Міський і районний пенсійні фонди об’єднали

Категорія: Влада -> Економіка -> Інфраструктура -> Виконавча владаПереглядів: 2302

Реорганізація, яка полягала в ліквідації окремих Калуського міського і районного управлінь пенсійного фонду та створенні єдиної структури, вже відбулася. Вивіски поки що не змінили. Начальником новоствореного управління ПФ у Калуші і Калуському районі призначили тепер вже колишнього керівника районного управління Ігоря Кучму. Цього тижня він відповів на кілька запитань «ДП» щодо організації роботи управління.

— Ігоре Орестовичу, насамперед, у чому полягає доцільність реорганізації? Чи відбулося скорочення працівників?

— Об’єднання управлінь Пенсійного фонду відбулося відповідно до постанови Кабміну в містах обласного підпорядкування та у районах великих міст. Тобто, в таких містах нашої області як Калуш, Коломия замість окремих міських і районних управлінь створено одне. Це призвело до зменшення видатків на їх утримання. Скорочення штату стосується тільки керівної верхівки, було вісім керівників, стало троє. Якщо раніше в кожному підрозділі був начальник, який мав по три заступники, то тепер є один керівник і два заступники. У нас першим заступником призначено екс-начальника міського управління ПФ Степана Різника, заступником — Ольгу Литвиненко, яка працювала на аналогічній посаді в районному управлінні. Щодо інших працівників, то вони не скорочені. Штат міського управління ПФ становив 50 чоловік, районного — 40. Тепер штат становить 90 чоловік.

— Де буде розташоване новостворене управління ПФ? Адже поки що ця структура займає два приміщення і навіть вивіски не змінилися.

— Управління обслуговуватиме понад 37 тис. пенсіонерів Калуша і Калуського району. Для нормальної організації роботи та створення умов для пенсіонерів і працівників воно має функціонувати як цілісна структура і знаходитися в одному приміщенні. Вирішено, що управління розташується там, де знаходився міський ПФ. За домовленістю з міською владою,  ЖЕО перейде в колишнє приміщення районного управління. При цьому комунальники навіть виграють, оскільки у нас зроблено ремонт, є автономне опалення і загалом створено комфортні умови.

Щодо організаційних моментів, то роботи ще дуже багато. Зокрема, пов’язаної з ремонтом і підготовкою приміщень, перенесенням архівів, меблів, комп’ютерної техніки тощо.

— Як вплине реорганізація на пенсіонерів міста і району? Як бути, наприклад, дітям війни, справи яких знаходяться в судах? Адже з позовом вони звернулися до міського чи  районного управлінь ПФ, а таких структур більше не існує.

— У міському ПФ для роботи з людьми функціонувала громадська приймальня, де працювали троє осіб, у районному — такої структури не було. Тепер у громадській приймальні буде  п’ятеро фахівців і вони безпосередньо спілкуватимуться з людьми і консультуватимуть їх. Це зручно і для відвідувачів, і для спеціалістів, які займаються нарахуванням пенсій, перевіркою поданих документів тощо. Загалом реорганізація на людях не повинна позначитися, адже принцип роботи не змінюється: пенсії як нараховували, так і нараховуватимуть, як виплачували, так і виплачуватимуть.

Районне управління ПФ вже виплатило 1502 «дітям війни» загалом 1,7 млн. грн. за рішеннями судів, міське — 242 особам понад 400 тис. грн. За цими виплатами існує заборгованість по міському управлінню — понад 300 тис. грн., по районному — понад 710 тис. грн. Оскільки доплати фінансуються за рахунок державного бюджету, їх здійснюватимуть у міру надходження коштів. Щодо справ, які знаходяться у судах, то ми готуємо звернення у різні судові інстанції для уточнення інформації з тим,  щоб надалі ухвали приймалися по новому управлінню.  Це стосується не лише міського, апеляційного суду, але й господарського, куди міське і районне управління ПФ звернулися  для стягнення заборгованих страхових внесків.

— А якщо, наприклад, вже є рішення апеляційного суду на користь позивача — дитини війни про стягнення з міського ПФ і його передали у виконавчу службу? Управління більше не існує. Як бути?

— Правонаступником міського і районного управлінь є об’єднане управління, тому проблем не буде.Але треба мати на увазі, що на даний час Законом України обмежено розмір соціальних виплат, а Постановою Кабміну призупинено їх виплату за рішеннями судів.

Богдана Коршинська

Довідка «ДП»: У Калуші проживає 19 724 пенсіонери, у Калуському районі — 17 964. Загалом новостворене управління ПФ обслуговуватиме 37 688 пенсіонерів. Середній розмір пенсії станом на 1 жовтня у Калуші становив 1192 грн., у районі — 976,88 грн.,  по місту і району разом середній розмір пенсії — 1084,5 грн. І міське, і районне управління ПФ були дотаційними: Калуш забезпечував себе коштами на виплату пенсій на 65,1%; Калуський район — на 19,7%. Управління ПФ в місті і районі забезпечує себе коштами на виплату пенсій на рівні 45,4%.

 

Дзвони підгір'я 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.