У нову міську раду пройшли і «старі» прогульники ІНФОГРАФІКА

Категорія: Міська радаПереглядів: 1406

Вчора, 12-го листопада, в Калуші відбулась перша сесія для новобраних депутатів Калуської міської ради. Та не всі з них є абсолютно новими. Десятеро були і в попередньому скликанні.

Найбільше «старих» депутатів пройшли від «Батьківщини» та Української партії – по троє, двоє стали обранцями від «Солідарності», по одному «старому» – від «Свободи» та Народного Руху.

Троє із п'яти висуванців «Батьківщини», які стали депутатами, уже знають, як бути в такому статусі. Для них це вже навіть не вдруге. Для першого номера «Батьківщини» Романа Боднарчука та для Віталія Джугана – це третє обрання депутатом Калуської міськради. Абсолютним рекордсменом серед народних обранців від цієї партії та усієї міської ради (разом із Вагілевичем від Української партії) є головний лікар міської поліклініки Михайло Гаврилишин, якого обрали вчетверте. На окрузі він набрав найбільший відсоток голосів виборців з-поміж усіх висуванців «Батьківщини» – понад 20%.

У нову міську раду пройшли і «старі» прогульники ІНФОГРАФІКА

У минулому (шостому) скликанні позапартійний Гаврилишин йшов мажоритарником за поданням Української партії (відповідно до змін у виборчому законодавстві депутати місцевих рад могли йти лише за списками партій), а два попередні рази – у четвертому і третьому скликаннях – як мажоритарник самовисуванець. Якщо говорити про відвідування, то пан Гаврилишин пропустив понад 25% сесійних засідань – 29 «пропусків» із 110-ти (станом на вересень 2015 року).

Приватного підприємця та старшого майстра зміни цеху з виробництва хлорвінілу ТОВ «Карпатнафтохім» Віталія Джугана не було на вісімнадцяти сесійних зібраннях, а голови фонду комунальної власності територіальної громади Калуша Романа Боднарчука, який свого часу встиг побувати в кріслі секретаря міської ради, – сім разів. Двоє депутатів від «Батьківщини», які в міськраді ще не були – це син пана Боднарчука, – Анатолій Боднарчук, який тимчасово не працює, та журналіст Руслана Овсеєнко, яка раніше із «Батьківщиною» взагалі не асоціювалась.

В Українській партії – четверо із шести представників уже обирались депутатами міської ради. Вдруге ними стали Ігор Хемич, Оксана Шутяк та Руслана Вайда, вчетверте – уже згаданий Василь Вагілевич. Щоправда, Руслана Вайда по суті в депутатах і «не ходила», бо за попереднього скликання віддала перевагу не депутатству, а посаді заступника міського голови.

Саме депутат УП Вагілевич був найбільш недисциплінованим у плані відвідуваності серед тих, хто знову потрапив у міську раду. Сорок разів його не було на засіданнях міськради, що складає більш ніж 30% від загальної кількості засідань. Більше серед депутатів минулого скликання пропустили лише Віталій Кінаш (Українська партія) – 42, Володимир Полицький («Фронт змін»Підморгую – 45 засідань та Михайло Форович («Партія регіонів»Підморгую – 67, якого до уваги можна не брати, бо він перестав з'являтися на сесіях ще з часів Майдану. Та повертаючись до Вагілевича – саме він набрав найбільше відсотків голосів (35,5%) серед усіх депутатів, які пройшли у нову міську раду. Більше нікому із кандидатів не вдалось перетнути 30% позначку.

Немало пропустила і Оксана Шутяк – 26 засідань. Натомість директор ПП «Еліте» Ігор Хемич – один із найдисциплінованіших – всього п'ять пропусків. Ще меншу кількість сесій пропустили лише його колеги із УП, які цього разу не пройшли, Олександр Челядин – 3 пропуски та Володимир Мандрик – всього один пропуск.

Також обирався депутатом і Максим Насалик, але в депутатське крісло так і не сів, тому «новим», як і «старим», його можна вважати лише умовно. Зовсім новим депутатом від «УП» є директор ТОВ «Ap Link» Петро Білінський.

Два бувалі депутати обралися і від «Солідарності» – приватний підприємець та директор Калуського міського центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» Олег Нижник та майстер КП «ЖЕО №4» Володимир Сорохтей. Нижник, який у минулому скликанні очолював Народний рух, за минулий рік встиг поочолювати «УДАР», а тепер пройшов першим номером від президентської партії, а Володимир Сорохтей у минулому скликанні представляв Народний союз «Наша Україна». Олег Нижник під час минулого скликання пропустив 14 засідань, а Володимир Сорохтей – 17.

Серед нових депутатів в «Солідарності» є і брат пана Олега – Тарас Нижник.

Працівника «Укрнафти» Володимира Тимківа із НРУ, у якого немає у міській раді брата-депутата, а лише однофамілець – Юрій Тимків із «Самопомочі», не було на тридцяти засіданнях із 110, а перший номер «Свободи» Андрій Кравчук, який з 2-го лютого 2015-го служив на Донбасі, міг взяти участь у 97-ми засіданнях ради, але 25 з них пропустив.

Загалом середньостатистичний депутат, який перекочував у раду сьомого скликання із ради шостого скликання, пропустив трохи більше двадцяти з половиною сесійних засідань (20,6) зі 110-ти, які відбулись, тобто 18,7%. Це майже кожне п'яте засідання. Звичайно, більшість виборців не володіють інформацією про відвідуваність своїх обранців на сесіях, хоча, швидше за все, це б і не стало одним із визначальних факторів при прийнятті рішення, за кого віддати свій голос.

Андрій КОГУТ

 

КАЛУШ ФМ 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.