У медицині — прорив, дитяча поліклініка — виняток

Категорія: Комунальні господарстваПереглядів: 3641

У першому кварталі поточного року в ремонтні роботи медичних закладів місто вклало стільки ж, як за весь минулий рік

Цього тижня в. о. заступника міського голови Василь Турчин, який відповідає за функціонування галузі охорони здоров’я Калуша і району, розповів «ДП» про досягнення і проблеми калуської медицини.

— Василю Васильовичу, насамперед  хотілося б отримати детальну інформацію щодо перебігу капітальних ремонтів у медичних закладах  та фінансування цих робіт. Склалося таке враження, що цього року, зокрема в лікарні у Підгірках, — будівельний бум.

— У першому кварталі поточного року з міського бюджету нам виділили 4,1 млн. грн. на проведення капітальних ремонтів у медичних закладах та придбання товарів довгострокового вжитку. Це дуже серйозна сума, подібного обсягу робіт за такий короткий проміжок часу у калуській медицині ми ще не починали. Для порівняння, приблизно стільки ж на капремонти медицина освоїла за весь минулий рік.

Із загальної суми 1,3 млн. грн. — видатки на проведення капремонтів у лікарні на вул. Медичній, 6, 950 тис. грн. передбачено для райлікарні на вул. Каракая. Крім того, 300 тис. грн. виділено на заміну ліфта у міській поліклініці і по 150 тис. грн. — для станції швидкої невідкладної медичної допомоги та стоматологічної поліклініки.

Щодо стаціонару на Медичній, 6, то тут розпочато капітальний ремонт сьомого поверху (пологовий будинок) та одночасно ще у чотирьох відділеннях — кардіологічному, неврологічному, травматологічному і гінекологічному. Без пологового будинку потреба у коштах на завершення капремонтів становить 1,5 млн. грн., вже виділено більшу частину цієї суми — 980 тис. грн.

Розраховуємо, що при розподілі видатків бюджету розвитку міста у другому і наступних кварталах медицині додаватимуть кошти і цього року усе розпочате завершимо та будемо рухатися далі. Якщо рівень капітальних видатків на медицину зберігатиметься, то вже до кінця наступного року з ремонтами буде завершено, калуська медицина буде не лише найкраще укомплектована обладнанням, але і з максимально комфортними, європейськими умовами для пацієнтів та медиків.

— Які конкретно роботи ведуться в медичних закладах?

— Капітальний ремонт відділень включає повний комплекс робіт. Там, де потрібно, заміну вікон і дверей, фарбування стін, заміну кахель, умивальників в палатах, у пологовому будинку на побажання калушан ми встановлюємо в палатах душові кабінки і біде.  Плюс заміна ліжок і тумбочок. Тобто, це дійсно якісний і повний ремонт. 

Щодо стоматполіклініки, то тут відбувається заміна санвузлів, на станції швидкої допомоги вже практично завершено ремонт внутрішніх приміщень. У лікарні на вул. Каракая робиться капремонт неврологічного відділення, буде розпочато другу половину терапевтичного (першу завершили минулого року. — Авт.) та ремонтні роботи на першому поверсі, де, зокрема, буде влаштовано гардероб.

Крім капремонту відділень, в лікарні на вул. Медичній, 6 готуємо актовий зал для встановлення телекомунікаційної трансляційної системи. За її допомогою в онлайн-режимі наші медики зможуть  отримувати консультації і навчатися у провідних вітчизняних і зарубіжних фахівців. Ми вже звернулися до компаній, які можуть забезпечити нас такою системою, пропозицій багато і вони вивчаються. Ціна пропозиції коливається в межах 0,5-1 млн. грн.

Також вже оголошено тендер на придбання програми «Стаціонар», яка включає комп’ютеризацію усіх відділень та об’єднує їх в єдине ціле. За допомогою цієї програми можна буде «вести» хворого від приймального покою і до виписки, на кожному етапі мати повну інформацію про його стан, призначене лікування, використовувати ці дані при повторному зверненні  тощо. Така програма встановлена в обласній клінічній лікарні і виправдовує себе. За 2-3 місяці питання буде закрите.

— Чи є у міської влади плани щодо поліпшення стану амбулаторій та ФАПів на території району?

— Щодо ФАПів, то більшість їх знаходиться у приміщеннях сільських рад і передані нам в оренду. Ситуація там нормальна, медикаментами і необхідним обладнанням забезпечені усі. Щодо лікарських амбулаторій, то їх ми також будемо підтягувати до загального рівня. Причому процес уже розпочався. На цей рік заплановано розпочати роботи у чотирьох. У першому кварталі виділено 100 тис. грн. для капремонту у Кропивницькій амбулаторії. У другому кварталі плануємо розпочати роботи в амбулаторіях Копанок, Голиня і Підмихайля. Крім того, вже виділено 50 тис. грн. на ремонт поліклініки у Войнилові.

Свого часу, коли медицина об’єднувалася, говорили, що для міської влади потреби сільських медичних закладів будуть другорядними. Однак насправді це не так, увага приділяється усім без винятку.

— Але все-таки на цьому тлі тотальних капремонтів і поліпшень окремо стоїть дитяча поліклініка. Незважаючи на те, що охорона материнства і дитинства мала б бути пріоритетом, а поліклініка обслуговує щонайменше 10 тис. маленьких калушан, на цей заклад уваги ніхто не звертає і про виділення коштів для його реконструкції чи, принаймні, ремонту чомусь  ніхто не говорить: старі вікна і двері, обшарпані коридори, у яких тиснява, відсутність нормальної вентиляції, старі меблі і так далі. Чи є у задумах міської влади якісь плани щодо майбутнього облаштування дитячої поліклініки?

— Це дуже серйозна, найгостріша проблема. І вирішити її непросто. Дитяча поліклініка знаходиться у пристосованому приміщенні, його неможливо переробити. Сенсу вкладати кошти у ремонтні роботи немає, оскільки цей заклад все одно не відповідатиме вимогам. Тому єдиний варіант — перенести поліклініку. Питання — куди? У місті було приміщення типового медичного закладу — дитячої лікарні. Після того, як його приватизували, інших прийнятних варіантів не залишилося. На сьогодні це питання вивчається. Розглядаються два шляхи вирішення проблеми. Перший — збудувати нову поліклініку. Зважаючи на вартість такого проекту, на сьогодні це нереально. Другий — перенести дитячу поліклініку в приміщення лікарні в Підгірках. Такий варіант має ряд переваг, зокрема наближеність поліклінічного закладу до дитячої лікарні, вузькопрофільних фахівців та серйозної діагностичної бази. Реалізувати його можна так: на території лікарні є приміщення колишнього харчоблоку, на базі якого після реконструкції можна відкрити  пологовий будинок, оскільки він все-таки має знаходитися в окремому приміщенні. Сюди ж можна буде перенести гінекологічне відділення. Це дозволить вивільнити приміщення і в одному корпусі розмістити дитячу лікарню й  дитячу поліклініку. Питання вивчається, але зрозуміло, що цього року ми зробити нічого не зможемо. Можливо, згодом з’являться інші варіанти.

— Яка на сьогодні ситуація із виплатою заборгованої зарплати медикам? Чи дійсно може дійти до страйку?

— Медпрацівники Войнилівської поліклініки і лікарні на вул. Каракая не отримали зарплату за другу половину грудня, оскільки Калуський район не виконав свої зобов’язання і недодав місту 650 тис. грн. дотації. У зв’язку з цим міська рада звернулася до суду. 7 березня суд виніс рішення, яке підтвердило правоту міста і зобов’язало район повернути кошти. Ще є час для його оскарження. Якщо цього не відбудеться, рішення вступить у законну силу.

Я спілкувався з медиками лікарні на Каракая, вони запланували страйк на 27 березня. Тепер все залежить від районної влади, і я сподіваюся, що до цієї дати кошти будуть перераховані до міського бюджету, люди отримають зарплату за грудень і до радикальних дій не дійде. До слова, цього року район вже перерахував частину суми — 77 тис. грн.

Починаючи з січня зарплата усім медпрацівникам виплачується вчасно і у повному обсязі, жодних проблем немає.

— У районній владі посилаються на те, що торік район недорахувався податку з доходів фізичних осіб, який медичні заклади на території району перерахували до міського бюджету?

— Це зовсім інше питання, яке до спільного утримання медицини не має відношення. Якщо районна влада не згідна з тим, куди пішли податки, вона має можливість звернутися до суду.

— Минулого року, коли в Калуші запровадили безкоштовне медикаментозне забезпечення пацієнтів стаціонару, лікарня була переповненою. Цього року безкоштовно забезпечують ліками і пацієнтів денних стаціонарів. Чи дозволило це розвантажити стаціонар?

— Стаціонар, як і торік, залишається переповненим. Всі ліжка зайняті і у денних стаціонарах. Загалом у міській поліклініці, Войнилівській поліклініці і лікарні на вул. Каракая їх є близько 200.

— Цього року на забезпечення безкоштовної медицини у міському бюджеті заклали 20 млн. грн. Цих коштів вистачить? Скільки потрібно на безкоштовні медикаменти на місяць?

З денними стаціонарами — близько 1,5 млн. грн. на місяць В принципі, думаю, що ми вкладемося у виділену суму. Є інша проблема — із забезпеченням медикаментами за пільговими рецептами. Якщо безкоштовна медицина фінансується з міського бюджету за окремою програмою, то пільгові медикаменти належать до захищених статей видатків, які гарантує держава. Згідно з доведеними Мінфіном контрольними цифрами, нам вистачає по мінімуму на зарплату, на 80% забезпечені енергоносії, на інші статті  виділено ще менше від потреби. На пільгові медикаменти заклали 600 тис. грн. Цього явно замало. Тому на наступну сесію міська поліклініка готує програму, за якою передбачається додаткове виділення коштів для вирішення цієї проблеми.

Богдана Коршинська

У Войнилові відкрили денний стаціонар поліклініки

На майбутнє обіцяють і лікарню

Цієї середи відбулося урочисте відкриття денного стаціонару Войнилівської поліклініки. Тут минулого року закрили стаціонар і провели реконструкцію, відтак лікарня стала поліклінікою з денним стаціонаром, який розрахований на одночасне перебування 40 хворих (20 ліжок можуть використовуватися у дві зміни).

Свого часу рішення про закриття стаціонару у Войнилові викликало неоднозначну реакцію з боку місцевої громади та медпрацівників закладу. Однак, за словами головного лікаря поліклініки Олексія Качини, жодного медпрацівника скорочено не було, а жителі Войнилова і ближніх сіл отримують якісну медичну допомогу і у денному стаціонарі. Так, якщо у лікарні лікувалися у середньому 600-700 хворих на рік, то за два місяці функціонування денного стаціонару тут вже отримали допомогу 300 осіб. Причому з нового року їх повністю забезпечують ліками коштом бюджету і на це вже витрачено 50 тис. грн. Реконструкція денного стаціонару Войнилівської поліклініки обійшлася міському бюджету Калуша у 200 тис. грн., не рахуючи обладнання.

Начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Олінійчук, який приїхав на відкриття разом зі своїм заступником і до того ознайомився з перебігом ремонтних робіт у лікарні в Підгірках, заявив, що  такого розвитку, як у калуській медицині, немає ніде в Україні: у закладах проводять реконструкцію європейського типу, забезпеченість обладнанням — найкраща в Україні плюс безкоштовні для людей медикаменти. За його словами, у Войнилові, крім поліклініки, повинна бути ще й лікарня і вона буде. Питання виділення коштів для реконструкції приміщень під лікарню вже розглянуто і підтримано на профільній комісії облради і буде винесено на сесію.

Міський голова Ігор Насалик повідомив, що цього року, незважаючи на жорсткий бюджет, медицина фінансується на високому рівні, в капремонти вкладається більше, ніж минулого року. Він навів такий приклад: у першому кварталі у райлікарню на вул. Каракая вкладено 600 тис. грн., а за весь минулий рік сюди вклади 400 тис. грн. Також, за словами міського голови, денний стаціонар планується облаштувати і відкрити у Завої. Ігор Насалик також повідомив, що вже отримав підтвердження про виділення Калушу медобладнання на 50 млн. грн. Більша частина цієї суми піде на кардіоцентр, а 15-16 млн. грн., які залишаться, — на інші цілі. Зокрема, у планах міської влади придбання сучасного фізіотерапевтичного обладнання і створення реабілітаційної бази. Жодних проблем немає і з забезпеченням медикаментами: на сьогодні Калуська ЦРЛ має запас на півтора-два місяці.

Дзвони підгір'я 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.