Мер і його команда обходиться громаді міста у понад мільйон гривень

Категорія: Влада -> Мер містаПереглядів: 2488

Керівництво міста оприлюднило декларації про свої доходи за 2010 рік

У квітні чиновники заповнюють декларації про свої доходи, отримані у попередньому році. Причому якщо раніше їх оприлюднення було правом чиновника, то з 9 травня, відколи набув чинності Закон про доступ до публічної інформації, це стало обов’язком посадових осіб місцевого самоврядування, які займають чи претендують на зайняття виборних посад. 21 червня «ДП» надіслали міській владі інформаційний запит щодо декларацій про доходи чиновників, які працюють на виборних посадах (відомо, що раніше аналогічний запит до влади надіслав і тижневик «Вікна»Підморгую. Відповідь на нього ми мали б отримати за п’ять робочих днів, у крайньому випадку — за двадцять робочих днів (якщо для задоволення запиту необхідно зібрати значний обсяг інформації), при цьому влада зобов’язана аргументувати необхідність продовження терміну.

12 серпня міська влада нарешті відреагувала на інформаційні запити щодо оприлюднення декларацій про доходи, їхні копії розмістили на офіційному сайті Калуської міської ради. Аргументація затримки з відповіддю зводилася до того, що ще не надійшла відповідь «згори». Хоча, судячи з самих декларацій, ще 10 червня усі вони знаходилися у відділі кадрової роботи і нагород міської ради.

Варто зазначити, що відповідно до Закону про службу в органах місцевого самоврядування, міський голова і його заступники належать до третьої і четвертої категорій, тож вони не зазначають у декларації відомості про нерухоме майно, транспортні засоби, банківські вклади та інші активи, які знаходяться в їхній приватній власності.

Згідно з декларацією за 2010 рік міського голови Ігоря Насалика, торік його доходи, отримані з джерел в Україні та за її межами, становили 149 610 грн. З них 138 423 грн. — зарплата (приблизно 11,5 тис. грн. на місяць). Минулого року міський голова отримав і матеріальну допомогу в розмірі 11 186 грн. Можна припустити, що це була допомога на оздоровлення, яку, згідно із законодавством, отримують всі посадовці у розмірі посадового окладу. Дружина міського голови, судячи з декларації, минулого року жодних доходів не мала.

Незважаючи на те, що міський голова (як і його заступники) у декларації про доходи відомостей про майно не вказує, зобов’язання фінансового характеру, у тому числі і видатки на утримання нерухомого майна і транспортних засобів, які знаходяться у приватній власності його та членів його сім’ї, має показати. І, згідно з декларацією, за весь минулий рік утримання майна Ігорю Насалику обійшлося у досить скромні 3 225 грн. (члени сім’ї на утримання майна не витратили нічого). І це при тому, що статки міського голови є широковідомими. Він сам неодноразово розповідав про них. Так, до прикладу, на прес-конференції, яка відбулася на початку липня, Ігор Насалик деталізував, що має вісім автомобілів (зокрема «Бентлі», «Астон Мартін», «Феррарі», три типи «Мерседесів», два джипи), два спортивних мотоцикли, катер, земельну ділянку площею 14 соток під Києвом, будинок на 850 кв. метрів з земельною ділянкою площею 25 соток у Кончі-Заспі та квартиру на Хрещатику. Інших фінансових зобов’язань (за договорами добровільного страхування, на додаткове пенсійне забезпечення, за договорами позики чи найму) не має ні міський голова, ні члени його сім’ї.

Секретар міської ради Олександр Челядин до листопада минулого року працював на посаді першого заступника міського голови. Потім був обраний секретарем міської ради. За минулий рік доходи пана Челядина становили 177 114 грн., у тому числі 155 497 грн. заробітна плата (у середньому майже 13 тис. грн. на місяць) та 21 324 грн. — матеріальна допомога. Судячи з цього, крім допомоги на оздоровлення, Олександр Челядин, як, до речі, і усі інші заступники міського голови, отримав ще й допомогу на поліпшення соціально-побутових умов, яка виплачується посадовим особам місцевого самоврядування лише за умови, якщо це дозволяє зробити бюджет. Вона може дорівнювати посадовому окладу або, скажімо, його 30, 50 чи 80 відсоткам. Залежно від можливостей міської казни. За інформацією «ДП», таку допомогу торік отримали далеко не усі міські чиновники.

Жодних зобов’язань фінансового характеру, у тому числі і видатків на утримання майна, Олександр Челядин не задекларував.

Перший заступник міського голови Ігор Матвійчук до листопада минулого року працював на посаді заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства. Він задекларував 156 363 грн. доходу. З них 137 222 — заробітної плати (в середньому 11,4 тис. грн. на місяць) та 19 141 грн. — матеріальної допомоги. Крім того, члени сім’ї Ігоря Матвійчука за минулий рік мали дохід у розмірі 20 812 грн. Як і його попередник на посаді першого заступника міського голови ні Ігор Матвійчук, ні члени його сім’ї не мають жодних зобов’язань фінансового характеру, у тому числі і видатків на утримання майна.

Беззмінна протягом п’яти років на своїй посаді керуюча справами виконкому Калуської міської ради Наталія Бабій у 2010 році отримала 127 671 грн. доходу. З них 109 303 грн. — заробітна плата (у середньому 9,1 тис. грн. на місяць) і 18 223 грн. — матеріальна допомога. Крім того, чоловік Наталії Бабій за минулий рік заробив 46 496 грн. — дохід від підприємницької чи незалежної професійної діяльності. Видатків на утримання майна керуюча справами не має, її чоловік на це торік витратив 3000 грн.

У декларації заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Галини Романко зазначено, що її сукупний дохід за 2010 рік становив 149 844 грн. Він включає 116 606 грн. заробітної плати (у середньому 9,7 тис. грн. на місяць), 17 599 грн. матеріальної допомоги і 20 640 грн. пенсії. Члени сім’ї Галини Романко за минулий рік отримали дохід у розмірі 56 420 грн. Ні заступник міського голови, ні члени її сім’ї не мають жодних зобов’язань фінансового характеру.

Заступник міського голови Руслана Вайда за минулий рік задекларувала загальну суму сукупного доходу у розмірі 115 643 грн., в тому числі 99 026 грн. заробітної плати (у середньому 8,2 тис. грн. на місяць) і 16 617 грн. матеріальної допомоги. Члени сім’ї Руслани Вайди у 2010 році одержали 222 269 грн. загального доходу — від підприємницької та незалежної професійної діяльності. Видатки на утримання майна заступника міського голови у минулому році склали 1300 грн., членів її сім’ї — 2520 грн.

Ще один заступник міського голови Оксана Табачук протягом минулого року працювала на посаді заступника директора ЗОШ №3. Тому її доходи у минулому році були значно скромнішими. Свою декларацію Оксана Табачук оприлюднила першою, зробила вона це у відповідь на пропозицію журналістів у липні. Загальна сума сукупного доходу Оксани Табачук у минулому році становила 40 112 грн., у тому числі 38 729 грн. — заробітна плата і 1 383 грн. — дохід від підприємницької та незалежної професійної діяльності. На утримання майна у 2010 році заступник міського голови витратила 3572 грн.

Минулого року на посаді заступника міського голови Калуша працював і нинішній голова Калуської райдержадміністрації Василь Петрів. Він оприлюднив відомості про свої доходи за минулий рік раніше. Василь Петрів задекларував 120 012 грн. заробітної плати і 19, 9 тис. грн. матеріальної допомоги.

Крім Василя Петріва, протягом десяти місяців минулого року до верхівки міської влади Калуша належав і секретар міської ради Роман Боднарчук. Нині він керує фондом комунальної власності територіальної громади міста, тобто перебуває не на виборній посаді, тож обов’язку оприлюднювати свою декларацію про доходи за попередній рік не має. Однак можна припустити, що на високій посаді в органах місцевого самоврядування у 2010 році він заробив щонайменше 100 тис. грн. плюс отримав відповідного розміру матеріальну допомогу.

Таким чином за минулий рік вісім високопосадовців органів місцевого самоврядування Калуша (міський голова Ігор Насалик, секретар міської ради Роман Боднарчук, керуюча справами виконкому Наталія Бабій і п’ятеро заступників міського голови: Олександр Челядин, Ігор Матвійчук, Галина Романко, Руслана Вайда і Василь Петрів) обійшлися міському бюджету у близько 1,1 млн. грн. Це не рахуючи видатків на телефонні розмови та транспорт.

Цього року у команді відбулися деякі зміни, але загалом їх залишається восьмеро (замість Петріва і Боднарчука на високі посади заступили Оксана Табачук і нещодавно призначений в. о. заступника міського голови Василь Турчин), тому суттєвої різниці у загальних цифрах очікувати не варто.

Зате наступного року декларації про доходи будуть іншими. Так, у зв’язку з тим, що у дію вступив новий Закон про протидію і запобігання корупції, чиновникам доведеться подавати більше інформації про себе та членів своєї сім’ї. Вже затверджено форму нової декларації. Вона включатиме, зокрема, такі відомості, як цінні подарунки, які дарували чиновнику чи членам його сім’ї, цінні покупки тощо. Крім того, з наступного року усі посадові особи органів місцевого самоврядування (а не лише першої і другої категорії, як сьогодні) будуть зобов’язані декларувати свій майновий стан. Тобто, вказувати наявність нерухомого майна, транспортних засобів, повідомляти про вклади в банках, цінні папери та інші активи, які знаходяться у їхній власності чи власності членів їхніх сімей.

Богдана Камінська

 

Дзвони підгір'я 0


Коментарів: 2

  • Оксана (18:41 26/08/2011)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 213.174.6.140]

    Знати би реальну суму.

  • Собчук (20:15 14/10/2011)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 88.155.212.113]

    А цього на буде знати ,,лохорат".Для прикладу-Рикунов купив нову машину(за свою зарплату).В асфальт закатують найбільші відкати.

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.