Храм на Тернопільщині має два дзвони калуського майстра Антонія Серафіна. ФОТО

Категорія: ІсторіяПереглядів: 938

У Тернопільській області в одному з сіл збереглося два дзвони, які свого часу були відлиті у Калуші. Обидва дзвони мають людські імена.

Село Рожиськ розташоване на річці Збруч в Підволочиському районі Тернопільської області. Поблизу села виявлено археологічні пам’ятки трипільської, черняхівської і давньоруської культур. Поселення трипільської культури поблизу села виявлене у 1920-х роках. Підйомний матеріал (уламки кераміки) зберігається у Львівському історичному музеї.

У 1882 році у Рожиську було збудовано греко-католицьку церкву Св. Архистратига Михаїла. Ще півтора роки тому її майже з усіх боків прикривали старі величезні липи, які нещодавно спиляли. Тепер храм видно повністю з усіх боків, йдеться на livejournal.com.

До храмового ансамблю входить дзвіниця, яка за старою традицію будівництва церков мала слугувати і бойовою вежею. З неї можна було б прострілювати обидві сторони двору.

Дзвіниця має два дзвони, які були відлиті в Калуші і мають людські імена. Один з них, що має назву “Григорій”, відлив у 1904 році майстер Антоній Серафін. На дзвоні зберегігся напис: “Сей звонъ сооружили года 1904 Стефанъ Заглебельний и жена Анастасыя яко оферуидля сына блаженной памяти Григория усопшего дня 20 мая 1903”. Другий дзвін має назву”Олександр” і був відлитий у 1938 року на честь 950-річчя Хрещення Руси-України.

«Антоній Серафин мешкав в Калуші, був знатною людиною і займався відливанням дзвонів. Його роботи 1912 року були відзначені почесними дипломами на виставці в Кракові, золотими медалями у Львові та Стрию, та 4 срібними медалями. На старому кладовищі Калуша похований його батько JAN SERAFIN, де встановлено дорогий кам’яний надгробок, який є цінною авторською роботою», — каже калуський дослідник Василь Фіцак.

Однак, не лише на При­карпатті славилися вироби відо­мих ливарників із Калуша. Так, наприклад, дзвони із майстерні Антонія Серафина в 1912 році були відзначені почесними дипломами на виставці в Кракові, золотими медалями на виставках у Львові та Стрию, де отримали чотири срібні медалі.

ВІКНА 0


Коментарів: 3

  • Анонім (18:23 27/12/2016)
    Оцінка: +5 / -0 | [IP: 78.109.24.109]

    Ониськів, ти вже дістав зі своїми дзвонами. "Сей звонъ сооружили года 1904 Стефанъ Заглебельний и жена Анастасыя яко оферуидля сына блаженной

    • ББА (19:00 27/12/2016)
      Оцінка: +0 / -1 | [IP: 78.146.231.182]

      Ти ще застав церковників базарити по нормальному ,а то коли вони там починають щось собі під ніс бубоніти - то таке враження що вони на суах

    • Анонім (19:12 27/12/2016)
      Оцінка: +0 / -0 | [IP: 46.149.185.29]

      ?????????shokshoknononono

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.