Калуш — не місце для туризму, а на Домбровському кар'єрі можна заробити — Андрій Найда
У день проведення першої сесії Калуської міської ради і вступу на посаду міського голови 24 листопада Андрій Найда в ефірі телеканалу «Галичина» розповів, яким чином планує вирішити багаторічну проблему Домбровського кар’єру, інформує сайт "Галицькі Гроші".
«Я ніколи не оцінював Домбровський кар’єр як зону екологічного лиха, а місце, де можна зароблять кошти. Тому що ми не вирішимо наші екологічні проблеми ніколи, якщо не залучимо туди інвесторів. Без видобування розсолів ми нічого там не зробимо. Провалля все одно будуть продовжуватися і треба їх чимось засипати. Відповідно, поки ми не побудуємо виробництво по переробці розсолів в місті Калуші, ми не уникнемо великих проблем, які б кошти ми туди не вкладали. Це буде лише консервація проблеми. Тому треба шукати інвесторів», — сказав Андрій Найда.
На питання, який у Калуша туристичний потенціал, новообраний міський голова відповів:
“Калуш — не місце для туризму. Це індустріальне місто. Звичайно, можна розвивати певні напрямки туризму, але це не Косівщина чи Яремче. В нас є туризм, де можна показати наші криївки, Старий Угринів, але не більше”.
Про необхідність переробки розсолів Андрій Найда говорив і раніше, у статусі депутата міської ради. Щоправда, тоді він констатував, що поки йдуть суди і внутрішні розборки між ТОВ «Оріана-Еко» і «Оріаною», ніякий інвестор сюди зайти не може, додають "Вікна".
Нагадаємо, про переробку розсолів у Калуші говорять не перший рік. Однак реально міська влада жодних можливостей залучити сюди інвестора не має. Так, кар’єр і його вміст належали ВАТ «Оріана». Ще в 2002 році господарський суд відкрив провадження про банкрутство акціонерного товариства та ввів процедуру розпорядження майном боржника — це унеможливило будь-які дії з ним. Провадження про банкрутство було припинено за клопотанням фонду держмайна у 2018 році — «Оріану» включили у перелік об’єктів приватизації.
У 2016 році суд затвердив план санації «Оріани», який передбачав залучення інвесторів для переробки розсолів. З цією метою створили ТОВ «Оріана-Еко». Свої активи, зокрема Домбровський кар’єр і хвостосховища, в статутний капітал товариства «Оріана» передала в лютому 2018 року. А вже в березні того ж року на все нерухоме майно «Оріани» наклали арешт. Арешт майна фактично заблокував процес залучення інвестицій для переробки розсолів.
Від червня 2018 року в Калуському міськрайонному суді триває розгляд кримінальної справи щодо правомірності передачі активів «Оріани», зокрема, кар’єру і хвостосховищ, у статутний капітал ТОВ «Оріана-Еко».
ВІКНА 9
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 7
заграницца нам поможєт
всьо ето золотополуботівські байки для елехторату - любого чиновника інтересує тільке одне - як би то прикурити від так званої "інвестиції"
Ідея гарна,навіть є збут на сіль,але чи задовільнить карпатнафтохім чистота солі після флотації та ціна, а інвестора нестабільна держава,с
Новий мер, як і будь-яка молода людина без життєвого досвіду - прагне втілити 2-3 високоефективні ідеї, які мають принести моментальний яскра
як ми всі заздрили білорусам що мають порядок роботу зарплату пенсії стадіони дороги та бацьку чим все закінчилось? не варто для толпи рват
Коли людям добре, то вони починають шукати собі пригод на "мяке" міце, тоді тим,що за будь яку ціну рвуться до влади, їх легше звернути на інш
хрєнасє без життєвого досвіду - новий мер працювали приказчиком на трубному заводі - вибивали прибуток з заводу і трудового каллєктіву для