Калуську церкву просять передати у музей найстаріший віднайдений дзвін. ФОТО+ЗВЕРНЕННЯ
Заступник начальник управління культури, національностей та релігій Калуської міської ради Леся Піцик спрямувала відповідне звернення до настоятеля церкви Різдва Пресвятої Бородиці о. Андрія Челядина.
Найстаріший віднайдений дзвін не використовується, бо має тріщину
До 580-ї річниці з часу першої згадки про Калуш краєзнавці та історики міста збирають експонати, які висвітлюють історію Калуша. У травні цього року планується провести виставку історичних матеріалів та артефактів, інформують «Вікна».
— У ході збору інформації та матеріалів волонтерами виявлено пошкоджений дзвін, вилитий у 1919 році (ймовірно, братами Фельчинськими), що знаходиться на території Вашого храму, — йдеться у листі культури, національностей та релігій Калуської міської ради. — Цей дзвін — найстаріший експонат, віднайдений на території міста Калуш.
Тож, управління просить пароха та парафію храму на Загір’ї надати дозвіл на перенесення дзвону у краєзнавчий музей Калущини для тимчасового зберігання та дослідження. При потребі управління обіцяє повернути дзвін громаді.
Як повідомляли «Вікна», дослідники старовини відвідали церкву Різдва Пресвятої Богородиці на Загір’ї 1792 року, яка є пам’яткою архітектури
”В дзвінниці є 4 дзвони різних розмірів, проте дзвони є сучасними, відлитими в Львівській області. Один дзвін стоїть окремо, так як має тріщину, і його зняли. На ньому напис 1919, очевидно, це рік, коли його відлили. Так як дзвін є неробочим, він може стати чудовим експонатом для Калуського музею. Вартує звернутись до священнослужителя з проханням дарувати дзвін до музею”, — ділився у соцмережі враженнями від дослідження Василь Фіцак.
ВІКНА 0
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 3
Проп'єте... Прос...те,здасте на металолом. Не дати цей раритет на поталу.
Попи вміють це робити з успіхом .
Ось між іншим цікаве питання :
Является ли жена попа самкой богомола ?