Депутати не захотіли розбиратися з первинними документами

Категорія: Влада -> Мер міста -> Виконавча владаПереглядів: 1159

Як уже повідомляли «ДП», на останньому пленарному засіданні сесії міської ради два тижні тому міський голова Ігор Насалик доручив постійній депутатській комісії, яка займається земельними питаннями, вивчити документацію, на підставі якої свого часу були прийняті рішення міської ради та виготовлені державні акти на землю.

Йдеться про 25 державних актів, які були виготовлені ще у 2010 році, згодом виявилося, що приватизація землі у цих випадках не відповідає законодавству. Відтак вони досі не підписані головою міста і право на землю не набуто. Саме земельна комісія мала дати рекомендації підписувати ці акти чи ні.

Засідання комісії, на якому розглянули це питання, відбулося цієї середи. Позиції депутатів-членів комісії були різними. Іван Мащакевич (фракція НРУ) зазначив, що міський голова, приймаючи рішення, повинен спиратися не на рекомендації комісії, а діяти так, як каже законодавство. Анатолій Собчук (фракція УП), який очолює відділ Держкомзему в Калуші, у свою чергу заявив, що технічна документація, на підставі якої було виготовлено державні акти на землю, пройшла усі експертизи, прокуратура порушень не виявила, тому підстав не підписувати державні акти немає. До того ж анулювати вже виготовлений державний акт на землю непросто, і це коштує близько 500 грн. З ним погодився і колега по фракції Василь Гордій. Суть у тому, що для виготовлення державного акта необхідно рішення міської ради (а в усіх випадках воно було позитивним) та технічна документація. Порушення виявили у первинних документах, на підставі яких рішення приймає міська рада. Василь Гордій зазначив: якщо дивитися первинні документи по цих рішеннях, то там 80% не відповідає законодавству. Це означає, що міська рада не могла приймати позитивні рішення. Але вони були прийняті, не зупинені міським головою, не оскаржені прокуратурою і таким чином вступили у законну силу. Зараз ситуація зайшла в глухий кут. Одні вважають, що акти треба підписати, поставити у цій справі крапку і надалі працювати так, щоб таких проблем не виникало. Інші виходять з того, що порушення закону, раз його вже виявили, треба зупинити на будь-якому етапі.

У складі постійної депутатської комісії працює 11 депутатів, на момент голосування їх було шестеро. Іван Мащакевич перед голосуванням покинув засідання через конфлікт з головою комісії Володимиром Кузиком (останній підвищив голос, після чого Іван Мащакевич попросив вибачень, але не отримав їх). П’ятеро членів комісії висловилися за те, щоб рекомендувати міському голові підписати державні акти, один — нині начальник Земельно-кадастрового бюро, свободівець Василь Романович — проголосував проти. Формально більшості голосів членів бюджетної комісії «за» підписання немає. Тому тепер кінцеве рішення за міським головою.

До речі, депутати мали можливість вивчити усі первинні документи за кожним окремим суперечливим земельним питанням. Однак вони не скористалися цією нагодою. Хоча навіть якщо депутати вже визначилися у конкретній ситуації, такий досвід міг бути корисним при розгляді земельних питань у майбутньому.

Богдана Камінська

Дзвони підгір'я 0


Коментарів: 1

  • gaar (20:22 23/04/2012)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 212.95.7.116]

    Земля під очисними -золота!!!!!!!!!1 а віддали майже задурно.

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.