Войнилівські школярі зустрілися з дочкою легендарного провідника Роберта

Категорія: СоціумПереглядів: 691

У Войнилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів під девізом “Знай наших” організовано зустріч із дочкою провідника Карпатського краю Роберта Вірою Тимчишин. Організував зустріч керівник гуртка “Історичне краєзнавство” Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді при Войнилівській школі вчитель історії Роман Цюп’як. Крім гуртківців, на зустріч запросили й учнів старших класів.

Вчителька історії Галина Бабій розповіла про боротьбу воїнів Української Повстанської Армії з окупантами, пишуть “Вісті Калущини”, передають ”Вікна”.

Цікавою була розповідь керівника шкільного музею Романа Цюп’яка, автора ряду книг з історичного краєзнавства, який розказав про життя жителів Войнилова в роки німецької окупації, про боротьбу УПА, про участь у цій боротьбі Ярослава Мельника та Антоніни Король.

— При кожній зустрічі я хвилююся, бо ніби заново проживаю своє життя, — сказала у своєму виступі п.Віра. — Мій батько, Ярослав Мельник, пішов захищати рідну землю і був призначений провідником Карпатського краю. Поруч з ним була і моя мама, уродженка Войнилова Антоніна Король.

Вивчившись на лікаря, вона поруч з батьком стала учасницею повстанського руху.

В партизанському загоні Антоніна була не тільки лікарем, але й, за потреби, стрільцем, кухаркою, прачкою, друкаркою, секретаркою.  Незабаром Антоніна, котра в загоні мала псевдо “Таня”, завагітніла і народила в бункері двоє дітей. Хлопчика назвала Романом, дівчинку — Вірою. У важких умовах бункерного життя, без свіжого повітря, при поганих харчах, хлопчик помер. Антоніна наважилася віддати дочку чужим людям, щоб врятувати їй життя. Це в останній раз вона бачила свою дочку, бо вже 31 жовтня 1946 року криївка була викрита і повстанці загинули.

Віра виростала в чужій родині, яку вважала своєю рідною. Брат Антоніни Михайло випадково довідався про сестрину дочку, удочерив її і перевіз у Войнилів. Так Віра стала Михайлівною.  Віра Тимчишин розказувала учням про важке повоєнне життя, про злидні і нестатки, про те, що вона — дочка Роберта, вперше довідалася, коли уже працювала лаборантом після закінчення хіміко-технологічного технікуму. Її дитинство було важке. Пані Віра щаслива, що нині діти живуть у своїй державі, що їм не байдуже минуле і доля тих, хто віддав своє життя за рідну землю.

Майже кожного року йде Віра Михайлівна на гору Яворину, на місце загибелі своїх батьків, щоб засвітити свічку пам’яті і помолитися за душі тих, які загинули, щоб наше життя стало вільним і щасливим.

Учасники зустрічі поставили квіти до пам’ятника Роберту та повстанцям, які загинули разом з ним.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.