З 2010 року кількість покусаних безпритульними собаками на Калущині збільшилась у 8 разів. ІНФОГРАФІКА

Категорія: СоціумПереглядів: 1717

В Калуші та районі з року в рік невпинно зростає число укусів безпритульними собаками. Якщо донедавна кількість щорічно покусаних складала 20-30 осіб, то в останні два роки кількість таких випадків перевищує 100 в рік. В середньому на Калущині майже щодня реєструється людина, покусана собакою, у більш ніж 2/3 випадків – це житель Калуша.

З 2010 року кількість покусаних безпритульними собаками на Калущині збільшилась у 8 разів. ІНФОГРАФІКА

Як йдеться у звіті Калуського міськрайонного відділу Держепідемслужби, найгірша ситуація щодо сказу тварин в Івано-Франківській області склалася в Рогатинському районі. Станом на 1 жовтня 2015 року тут було виявлено сказ у семи тварин (п'ять лисиць та дві собаки). Тричі скажених тварин знаходили на Калущині та на Косівщині. В усіх інших районах області виявлено ще дев'ять випадків сказу тварин.

На Калущині в 2015 році виявлено двох скажених лисиць (на мисливських угіддях між «Даношею» й Калуською ТЕЦ та у Сівці Калуській) й одного скаженого собаку у самому Калуші, в мікрорайоні Хотінь.

Щодо сказу у людей, то щороку в Україні від цієї недуги помирає близько п'яти осіб, проте в Івано-Франківській області останній випадок захворюваності людини на сказ реєструвався ще в 1994 році в Городенківському районі.

 

собаки2

Протидією сказу є щеплення. Щороку на Калущині більшає як кількість звернень на огляд після укусів тварин, так і тих, кому призначають антирабічне лікування (щеплення від сказу). Якщо в 2010 році в Калуші та районі проти сказу було щеплено 37 осіб, то за неповний 2015 рік – 165. У той же час щорічно збільшується кількість тих, хто від щеплень відмовляється. Так, в 2010-2011 роках таких було двоє, у 2012-2013 – по троє, а в 2014-2015 – уже по сім осіб, які відмовились від щеплення проти сказу.

Гідрофобія, або сказ – хвороба невиліковна, і у разі укусу зараженою твариною лише вчасне щеплення може запобігти захворюванню. Тварина, що покусала, на вигляд може бути цілком здоровою, а симптоми сказу у покусаного можуть проявитись й після загоєння рани: через тиждень, декілька місяців, або навіть рік. Ознаками сказу є неприємні відчуття та порушення чутливості у місці укусу, рідше – біль, мязові посіпування та свербіж. Паралельно з цим у людини змінюється настрій і поведінка – порушується сон, наростає втома і депресія та зникає апетит.

Тож епідеміолог міськрайонного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України» Мирослава Гуменяк радить після укусу незнайомою твариною промити рану теплою водою (під тиском) з милом. Найкраще для цього в домашніх умовах підійде звичайна пластикова пляшка з пробитим корком. Після цього обробити шкіру довкола рани спиртом або йодом і якнайшвидше звернутися до лікаря. На прийомі він і встановить, чи потрібно робити щеплення.

У Калуші є чотири пункти з вакциною від сказу: у травматологічному відділі Калуської ЦРЛ, травматологічному кабінеті районної лікарні, травматологічному кабінеті міської поліклініки та хірургічному кабінеті дитячої лікарні. В усіх випадках людині потрібно зробити шість щеплень.

Найбільше з усіх тварин за дев'ять місяців 2015 року на Калущині людей кусали собаки – 224 рази або 87,5% усіх випадків (з них – більша половина – бродячі), в 10% випадків – коти. Також зафіксовано по одному факту укусу щура, куниці та лисиці.

собаки3

Якщо кількість укусів домашніми собаками на Калущині з року в рік приблизно стала (в середньому 150-160 в рік), то кількість укусів безпритульними собаками щорічно збільшується. В 2010 році таких випадків було 22, а в 2015 уже на 150 більше – 172. Хоча, якщо брати загальний показник за останні сім років, то з 1579 випадків укусів собаками людей загалом, лише 502 – нанесені безпритульними. При цьому у 2015 році кількість укусів, завданих безпритульними собаками, вперше перевищила кількість укусів від домашніх собак.

У Калуші діє притулок для собак з вулиці. В ньому 39 вольєрів, які ущерть заповнені. Наразі у притулку перебувають 142 тварин. Натомість на вулицях міста, за приблизними підрахунками міжнародної організації «4 лапи», яка приїжджала до Калуша у 2014 році, ще 500 безпритульних собак.

Всі статистичні дані надані епідеміологом міськрайонного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України» Мирославою Гуменяк та помічником епідеміолога Світланою Сондей.

Андрій КОГУТ

КАЛУШ ФМ 0


Коментарів: 3

  • Анонім (21:02 07/12/2015)
    Оцінка: +1 / -0 | [IP: 46.149.184.20]

    вы подевиться що в парку робыться зграя безпретульных собак куда дыветься дыректор парку наталия паламар

  • Анонім (10:39 08/12/2015)
    Оцінка: +1 / -0 | [IP: 91.229.77.64]

    Такими темпами за десяток років ці зграї псів як в джунглях начнуть на людей полювати. Футуристичні фільми по темі після атомної війни не т

    • ББА (19:07 08/12/2015)
      Оцінка: +0 / -0 | [IP: 78.145.31.66]

      Саме головне , що псів на вулицю виганяють самі люди . Побавились з цуценям , а потім виріс - і гуляй бобік чи шарік подальше і кусай собі кого

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.