За новим Генпланом у Калуші зможе поселитися 130 тис. мешканців
Проєкт нового Генплану включає житлову забудову нових кварталів. У зонах просідання над шахтними виробітками будівництво не передбачене.
На громадських слуханнях щодо Генплану Калуша зареєструвалися 44 учасники
На громадських слуханнях проєкт Генерального плану Калуша представила головна архітекторка проєкту Віра Колодова.
За її словами, Генплан є стратегічним документом, вносити зміни до якого міська рада може лише через п’ять років після затвердження (можна і раніше, але в такому разі потрібні погодження Міністерства. — Авт.). Генплан не є підставою для прийняття рішень про виділення чи вилучення землі, але саме на його основі мають розроблятися плани зонування території та проєкти детального планування. По суті, Генплан в загальному описує територію і визначає, де має бути багатоповерхова забудова, де приватна, рекреаційні зони тощо. А деталі забудови конкретної земельної ділянки (місце розташування, поверховість тощо) описує інша містобудівна документація, яка не може суперечити Генплану.
За словами Віри Колодовової, інститут дослідив характеристики міста: існуючі інженерно-будівельні умови, планувальну структуру, економічну та екологічну ситуацію. Також врахували, що Калуш входить до переліку історичних міст, тому було розроблено історико-архітектурний план. Генплан розробили на площу понад 7 тис гектарів, і це більше ніж сучасна територія в межах міста. Таким чином, забезпечено перспективи розвитку. Також проєкт Генплану включає території садибної і багатоповерхової забудови. Якщо тут будуть будинки на дев’ять поверхів, то в Калуші зможе поселитися 130 тис. мешканців. Як наголосила Віра Колодова, в зонах просідання над шахтними виробітками будівництво не передбачене.
Проєкт нового Генплану включає житлову забудову нових кварталів.
Розбудова кварталів багатоповерхової забудови в бік сіл Вістова і Студінка планується від кільця й охоплює територію з обох боків дороги на Івано-Франківськ. Зараз тут — сільськогосподарські землі. Зона багатоповерхової зони в бік Мостища розташована між озером і дорогою на Копанки. Також нові території багатоквартирної забудови є в районі вулиці Малицької і до існуючої вулиці Окружна (ця територія вже освоюється. — Авт.), на вул. Винниченка (щоправда, на слуханнях власники приватних будинків на цій території були проти і проєктанти погодилися внести корективи. — Авт.). Також багатоповерхова забудова передбачена в Підгірках навпроти стадіону: тут є фундамент школи. Раніше цю земельну ділянку вже планували забудувати багатоповерхівками для відселення людей із зон просідання.
Щодо мікрорайонів приватної забудови, то проєктом Генплану запланована одна така нова зона — там, де свого часу надавалися земельні ділянки під городництво в районі автопарку. Тут дачі вже оформляють як житлові будинки і присвоюють їм адресні номери.
ВІКНА 0
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 3
Пропоную назву міста Калуш-Сіті!!!
Це робить для того щоб славетні ветерани герої нації не загарбали всі землі міста на користь або церкви або креда з хемою
А вулицю Євшана?