Ігор Насалик: «Калуським шахтарям можуть збільшити пенсії»

Категорія: Мер містаПереглядів: 1147

Калуські шахтарі можуть отримати більшу пенсію

Ігор Насалик повідомив, що кошти, які належать Почесному громадянину, він віддасть соціально незахищеним. А взагалі це визнання – стимул до ще більшої праці на благо міста й громади.

Він також відзвітував про свою роботу як народний депутат. 99,9 відсотка всіх засідань Верховної Ради відвідав. Щодо ситуації в державі, то кризовий пік ми вже пройшли, вважає нардеп.

Ігор Насалик повідомив, що наступного тижня можуть бути прийняті зміни до закону про престижність шахтарської праці, згідно з якими його норми поширяться на шахтарів, які видобували калієво-магнієву сіль. У результаті – близько 420 мешканців Калущини та 180 – Стебника матимуть змогу отримувати більшу пенсію.

Зупинився Ігор Насалик і на ремонтах доріг. Він повідомив, що цьогоріч на Івано-Франківську область виділено майже півмільярда гривень. Із них 40 мільйонів – на дорогу «Калуш–Долина», яка захоплює кілька сіл Калуського району. 15 мільйонів можуть виділити безпосередньо на дороги району. Тільки треба визначити, в яку саме вкласти ці кошти: чи «Калуш–Жидачів», чи «Калуш–Бурштин». Також, за словами нардепа, 15 мільйонів гривень виділять Калушу на соціально-економічний розвиток і 4,5 – на полігон твердих побутових відходів.

 

Територіальна громада – це відповідальність

Як відомо, зараз в Україні проводиться адміністративно-територіальна реформа. Пропонується замість понад 11 тисяч місцевих рад створити 1500-2000 спроможних територіальних громад. У лютому Верховною Радою був прийнятий Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який передбачає і право громади (ст. 5), і її спроможність (ст. 11). Згідно із законом, сусідні міські, селищні, сільські ради можуть об’єднатися в одну громаду, яка матиме один спільний орган місцевого самоврядування. Щоб отримати фінансування з державного фонду регіонального розвитку, перспективні плани формування територіальних громад мали схвалити в усіх областях до 1 червня. За словами Ігоря Насалика, наразі вони є тільки в 12-ти областях. Івано-Франківщина такого плану ще не схвалила.

Щодо Калущини, то про адміністративно-територіальну реформу тут ведуть мову вже протягом п’яти років. Згідно з пропозицією Ігоря Насалика, Калуш та Калуський район повинні об’єднатися в одну адміністративно-територіальну одиницю. Та більшість сільських голів подали інший варіант: створити на базі сіл району п’ять адміністративно-територіальних одиниць без Калуша. Як повідомила на сесії голова РДА Наталія Бабій, створена при райдержадміністрації робоча група подала на розгляд в область свою пропозицію, а ініціативна група сільських голів – свою. До 17 червня потрібно було представити протоколи про наміри. На момент проведення сесійного засідання це зробила тільки одна із запропонованих тер громад –Верхнянська.

У сесійній залі розмова про адміністративно-територіальну реформу вже традиційно велася бурхливо. В перший день проведення сесії тільки про це й поговорили, бо після перерви не було кворуму. Засідання перенесли на наступний день. Так що очікуваного результату щодо майбутнього адміністративного устрою на Калущині поки не відбулося.

 

Законопроект Ігоря Насалика

Як відомо, на розгляд Верховної Ради Ігор Насалик вніс законопроект під №1661 «Про державно-правовий експеримент з проведення реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади на території Калуського району та міста Калуша Івано-Франківської області». Саме про перспективи адміністративно-територіальної реформи він інформував присутніх на сесійному засіданні.

– Цей законопроект готували Кабінет Міністрів, Асоціація міст України та Інститут регіонального розвитку. Формували його за Методологією Верховної ради: адміністративним центром об’єднаної територіальної громади визначається населений пункт, який має розвинуту інфраструктуру (це має бути або нинішній райцентр, або місто обласного підпорядкування); відстань до нього з інших населених пунктів, які об’єднуються, не має перевищувати20 км, і він має бути самодостатньою теродиницею. Суть даного законопроекту полягає в тому, що він роз’яснює, як повинні формуватися громади. Він говорить про те, які повноваження має самодостатня громада, які в неї є ресурси і як їх використати, тобто подає для самодостатньої громади механізм управління, – наголосив нардеп. – Законопроект №1661 – не для Калуського району, а для всієї України.

Саме на цьому він акцентував і на прес-конференції, яку провів для місцевих ЗМІ наступного дня.

 

Питання, питання і ще раз питання…

Присутніх на сесійному засіданні громадських представників цікавило, чому в Калуші не проходить громадське обговорення закону про добровільне об’єднання територіальних громад. Ігор Очкур зауважив, що в законопроекті Ігоря Насалика є позитивні моменти, але він потребує експертної оцінки. Та оскільки наразі в області намагаються провести адміністративно-територіальну реформу за законом про добровільне об’єднання територіальних громад, то, наголосив він, чому не питають думки калушан. Народний депутат кількох скликань Євген Гірник запропонував зробити це 8 липня – під час громадського обговорення встановлення меморіалу Небесній сотні, врахувавши всі історичні та економічні нюанси.

Натомість депутат від Української партії Ігор Хемич розставив все по поличках, поінформувавши присутніх, в якій послідовності має проводитися обговорення.

Депутат міської ради першого демократичного скликання Василь Заник зауважив: можемо говорити багато, але ми вже давно змушені зробити адміністративно-територіальну реформу – бо як були в радянській Україні, так і лишилися.

Лесю Кирилович (фракція УНР) цікавить, що буде з культурною галуззю після проведення реформи. А у Володимира Тимківа (фракція УНР) виникло запитання: ніби й допомагало місто селам фінансово, а чому ж вони все ж таки не хочуть об’єднуватися з Калушем? На що отримав відповідь від члена експертної групи ОДА Василя Тимківа, який був присутній на сесії й говорив з трибуни про нинішню реформу. Насправді, наголосив він, громади сформуються тоді, коли будуть готові брати на себе відповідальність:

– Питання формування спроможних громад надважливе. Але територіальним громадам треба зрозуміти, що вони беруть на себе відповідальність. Адже в результаті добровільного об’єднання вона має бути здатна самостійно забезпечити належний рівень надання послуг населенню.

Експертна група при ОДА бачить перспективу розвитку Калуша й Калуського району в об’єднанні навколо Калуша.

Дарія ОНИСЬКІВ

Схожі матеріали:

Міські депутати – за передачу ТЕЦ у комунальну власність 

 

 

 

 

 

Дзвони підгір'я 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.