжують працювати над шостим томом наукового збірника "Калуські історичні студії". Планується переклад видань різними мовами світу, адже це один із способів популяризації історичного минулого краю, йдеться в офіційному повідомленні.

Про те, що Калуш набагато старший 1437 року, писав блогер, автор "Легенд Калуша" Ян Чарнецький у січні цього року. На його думку, калушанам варто плекати повагу до власної історії, видатних калушан та їхніх досягнень.

"Вже навіть "Вікіпедія" зазначає першу (поки відому) згадку про Калуш в 1400 році. А калуський офіціоз продовжує торочити про 1437 рік. Шановні краяни чи вам пороблено? Та зайдіть в інтернет-мережу, загугліть «Калуш» будь-якою мовою і прочитайте, що нині є письмові докази існування Калушу принаймні в 1400 році", — йшлося у блозі.

Хоча, на думку уродженця Калуша і дослідника його історії, і ця дата народження — не межа:

"Пригадую, як на уроках історії в Калуській СШ №2 нам розповідали, що Калуш є ровесником Львова. Принаймні, всередині ХІІІ сторіччя на цій землі вже мешкали люди. Українці, звісно. Очікуймо нових письмових доказів того, що Калуш є старшим і за 1400 рік".

ВІКНА 2


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.