Віталій Портніков: “Вже навіть галицькі політики готові говорити про компроміс”

Категорія: ПолітикаПереглядів: 1816

Після “гарячого” засідання PolitClub-у “Вікнам” вдалося поспілкуватися із Віталієм Портніковим.

— Пане Віталію, скажіть, PolitClub — що це для Вас і що це для Івано-Франківщини?

— Це громадський проект, який ми започаткували саме як проект, створений нещодавно утвореною Агенцією аналітики Віталія Портнікова. Це якраз була ідея створити організацію, яка буде пропагандистом громадянської активності, яка буде вести діалог — не віртуальний — з активними людьми, яка буде намагатися об’єднати людей, зацікавлених у тому, щоб суспільство розвивалося — не на словах, не на гаслах, не на якихось мітингових площадках, а у царині саме громадянської активності.

— Яка основна мета: поставити запитання чи, скоріше, знайти на них відповіді?

— Знайти відповіді. Але для того, щоб знайти відповіді, треба поставити запитання. Пошук відповіді на запитання не може бути легким і простим. Ми от звикли до досить простих відповідей на складні запитання. А це є міфи. А мені здається, думаю що і ви побачили по атмосфері цієї зустрічі, що люди не так легко можуть це зробити: коли починається пошук відповідей — не так легко їх знайти. Але відповідь відшукається, якщо люди будуть продовжувати дискусію. Люди шукають однодумців, вони спілкуються — і щось викристалізовується. От під час зустрічі ви почули оцю бізнес-леді із Сєвєродонецька (Рімма Білоцерківська виходила із учасниками дискусії на скайп-зв’язок. — Авт.), — це важливий момент для підприємців Франківщини. Це може бути прикладом того, що можна відстоювати свої права. У тих східних регіонах, здається, все задавлено, все ніби бетон. Але ж ні! Люди там готові виходити з такими ініціативами, які є досить небезпечними для олігархічного чиновництва. Мені здалось, що це могло б бути таким серйозним заходом по всій Україні. Якщо би це були реальні рухомі дії, то багато що змінилося б.

— Скажіть, чи Ви почули на сьогоднішній зустрічі якусь цікаву ідею, нову, свіжу або ж якусь незвичну? Чи можна сформулювати якісь попередні висновки з почутого?

— Я побачив, що вже навіть галицькі політики готові говорити про компроміс. І вони усвідомлюють: країну можна врятувати тільки шляхом компромісу між різними регіонами і різними свідомостями. Це дуже важливо, тому що Галичина завжди була осередком безкомпромісного сприйняття своєї позиції. І це заважало навіть тим, хто був серйозним прихильником тих процесів, які розвивалися у цьому регіоні. Я теж вважаю, що пошук розуміння — саме у компромісі. Я — киянин, у мене є досить давні черкаські і житомирські корені. Я собі досить непогано уявляю центральну Україну з її непохитною вірою у власні цінності. Але я також розумію, що вона має розвиватися у сучасному вимірі. Без сучасних рішень не може бути нормального розвитку країни. І оця сучасність, як не дивно, — різна на сході і на заході. Якщо ці дві сучасності віднайдуть компроміс — це і буде підняттям центру України.

— За результатами отаких подібних поїздок у регіони чи плануєте Ви поглибитися у регіонах, приїхати у крупні районні центри, можливо, й у центри ймовірних виборчих округів?

— Звісно, проект має розвиватися. Це взагалі є першим регіональним засіданням. Було всього два засідання PolitClub-у у Києві. Треба проводити знайомство в аудиторіях різних регіонів, треба говорити у містах-мільйонниках: Львові, Харкові, Дніпропетровську та інших, а потім вже думати і про менші міста. Я вважаю, що є міста, у яких варто проводити такі засідання вже навіть сьогодні. Це, наприклад, в Острозі, там, де є студентське середовище, або у Кривому Розі — великому промисловому центрі. Але для того, щоб таке робити, потрібно все ж таки спочатку піти по регіональних і великих районних центрах. І ще є один момент: усе залежить не тільки від мого бажання — має бути ініціатива, так би мовити, знизу, тому що я не хочу нав’язувати людям проект. Я ж відгукнувся на таку ідею і приїхав в Івано-Франківськ. Хоч і кажуть, що засідання PolitClub-у слід було робити спочатку у Львові, а вже потім — в Івано-Франківську. Але, коли буде львівська ініціатива, — ми на неї також відгукнемося.

— Тобто, громадськість може запросити Віталія Портнікова і PolitClub до себе?

— Звичайно! Я ж не приїжджаю на "творчі вечори", як ви бачите. Тут не був творчий вечір — я тут говорив менше за всіх інших учасників. Можна запросити те, що умовно називається "формат". І можна його зробити у себе, якщо є зацікавленість. Але це все залежить від бажання людей збиратися і говорити. Я не можу нав’язати бажання говорити і думати, але певен, що такий запит завжди існує у суспільстві.

— Дякю Вам за розмову, нехай щастить!

 

Розмовляв Ігор ТКАЧ, спеціальний кореспондент газети “Вікна”

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.