Депутати обласної ради таки дозволили «Карпатнафтохіму» вивчати соляне родовище біля Верхнього Струт
Після кількох спроб ТОВ «Карпатнафтохім» таки отримало дозвіл депутатів обласної ради на проведення геологічної та геофізичної розвідки Верхньострутинського родовища кам’яної солі. Таке рішення було прийнято на черговому пленарному засіданні дев’ятої сесії Івано-Франківської обласної ради, яке відбулося 30 вересня.
Під час попереднього засідання сесії, 16 вересня, обласну владу пікетували і представники сільських громад, і працівники підприємства. На останнє засідання приїхало кілька селян із плакатами. За їхніми словами, громади п’яти сіл протестують, адже велика частина соляних покладів знаходиться саме під їхніми угіддями. Аргументували свої побоювання селяни тим, що раніше, а саме в 50 роках, уже велися дослідження даного родовища, які чітко показали його розташування. Також невдоволення громади викликало й те, що з населенням не велися жодні переговори стосовно проведення робіт на території села Верхній Струтин ні з боку влади, ні ТОВ «Карпатнафтохім».
На такі звинувачення голова правління ЗАТ «Лукор», генеральний директор ТОВ «Карпатнафтохім» Сергій Чмихалов відрегував відвертим здивуванням. Адже, за його словами, насправді, по-перше, соляне родовище розташоване далеко за межами села, а по-друге, розмови з селянами проводилися неодноразово. А також Сергій Чмихалов розповів про переваги даної інвестиції в майбутньому: нові робочі місця, що дасть змогу повернути заробітчан у рідні домівки, розбудова даної місцевості, інфраструктури, забезпечення значними запасами солі як області, так і держави. Також генеральний представник ТОВ «Карпатнафтохім» зазначив, що поки про жодні масштабні роботи мова не йде, а лише про надання згоди про геологічне вивчення місцевості з метою підтвердити припущення про дане родовище. Тут буде задіяна комісія, котра складатиметься з вчених у даній галузі, та передбачено страхування всіх можливих ризиків.
«Не змішувати політику з економікою» закликав голова обласної держадміністрації Михайло Вишиванюк. За його словами, ситуацію навколо Верхньострутинського родовища дехто використовує, щоб заробити політичні дивіденди. Основне слово повинно бути за науковцями – безпечне таке виробництво чи ні.
Він також відзначив, що «забороняти виробництво сірників, бо можна спалити хату – це абсурд». Губернатор переконаний, що «Карпатнафтохім» – це дуже велика кількість робочих місць. До аргументів на користь розробки родовища він відніс і те, що «якщо міжнародна компанія бере на себе страхові ризики, то вона не така дурна, аби брати на себе відповідальність за невідомо що».
– Рожнятівський район окрім незначної суми, яка виділяється з бюджету, жодних інших доходів немає. А потреб район, зокрема і село Верхній Струтин, має дуже багато. Тому треба шукати шляхи, які сприятимуть розвитку місцевості, і цей проект є хорошим варіантом, оскільки альтернативи немає. В будь-який час сесія може прийняти рішення про припинення робіт, – запевнив голова ОДА. І ще додав: – А раптом вони знайдуть там нафту?
Він також відзначив, що поки що справа йде про вивчення, а не про розробку.
Вислухавши аргументи голови правління ЗАТ «Лукор», генерального директора ТОВ «Карпатнафтохім» Сергія Чмихалова, позицію представників громади села Верхній Струтин, депутатський корпус прийняв рішення дозволити ТОВ «Карпатнафтохім» вивчати соляне родовище поблизу села Верхній Струтин за умови, що роботи здійснюватимуться за межами населених пунктів і компанія візьме на себе всі страхові ризики. А вже після проведених робіт та на основі відповідних висновків депутатський корпус буде розглядати питання про надання дозволу ТОВ «Карпатнафтохім» на промислову розробку даного родовища.
Віра ЛУТЧИН
Суспільство | Пт., Жовтень 07, 2011
Депутати обласної ради таки дозволили «Карпатнафтохіму» вивчати соляне родовище біля Верхнього Струт
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.