В чому секрет швидкого росту данських свиней?
Цього тижня керівництво компанії «Даноша» в черговий раз зорганізувало для місцевих та обласних ЗМІ прес-конференцію з метою обміну інформацією. Йшлося, зокрема, про те, що цікавить багатьох: чому так швидко ростуть данські свині, чи, бува, не «пічкають» їх гормонами та медикаментами, що прискорює процес набирання ваги?
З цього приводу інформацією ділилися менеджер по зв’язках із громадськістю Надія Сухарник, директор ТОВ «Даноша» Крістіан Якобсен та голова наглядової ради, засновник компанії Том Аксельгаард. Вони виокремили три основні складові такого хорошого результату: добрі корми, високопродуктивна порода, належний догляд та умови перебування тварин.
Надія Сухарник зупинилася на питаннях вирощування та закупівлі зернових культур, які використовують при відгодівлі свиней. Зокрема, вона повідомила, що в даний час компанія орендує 10 тис. га землі, 6 тис. га з яких використовує під сівозміну. Поля обробляються на основі принципу minitil, завдяки чому невелика кількість техніки може вчасно засіяти і зорати всі площі. Перед посівом обов’язково здійснюється культивація грунтів, що забезпечує оптимальні умови для кореневих систем нових рослин та водночас змішує залишки попередніх жнив із землею. Закуповує «Даноша» посівний матеріал в українських компаній, керуючись тим, щоб він був високої якості та мав високу урожайність. Попри все 17% придбаного зерна повертають через невідповідність їхнім стандартам. Обсяг необхідної кількості зернових на тиждень — це 300 тонн ячменю та 300 тонн пшениці. Частка власного зерна невисока — 20% від потреби. Проте мети, щоб самим себе забезпечувати кормами, данці не переслідують, вони зацікавлені у співпраці з виробниками зерна.
Про високопродуктивні породи свиней розповів Том Аксельгаард. Він повідомив, що основна порода свиней — данський ландрас, проте його схрещують із йоркширом (свиноматки) та дюроном (кнурі). У результаті виходить, що свиноматка може дати за один опорос 13-15 поросяток. Це породи м’ясні, м’ясо з прошарками сала. Через низький вміст жиру американці, наприклад, називають його «біле м’ясо». Зауважив п. Том також, що загалом Данія, яка в десять разів менша від України, найбільший експортер свинини та генетичного матеріалу. «Ми і зараз купуємо в Данії найкращих кнурів і свинок і таким чином досягаємо такої ефективності», — зауважив засновник компанії.
«Здорова і високоякісна сировина для годування, правильна пропорція зернових у кормах, хороша генетика, високий статус здоров’я — це те, завдяки чому наші свині гарно ростуть, — наголосив Крістіан Якобсен. — У нас всі ферми огороджені і доступ у ферми — тільки після проходу через душ. Це якраз і допомагає уникати багатьох прикрих моментів».
Виступив на прес-конференції і головний ветлікар Калуського району Григорій Хемич. Він, зокрема, повідомив, що необхідні лабораторні дослідження м’яса здійснюються на всіх м’ясопереробних підприємствах, куди «Даноша» відправляє свиней, а це 14 областей і Крим. Поки що ніяких нарікань, за словами ветлікаря, не було. Постійний контроль, тобто раз у 10 днів, проводять і місцеві лабораторії. Є також заключення про те, що генетично-модифікованих організмів у свинині «Даноші» нема.
Данці розкрили секрет росту свиней, яких вирощують на «Даноші». Але чи переконає він тих, у кого є сумніви з цього приводу — хтозна. Врешті, у кожного є вибір — купувати м’ясо чи годувати власну свинку.
Людмила Степова
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.