«Керівництво «ЛУКОР» і «Карпатнафтохім» не має підстав відгукуватися на фінансові побажання місцевих керівників», — прес-служба

Категорія: Політика -> ВиробництвоПереглядів: 1608

27 червня 2002 року на майдані Конституції була урочисто підписана угода про співпрацю між містом та нафтохімічними підприємствами. Згідно з цим документом, конкретні зобов'язання взяли на себе як підприємство "ЛУКОР" та компанія "ЛУКОЙЛ-Нафтохім", так і міська рада.

Відтак, “Карпатнафтохім” і “ЛУКОР” здійснюють свою діяльність у відповідності з існуючим в Україні законодавством, водночас беручи активну участь у реалізації соціальних проектів як у місті Калуші, так і на Прикарпатті. Тому у їх керівництва немає сьогодні підстав та потреби відгукуватися на фінансові побажання місцевих керівників, які необхідні їм для самозаспокоєння та підтримки авторитету, - такий лист-реакція прийшла на електронну адресу «Вікон» від прес-служби ПрАТ «ЛУКОР» - ТОВ «Карпатнафтохім».

Нагадаємо, «Вікна» писали про земельну «аферу», у результаті якої місто тільки за 1 рік втратило близько 7 млн. гривень. Її суть у тому, що у 2003 році, згідно із рішенням міської ради, 110 га землі було вилучено у ТОВ “Карпатнафтохім” і переведено у землі запасу міської ради. Це — охоронна зона підприємства і — втрачений для міста ресурс, адже ці землі не можна використовувати.

— Що стосується зобов’язань нафтохіміків та їх інвестора, то вони були виконані, – йдеться у листі прес-служби. — На завершення будівництва Калуської гімназії та ЗОШ №11 у 2002-2003 роках було використано більше 4 млн. гривень. А ще на 4,8 млн. гривень — на розвиток комунального господарства міста, 3 млн. грн. – для будівництва трьох локальних котелень. Крім того, згідно з Угодою, надавалася грошова дотація “Міськводоканалу” (нині – “Водотеплосервіс&rdquoПідморгую на списання боргів комунальних підприємств міста (500 тис. грн.), на покриття затрат за очистку господарсько-побутових стоків (1,2 млн. грн.), на заміну і реконструкцію магістральних водопроводів у центральній частині міста (1,1 млн. грн.). Також безоплатно було передано в комунальну власність міста будівлі та обладнання котельні цеху паропостачання на вул.Фабричній, будівлі, споруди і майданчик автотранспортного цеху, проведено реконструкцію міського стадіону “Хімік” й інше.

— Місто також взяло на себе ряд зобов’язань — прийом на баланс міської ради тих земельних ділянок, що підприємством не використовувалися. Окрім цього, міська рада четвертого демократичного скликання взяла на себе зобов’язання з розробки і впровадження програми сприяння інвестиційній діяльності ЗАТ “ЛУКОЙЛ-Нафтохім” у місті Калуші, виділення земельних ділянок у центрі міста під будівництво офісів “ЛУКОЙЛ-Нафтохіму”, “ЛУКОРу” та їх партнерів, надання підприємству дозволу на утворення нових і модернізацію діючих виробництв, виділення для працівників підприємства земельних ділянок для городів, будівництва гаражів та житла, прийняття у комунальну власність міста басейну “Посейдон” та чотирьох гуртожитків зі збереженням у них квоти (30%) для працівників підприємства, — йдеться у листі.

— Як бачимо, чимало з того, що було передбачено Угодою про співпрацю, виконується, а чимало – ні. Думається, що керівництво нинішньої міської ради було б не в захваті від того, якби підприємство захотіло у судовому порядку повернути собі, скажімо, басейн “Посейдон” чи гуртожитки, аби потім їх продати і заробити кошти. Так само, як і намір міської ради віддати “Карпатнафтохіму” ті 110 га землі.

Адже навіть через 10 років для цього не тільки немає жодних юридичних підстав, а й навіть аморально це робити. Бо, по-перше, законність рішення місцевих органів влади є на обов’язковому контролі прокуратури та інших відповідних державних органів.

По-друге, не менш важливою стороною з приводу висловлювань щодо ймовірності “афери”, є нинішнє становище підприємства. Після усіх гучних заяв про відновлення роботи виробництв “Карпатнафтохіму”, суттєвих зрушень у цьому процесі поки що не видно. І це при тому, що робота підприємства потрібна не лише його колективу, а всій Україні. Задля цього прем’єр-міністр і уряд держави роблять, здавалось би, все можливе, але поки що на законодавчому рівні ці наміри не знайшли підтримки.

Нагадаємо, нині на підприємстві готується масштабне скорочення персоналу — звільнять близько 1000 працівників.

ВІКНА 0


Коментарів: 4

  • Йосько (18:04 04/10/2013)
    Оцінка: +2 / -0 | [IP: 176.8.239.227]

    Людям потрібна не тільки робота,а й достойна зарплата за цю роботу.А те що це підприємство буде працювати,а з/п збережеться на тому ж рівні о

  • Зоя (19:18 04/10/2013)
    Оцінка: +2 / -0 | [IP: 176.120.106.83]

    GanbaGanbaGanbaНавколо одна брехня! Ганьба брехливим можновладцям! У нас забирають роботу, копійкову зарплату, залишають наших дітей без засо

  • дядя вася (20:35 05/11/2013)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 46.149.176.15]

    На карпатнафтохими-лукори працюэ 3000(три тис)людей *(помножених в середньому на 2.5)бо майже в кожного з них э дружини(чоло-ки),д-ти,пен-ри.окрим

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.