Автостанція на вул. Пушкіна перетвориться на автозупинку
Упродовж тривалого часу каси на автостанції на вулиці Пушкіна — закриті. Як з’ясували “Вікна”, замість автостанції на вулиці Пушкіна буде автобусна зупинка. Для її будівництва вже навіть обрали проект. Тим часом, біля зачинених кас залишили розклад руху автобусів та туалет. Влада і перевізник запевняють: від того, що закрилися каси, пасажири не зазнали жодних незручностей.
— На вул. Пушкіна не буде автостанції, — повідомив міський голова Ігор Насалик. — Буде автобусна зупинка, а автостанцію ми перенесемо на вокзал.
Офіційно на вул. Пушкіна ніколи не існувало автостанції. Нагадаємо, що навколо продовження договору оренди земельної ділянки ВАТ “Калуське АТП” точилися тривалі дискусії. На одній із сесій питання — перенесли, що викликало неоднозначні тлумачення — аж до припущень про рейдерство. Адже під час розгляду на комісіях депутати до підприємства не мали зауважень.
Наступного разу, наприкінці минулого року, депутати без проблем продовжили термін оренди земельної ділянки — на 5 років. Однак на цьому — не закінчилося: на автостанції на вул. Пушкіна несподівано зачинилися каси. А у калушан виникає питання про те, що насправді, робиться, і яка доля цієї автостанції.
ВАТ “Калуське АТП” орендує земельну ділянку на вул. Пушкіна з 2005 року. Призначення земельної ділянки розміром 0,12 га — під розміщення тимчасової автобусної зупинки.
— Нам продовжили оренду земельної ділянки, — прокоментував “Вікнам” голова правління ВАТ “Калуське АТП” Іван Стасюк. — Добре, що у міській раді розібралися у питанні і ми досягли розумного компромісу. Зрозуміло, що місце — зручне для людей, і ніхто не хоче їздити на автовокзал, куди нібито мали перенести автостанцію. З іншого боку, ми порозумілися у тому, що я маю забрати звідти тимчасову споруду, яка там зараз стоїть. Визнаю, що така архітектурна форма є неприйнятною для міста, особливо — для його центральних частин.
За словами Івана Стасюка, на вул. Пушкіна не можна облаштувати повноцінну автостанцію. І на те — багато підстав: найперше — на місці, де нині розташована установа, яку всі звикли називати “автостанцією”, проходять міські комунікації (водогін, каналізаційні та газові мережі, силовий кабель. — Авт.). А взагалі: для того, щоб облаштувати автостанцію, потрібно виконати багато вимог. Серед них і такі, які реалізувати в умовах вулиці Пушкіна — неможливо. Наприклад — відстань до найближчого будинку не відповідає нормам. — В області закрилися у межах 28 австостанцій, — стверджує Іван Стасюк. — Адже їхні власники не змогли їх сертифікувати саме через неможливість виконати передбачені законодавством вимоги.
Відтак, автостанції у Калуші не буде. Принаймні — наразі. На вул. Пушкіна буде облаштована автобусна зупинка. Міська рада уже навіть обрала проект.
Отже, з того, що повідомив Іван Стасюк, планується, що на вул. Пушкіна побудують “тимчасову споруду” — автобусну зупинку. Залишать і туалет, який працює і нині, попри те, що каси — зачинені. Уся автобусна зупинка, включно із платформами, перебуватиме під одним “куполом”.
— Ми не хотіли розпочинати реконструкцію на свята, — запевнив “Вікна” Іван Стасюк. — Розпочнемо — із весни.
ПРО ПІЛЬГИ
За словами Івана Стасюка, нині місто не має жодної проблеми через те, що каси — зачинилися.
— Люди підходять, сідають в автобус і їдуть куди потрібно. Автобуси до Івано-Франківська курсують кожних 10 хвилин. Якщо комусь потрібні квитки — наприклад, тим, що у відрядженні, вони можуть звернутися до водія. Ми закупили спеціальні квитки для тих, кому потрібний “документ” для відрядження.
Єдині, хто невдоволений закриттям кас, — це пільгові категорії населення.
— Досі до мене не надійшло жодної скарги від “пільговиків”, хоча знаю, що саме ці категорії населення якраз і є тими “незадоволеними” від змін, що відбуваються. До закриття кас касири, практично, займалися лише відмітками та продажем квитків для пільгових категорій населення. Однак, більша половина людей, які ці квитки купували, до пільговиків не мають жодного стосунку. Так, вони викуповували квитки ще з 5-6 години ранку, а “реалізовували” їх — з обіду. Причому за цими квитками їздили, здебільшого, їхні родичі. А близько 60% пільгових посвідчень виявлялися “липовими”.
Так, кожне посвідчення, з яким калушани зверталися до кас, касири — обліковували та подавали у відповідні структури міської ради для відшкодування. При цьому номер посвідчення перевірявся за базою даних. За словами Івана Стасюка, зі 1000 пасажирів підприємству зараховували компенсацію приблизно за 400: інших номерів посвідчень у базі даних просто не існувало. На практиці ВАТ “Калуське АТП” отримувало відшкодування за проїзд до 10% усіх пасажирів, які скористалися пільгою. Наприклад, якщо пільговики “наїздили” на 600 тис. гривень, то підприємство могло отримати лише близько 80 тис. гривень відшкодування.
— Тепер — контроль, — каже Іван Стасюк. — Пільгові категорії можуть користуватися своєю пільгою, але при цьому мають пред’являти водіям посвідчення. Це “скасувало” схему зловживань і викликало невдоволення в окремих пасажирів-пільговиків.
Крім того, каже Іван Стасюк, згідно із новими правилами, для отримання відшкодування тепер підприємству не потрібно обліковувати пільговиків, адже, кошти за перевезення пільгових категорій населення тепер нараховуватимуть за загальними доходами підприємства на даному маршруті. Зрештою, нині підприємство і не має права здійснювати продаж квитків. Адже має користуватися касовими апаратами, які мають бути зареєстровані у єдиній системі на сертифікованих автостанціях.
ІНШИМ— ЗАСЬ?
ВАТ “Калуське АТП” звернулося до міської ради із клопотанням встановити дорожній знак, який би забороняв паркуватися на автобусній зупинці іншому транспорту, крім того, який належить підприємству. — Крім АТП, з вул. Пушкіна перевезення здійснюють й інші фірми та приватні перевізники. При цьому вони не платять ні копійки, а всі фінансові витрати лягають на ВАТ “Калуське АТП”. Скажімо, ми оплачуємо 3 000 гривень орендної плати на місяць плюс заробітну плату прибиральнику, працівнику туалетів, платимо за електроенергію та — за воду. Згідно із Правилами дорожнього руху, не можна паркуватися до автобусної зупинки ближче, ніж за 30 метрів. А що робиться у нас? І не тільки на “нашій” автобусній зупинці — на міських теж. Тому ми зверталися із клопотанням до міської ради. Якщо на автобусній зупинці, яку проектує Калуське АТП, хочуть працювати інші перевізники, нехай укладають угоду та вносять свою фінансову частку в утримання зупинки.
ЛАСИЙ ШМАТОК
Події, які розвивалися навколо “автостанції” на Пушкіна за минулий рік, свідчать, імовірно, про боротьбу, яка точилася за цей “шматок” бізнесу. Наприклад, коли депутати не продовжили термін оренди земельної ділянки, почали говорити про рейдерське захоплення. Однак, передумовою цього, можливо, стала інформація, яка поширилася торік: є бізнесмени, які готові взятися за перенесення автостанції на бульвар Незалежності. За інформацією “Вікон”, за минулий рік ВАТ “Калуське АТП” пережило майже два десятки перевірок різноманітних інстанцій.
— Проект про перенесення автостанції на бульвар Незалежності — нереальний, — повідомила раніше у коментарі “Вікнам” заступник міського голови Руслана Вайда. — Діюча автостанція на вул. Пушкіна наразі не має альтернативи щодо зручності для людей.
Інше питання — благоустрій та впорядкування.
Відтак, наразі автостанція, чи-то — автобусна зупинка залишиться на вул. Пушкіна. Міська влада може і надалі планувати перенесення автостанції на автовокзал, на вул. Ринкову, вул. Січових Стрільців — зрештою, досі варіантів озвучувалося багато. Однак, наразі з-усіх підводних течій гору взяла та, що в інтересах людей.
ВІКНА 0
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 17
Нехай переносять під твій будинок.
Може пора тобі вже в гуртожиток переїхати,а не жити на майданчику,чи зупинці.А ? Поговорити мені з Найдою,щоб кімнату тобі надав ?
Я живу в своїй квартирі, якраз біля тієї автостанції. І вона вже конкретно дістала як і мене, так і моїх сусідів, так і жителів навколишніх бу
в район солянки треба перенести - всім зручно і всі вимоги будуть дотримані
При Сушку був хорорший проек і всіма службами узгоджений
/не встигли довести до реального закінчення / -навпротів "Дзеркального". Невеликий
Що значить"Якщо потібен квиток"?Та квиток потрібен всім,інакше-це корупція.А скільки водії повинні віддати шефу і скільки собі лишають?Кору
взагалі то вта значить відкрите акціонерне товариство . тобто власник повинен дбати за виручку . а яким чином з водієм розраховуються - це н
Та у всій Європі транспортні компанії є ВАТами,але без квитків чи проїзних ніхто не їздить і водії мають пристойні з/п і не переживають за п
квиток більше треба ТОБІ а не водію . справа в тому , що це є твоє право на проїзд і з квитком ти можеш потім вимагати чи відшкодування збиткі
я використовую заборонені слова і не можу тут нічого писати уже це пипец повний
ми тебе розуміємо . берем лопати і йдемо розчищати місце для автостанції . пропоную в районі солянки . зразу скажу -- що мене не буде , але твор
спальний район міста. Вихлопні гази , діти. А вам так тяжко підняти свої дупи і поїхати на вокзал,а ми ще так рвемось у європу.
не знаю за всю европу , але в англії та ще в чехії дуже багато автовокзалів знаходяться в центрі міста . в лондоні - в самому центрі так би мов
Шановні добродії. Ви навіть не уявляєте які гроші крутяться в ВАТ Калуське АТП на маршруті Каолущ -Франківськ. Які квитки, який там облік. Хт
Реорганізувати всі АТП які є зараз в 1 ВАТ і ввести квиткову систему оплати проїзду. Акціонери будуть собі рівно сидіти на cраці і мати свою
Дайош електронні квитки!Усьо,як у Еуропі!