У Млинівку стоки більше не скидають
З початку 2015 року Калуська міська рада працює над бюджетом нашого міста, уточнюючи надходження та використання коштів. Серед інших важливих завдань, які повинна вирішити та профінансувати влада – благоустрій міста. Особливо нас, калушан, цікавить вирішення екологічних проблем. Наприклад, облагородження річки Сівки, брудні, завалені сміттям води якої роками дошкуляють містянам.
Редакція «ДП» попросила розповісти про те, як в минулому році вирішувалися проблеми калуських річок і схожі питання благоустрою міста, начальника управління житлово-комунального господарства Юрія Рекунова.
Юрій Рекунов розповів, що минулого року була повністю вирішена проблема стоків, які скидалися до річки Млинівки. Також було багато зроблено для того, щоб очистити та облагородити Сівку. На ці роботи було використано спеціальні екологічні кошти. Всього 99 тис. грн. З них 43 тис. грн. пішли на вирішення проблеми Млинівки й 56 тис. – грн. на розчищення русла Сівки в районі Домбровського кар’єру. Роботи проводило КП «Калушавтодор».
Але калушан насамперед хвилюють не кошти, а отриманий результат. Начальник УЖКГ запевнив, що після того, як були ліквідовані стоки з вулиці Мартинця, проблеми Млинівки вирішені повністю. А ось зробити так, щоб через Калуш текла кришталево-чиста Сівка, технічно складно. За словами Юрія Рекунова, в минулому році комунальники штучно піднімали рівень річки, але виникли ускладнення. Виявляється, річка Сівка пов’язана з системою обвідних каналів та іншою інфраструктурою Домбровського кар’єру.
Розповіли в УЖКГ й про те, що в минулому році було відремонтовано доріг на суму близько 1,7 млн. грн. державних коштів. Насамперед роботи велися на вулицях Хмельницького (в районі кільця), Козацькій, Тихого, Цеглинського.
Також комунальники займалися поточною, але необхідною роботою з утримання парків та скверів, кладовища, міського освітлення. На жаль, масштабних проектів не було – то грошей не вистачало, то Держказначейство платежі не проводило. Наприклад, за рік впорядкували лише один дитячий майданчик.
Юрій Рекунов наголосив, що могли б зробити набагато більше, якби Держказначейство не блокувало платежі. Бо було, з однієї сторони, фінансування, а з другої, казначейство не пропускало кошти. УЖКГ змушене було покладатися на добру волю виконавців робіт. Неосвоєні кошти державних субвенцій просто повернулися до бюджету.
Щодо планів на майбутній рік, то начальник УЖКГ попросив не поспішати й пообіцяв розповісти про них після того, як міська рада затвердить фінансування благоустрою по конкретним об’єктам.
Маріанна ПОВАЖНЯК
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.