З початку року на Калущині за медичною допомогою звернулася 61 особа, яку укусила тварина, хвора на сказ
Впродовж 2016 року епідемічна в Україні зареєстровано 6 випадків захворювання на сказ людей (0,01 на 100 тис.нас.) проти 4-х випадків(0,01 на 100 тис.нас.) в 2014 році.
Останній випадок в області був у 1994р.(Городенківський р-н). Проте епізоотична ситуація залишається складною, на високому рівні утримується захворюваність на сказ тварин.В 2015р. зареєстровано 28 випадків, в 2014р. – 34, інформують ”Вікна” з посиланням на прес-службу Калуської міської ради.
Епідситуація в області залишається напруженою. Станом на 20 травня року вже зареєстровано 10 випадків сказу серед тварин у Рогатинському (1 собака, 2 лисиці), Городенківському (1 собака), Надвірнянському (1 собака), Коломийському(1 лисиця), Косівському(2 собаки), Тисменицькому(1 собака), в т.ч. Калуському (1 невідома собака, с.Станькова) районах.
В І кв. 2016р. за меддопомогою з приводу укусів тваринами в лікувально-профілактичні заклади району звернулася 61 особа(48,6 на 100 тис.нас.) проти 86 осіб(68,5 на 100 тис. нас.) за аналогічний період минулого року. З них постраждалих від укусів відомими тваринами – 32( 52,5%) проти 29 осіб(33,7%) в І кв.2015р., невідомими – 29(47.5%) проти 57(66,3%) за аналогічний період минулого року.
Серед джерел збудника сказу, як і раніше, чільне місце займають лисиці, далі коти, собаки, свійська худоба, в т.ч. ВРХ, ДРХ, інші дикі тварини .
Головним резервуаром збудника сказу у дикій природі, як і раніше, залишаються червоні лисиці - 38,1% від усіх тварин та 89,4% від усіх диких тварин. Підтримують збудника в природі і мишовидні гризуни.В останні роки, основну загрозу несуть наближені до людини домашні тварини (собаки, коти, сільськогосподарські тварини).
Що робити, якщо вас вкусила тварина заражена сказом?
Рану необхідно промити мильним струменем води, краї рани обробити 5% настоянкою йоду або 70° спиртом і звернутися до лікаря-травматолога. Тварину, яка нанесла укус, ні в якому разі не можна вбивати, бо за нею встановлюється ветеринарне спостереження протягом 14-ти днів. Якщо Ви після укусу вбили тварину, то винесли собі вирок – приймати щеплення проти сказу до отримання результатів лабораторного дослідження трупа тварини на сказ.
При зверненні до лікаря-травматолога необхідно мати дані про щеплення проти правцю, знати прізвище, ім’я, по батькові та домашню адресу господаря тварини, від якої Ви потерпіли.
Пам’ятайте, що тварина, яка Вас укусила, на вигляд може бути здоровою, а захворювання сказом може проявитися навіть через рік і більше.
Якщо людина захворіла на сказ, то її вилікувати уже не можливо. Єдиним засобом профілактики захворювання на сказ є лікувально-профілактичні щеплення за призначенням лікаря.
ВІКНА 0
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 4
Якщо Ви після укусу вбили тварину, то винесли собі вирок – приймати щеплення проти сказу до отримання результатів лабораторного досліджен
Які ж всетаки ці хворі на сказ тварини несвідомі... Кусають допропорядних громадян платників податків і пенсіонерів! Ні,щоб кусати міськог
Мабуть тому, що ці тварини є агентами Кремля!!!
Дуже цікавий і вельми сповнений сарказму комент ББА.