За звільнення Калуша загинули 485 червоноармійців, хоч поля були вкриті сотнями трупами.
В центральній бібліотеці ім. Тараса Шевченка, що в Калуші, відбулася зустріч-спогад «Роки війни – століття пам’яті». Гостями та учасниками заходу були членкині «Університету третього віку».
Завідувач відділу інформатизації та новітніх технологій бібліотеки Тетяна Лантвіт запросила всіх переглянути відеофільм «Вічна слава Героям! Україна у Другій світовій війні», присвячений участі українців у Другій світовій війні, інформують ”Вікна” з посиланням на стоірнку бібліотеки у соцмережі.
Провідний бібліотекар з краєзнавчої роботи Микола Когут розповів про кровопролитні бої біля Калуша між частинами Червоної армії та німцями, що відбулися 27-30 липня 1944 року:
— Офіційно за звільнення Калуша загинули 485 червоноармійців, хоч втрати були далеко більшими. За словами очевидців, у липневі дні 1944 року поля біля Підгірок, Студінки й Хотіня були вкриті тілами полеглих солдатів Червоної армії.
У ці ж дні українське підпілля УПА мало можливість поповнити зброєю свої склади чи замаскувати їх у лісі.
Присутні із «Університету третього віку» поділилися спогадами про воєнне лихоліття (багатьом із присутніх було по 5-7 років) і загадли про рідних, які воювали у Червоній армії чи УПА.
Як повідомляли “Вікна”, з нагоди Дня примирення у Калуші відбудуться відеоінсталяція та благодійна акція “Маки пам’яті”.
ВІКНА 18
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 7
Тому що тоді "гумканвоїв" куйла ще не було
Думаю , що людям хватило "звільнення" 39 року . До цього часу ще не знають де могили тих щасливців , яких "звільнили"
Пішов ти наxуй зі своїм значним "покращенням" На Височанці кожному австрійському солдату виділили шмат землі і камяний хрест а не братську
А ти "залуплений" чи як там тебе чого переживаєш за звільнення - тюрьма твій дом родной, амнюху не об"являли.