У Сівці Калуській храм після пожежі відновили за місяць

Категорія: Культура -> ІсторіяПереглядів: 2531

Днями у селі Сівка Калуська відбулося освячення церкви Успіння Пресвятої Богородиці. Освячення здійснив Владика Володимир Війтишин. У травні у церкві трапилася пожежа, проте, дивним чином вогонь не знищив дві ікони — Успіння Пресвятої Богородиці та — сходження Святого Духа на матір Божу.

Церква Успіння Пресвятої Богородиці у Сівці Калуській була відкрита 8 листопада 2004 року. Її будували з 1996 року — методом «народної будови».

9 травня у церкві сталася пожежа. За висновками експертів, причиною загоряння стала непогашена свічка.

— у тій частині церкви люди бачили знак: відображення свічки в одній із ікон, — розповідає мешканка села Галина Луців. — Там є образ, на якому зображено, як на Матір Божу сходить Благовіщення. У пожежі він «закоптився». Проте, коли ми його відновили, виглядав так, ніби й не побував у вогні. А навколо нього усе вигоріло. Дивом уціліла й інша ікона — Успіння пресвятої Богородиці — на ній згорів рушник, навколо — все «злизав» вогонь, а образ — цілий. Збереглися і церковні приналежності, які на момент пожежі зберігалися у шафі за стіною. Що дуже постраждало у вогні — то це фанви.

Вогонь завдав церкві немалих збитків. Особливих прикростей зазнали парафіяни від пластмасових вазонів, які плавлячись при високій температурі, «вкрили» церкву чорною «павутиною». Зрештою, мешканці села врахували цей урок. Нині у храмі — жодного штучного вазона.

«Погорілий» храм відновили за місяць. Люди зібрали 35 тис. гривень, кажуть, що й допомога від тих, що працювали «на церкві» була значною. Приміром, чистити церкву від кіптяви приїхали спеціалісти з Івано-Франківська. Вони тиждень відчищали коврики, позолоту, церковні приналежності. При цьому жили у селі — в одному із будинків, який для них спеціально виділили. І взяли кошти тільки за спеціальний засіб, яким обробляли кіптяву.

Паралельно із ними у церкві працювала інша група робітників, які виконували капітальний ремонт.

— Мій чоловік був серед тих, хто білив церкву. Висота до куполу — 22 метри, а він працював на верхньому куполі. Я плакала щодня — переживала за нього. Хоча і сама його просила взятися до роботи, але постійно думала про те, щоб Бог його беріг, — каже Галина Луців. 

Поки храм відновлювали, недільні Служби Божі правилися надворі. Було досить холодно й незручно, люди повсякчас відволікалися.

У Сівці Калуській — дві парафії: є ще церква святого Михаїла. Обидві церкви — греко-католицькі. Однак, мешканці села ходять «кожен до своєї». Але на освячення церкви Успіння Пресвятої Богородиці прийшла ціла парафія церкви святого Михаїла на чолі із о. Миколою Гасяком.

Пожежа, яка понищила храм, мала й позитивні наслідки для села. Разом із відновленою церквою вирішили посвятити й дзвіницю, яку почали будувати 2 роки тому.

— Як гарно височіє храм Відновлений після стихії І дзвін дзвенить ген аж до хмар Прийдіть усі до храму нині, —

такими словами зустрічали Владику Володимира Війтишина діти. Дзвін бамкнув і «обірвався». Хоча, за «сценарієм», діти мали вітати гостей віршами під урочистий передзвін. Що сталося дзвону — невідомо, хоча це не вперше, пригадують у селі, дзвін «виявляє характер».

На урочисте освячення церкви Успіння Пресвятої Богородиці прийшли не тільки мешканці села — були гості із сусідніх сіл. Після посвячення усіх чекав «солодкий» стіл, який приготувала громада. Уже за кілька днів у відновленій церкві відбулося богослужіння.

ВІКНА 0


Коментарів: 1

  • ББА (17:36 06/10/2013)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 176.252.144.197]

    ну бог дає - спочатку палить своє майно , потім вимагає від людей його полагодити . ну прям зачаття без походу по воді

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.