Через впровадження карантину Калуш уже втратив близько 30 млн грн

Категорія: Влада -> Мер містаПереглядів: 1042

Про це журналістам розповів міський голова Ігор Матвійчук

21 квітня міський голова Ігор Матвійчук разом зі своїми першим заступником Галиною Романко та заступником з питань діяльності закладів охорони здоров’я на території Калуської ОТГ Наталією Табачук зустрілися із журналістами місцевих та регіональних ЗМІ, аби повідомити їм про стан справ у місті, зокрема й про те, що стосується ситуації із захворюваністю на коронавірусну інфекцію.

На початку пресконференції мер Калуша висловив подяку церковним громадам та калуським священникам за дотримання санітарних вимог та проявлену ними толерантність і витримку під час святкування Воскресіння Христового.

– Їх постійні звернення до калушан, роз’яснення ситуації та наслідків того, коли в храмах або біля них збиратиметься велика кількість осіб, дали результат, а тому більшість мешканців Калуша і сіл району відзначали свято дома, проводячи самостійно релігійний обряд, – наголосив міський голова.

Далі він поінформував представників мас-медіа про ситуацію із захворюваністю на коронавірус на території Калуської ОТГ. Ці дані ми не будемо сьогодні озвучувати, адже протягом трьох днів з часу проведення пресконференції ситуація змінилася, про що ми щоденно інформуємо калушан на сайті видання (naftohimik.info). Та все ж на окремі моменти з виступу Ігоря Матвійчука хотілося би звернути увагу.

Так, приміром, в квітні  порівняно з березнем спостерігається динаміка зменшення хворих на пневмонію. Якщо станом на 21 квітня таких пацієнтів в Калуській ЦРЛ та  інфекційному відділенні районної лікарні перебуває 58 осіб, то в такий період березня їх там було більше 80.

Позитивним моментом у роботі медичних закладів Калуша міський голова вважає те, що протягом усього періоду карантину не спостерігалося сплеску викликів карет швидкої допомоги, що свідчить про належну роботу більшості сімейних лікарів. А в них, до речі, сьогодні на обліку перебуває 166 калушан, у яких спостерігаються симптоми захворюваності. У той же час 28 калуських медиків є нині хворими.

Загалом в період поширення епідемії обстеження на ПЛР (полімерно-ланцюгову реакцію) пройшли 346 калушан. Задля пришвидшення цієї процедури була створена із числа медичних працівників мобільна група. На сьогодні в лікарнях міста є 13 хворих з підозрою на COVID-19, але для підтвердження цього діагнозу їм необхідно пройти ще два обстеження протягом двох тижнів.

Міський голова Калуша також розповів про те, що в період карантину в Калуші на самоізоляції перебуває близько 800 осіб, які в основному прибули із заробітків. Частина із них уже вийшла із умов підвищеного карантину і веде звичний спосіб життя.

– Для вирішення важливих і нагальних питань у діяльності медичних закладів міста, – наголошував І.Матвійчук, – із міського бюджету було додатково виділено 7 млн гривень. Ці кошти були ними використані не на зарплату працівникам, а на забезпечення усім необхідним для лікування та перебування в медзакладах хворих.

У той же час умови карантину суттєво позначилися на фінансовому стані комунальних підприємств міста, зважаючи на те, що знизилися в цей період надходження коштів від калушан за надані послуги. Але місто нині забезпечено водою, в Калуші вивозиться сміття, дезінфікуються будинки, під’їзди в них і вулиці. Тобто нині робиться все можливе, аби в цей непростий період зберегти міську інфраструктуру.

Але зробити це, зважаючи на те, що вже другий місяць поспіль фактично не працюють малі та середні підприємства, дуже непросто. За попередніми підрахунками витрати міського бюджету вже становлять близько 30 млн гривень, що є суттєво для нашого міста.

Після цього міський голова відповів на запитання журналістів.

Їх, зокрема, цікавило, чи вже отримали Калуська ЦРЛ та районна лікарня статус медзакладів першої хвилі, тобто тих, де офіційно дозволено лікувати на коронавірус.

– Калуська ЦРЛ вже має такий статус, – підтвердив Ігор Матвійчук, – а що стосується Калуської районної лікарні, то вона таким закладом не стала. Тому ми надіємося на обіцяну допомогу з боку Івано-Франківської ОДА та держави.

– Чи передбачається послаблення карантинних заходів у Калуші?

– У тих межах, які дозволить держава, але найближчим часом послаблень не передбачається.

– У якій калуській лікарні перебувають хворі на коронавірус?

– Важко однозначно відповісти на це запитання. Вони є і в Калуській ЦРЛ, і в інфекційному відділенні районної лікарні. Але всі важкі хворі лікуються в реанімаційному відділенні лікарні в Підгірках.

– Чи є серед хворих на COVID-19 діти?

– Хворих на коронавірус дітей у медзакладах Калуша немає?

– Чи були випадки порушення режиму карантину і чи хтось поніс за це відповідальність?

– На жаль, останнім часом сталося три пожежі. Ще часто горять сухі трави. Тому просив би калушан повідомляти про ці випадки на службу 101.

Щодо порушення режиму, то слід сказати, що хоча такі випадки мають місце, але працівники міського відділу поліції дуже своєчасно приїжджають на такі виклики і вживають необхідні заходи вплипу. За це я теж хочу їм подякувати.

На запитання про забезпеченість медичних працівників засобами захисту та необхідними для лікування хворих на коронавірус препаратами відповіла Наталія Табачук.

– Забезпеченість необхідними костюмами  та іншими засобами захисту, – розповідала вона, – є сьогодні достатньою. – Хоча на 100 відсотків всього необхідного для лікування нині, мабуть, не має жоден медзаклад України. Такі ж проблеми спостерігаються в багатьох країнах Європи і світу.

Що стосується медикаментів, то, зважаючи на те, що в Україні досі немає єдиного Протоколу щодо лікування хворих на коронавірус, доводиться окремі препарати заміняти відомими медикам антибіотиками.

Неправдивою є також інформація, що хворі будуть безкоштовно забезпечуватися усіма необхідними ліками. Їх часто медичні заклади не мають, а тому родичі шукають в аптках і таким чином забезпечується необхідний курс лікування.

На завершення пресконференції міський голова ще раз подякував громаді Калуша і прилеглих сіл за виваженість та розуміння ситуації та закликав долучатися до тих заходів, які дозволять швидше усім вийти із карантинного режиму.

Анатолій ГАЙОВИЙ.

Нафтохімік 0


Коментарів: 1

  • Анонім (16:10 23/04/2020)
    Оцінка: +5 / -0 | [IP: 185.207.139.2]

    а ви вуйки знаєте значення слова "втратив" - що би щось втратити треба спершу це мати а ви ще ніц не маєте а вже "втратили", хі, хі. розкрили жад

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.