В Калуші та довколишніх селах перевіряли якість води в криницях та в водопроводах. В деяких випадках вода не відповідає нормам
Проблеми з якістю криничної води є у Калуші та у Верхні.
Протягом трьох місяців 2017 року працівники Калуського міськрайонного відділу «Івано Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводили дослідження води в контрольних точках: по 10 криниць в селах Кропивник та Сівка Калуська, Верхня; 6 криниць в Мостищі та 2 криниці в Пійлі.
Також перевірили 21 криницю в мікрорайонах Калуша, які знаходяться в зоні впливу хвостосховищ ДП «Калійний завод»; 5 контрольних точок для досліджень проб води централізованого водопроводу; по 2 проби грунту та води з контрольних свердловин в санітарно – захисній зоні полігону токсичних відходів ТзОВ «Оріана Галев» та потічка Сапогів вище та нижче полігону, 2 контрольних точок з потічків Кропивник та обвідного каналу річки Сівки в зоні впливу ДП «Калійний завод» для щомісячних досліджень.
У 1 кварталі 2017 році з контрольних точок центрального міського водопроводу за санітарно –хімічними та санітарно мікробіологічними показниками дослідили по 28 взірців води.
Всі вони відповідали вимогам «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною».
Також взяли 44 проб води з криниць в мікрорайонах Калуша.
В 10 випадках виявили високий вміст хлоридів.. Продовжує реєструватися підвищений вміст хлоридів у воді криниць на вулицях Зарічна, Лемківська, Дорошенка. У взірцях води з контрольних точок на вулицях Лемківська,4, Дорошенка,12, виявлено перевищення вмісту сульфатів 550-618 мг/дм3 при нормі 500 мг/дм3, сухий залишок досягає навіть 7520 мг/дм3. при нормі <=1500 мг/дм3.
Також у 2017 році дослідили 26 проб питної води з криниць мешканців Кропивника; 27 в Сівці Калуській; 18 в Мостищі та 3 в Пійлі.
У всіх досліджених взірцях не виявлено перевищення вмісту хлоридів.
Також досліджено 30 взірець води криниць мешканців Верхні, із них 18 (60.0% ) не відповідали гігієнічним вимогам за визначеними органолептичними (запах 4-5 балів при нормі 3 бали, забарвленість 40-45 градусів при нормі 35 градусів), фізико - хімічними показниками (вміст заліза 1,46 – 2,5 мг/дм при нормі 1,0 мг/дм).
В зоні впливу Домбровського кар'єру проведено дослідження води з поверхневих водойм: у річці Кропивник та обвідному каналі річки Сівка. Там згідно даних «Івано Франківського обласного лабораторного центру МОЗ України» все впорядку.
Також на сайті Каулської міської ради йдеться, що для визначення вмісту гексахлорбензолу в. 2016 році дослідили 48 взірців питної води з індивідуальних криниць мешканців Верхні та Мостища. У всіх досліджених взірцях гексахлорбензолу у питній воді не виявлено.
Фото з сайту Діловий регіон
КАЛУШ ФМ 0
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.