У Калуші зробили перший крок до будівництва нової автостанції

Категорія: Міська радаПереглядів: 1132

Метою створення нового комунального підприємства, як зазначено у преамбулі рішення, є «забезпечення надання послуг з перевезення пасажирів та багажу автомобільним транспортом, підвищення якості транспортних послуг, забезпечення належного та ефективного функціонування транспорту загального користування та створення сприятливих умов для його розвитку, а також здійснення іншої господарської діяльності».

Як пояснив начальник управління економічного розвитку міської ради Юрій Соколовський, проєкт рішення погоджено в Антимонопольному комітеті України. За його словами, основна причина створення комунального підприємства — комфортні умови для пасажирів і задоволення їхніх потреб, інформують "Вікна".

Нагадаємо, в Калуші планують збудувати автостанцію з квитковими касами, залом очікування, туалетом тощо. Вона замінить автозупинку на вул. Пушкіна. Одне з найбільших вірогідних місць її розташування — на вул. Ринковій, на місці автостоянки муніципального ринку. За словами Юрія Соколовського, можуть бути запропоновані інші місця, а створення комунального підприємства — це перший крок до будівництва автостанції. Планується, що автостанцію збудує приватний інвестор, з яким комунальне підприємство укладе договір державно-приватного партнерства.

Депутатка Калуської міської ради Руслана Вайда поставила під сумнів доцільність створення комунального підприємства. Тут як мінімум треба буде створити посади директора і бухгалтера, а це — додаткової витрати з міського бюджету. За словами ексзаступниці міського голови, стороною договору може бути інше беззбиткове комунальне підприємство, наприклад, КП «Екоресурс».

Також Руслана Вайда зазначила, що й раніше міська влада розглядала можливість забрати автостанцію з вул. Пушкіна, адже на її роботу скаржилися мешканці сусідніх будинків. Проте ще більше людей зверталися, щоб тут автобусну зупинку зберегти.

Міський голова Андрій Найда поінформував депутатів: було звернення певних інвесторів, але з умовою створення окремого  комунального підприємства. Тож, приймаючи таке рішення, міська рада показує чітку позицію інвестору. За словами міського голови, кожна сторона матиме свою частку в проєкті.

Депутатка міської ради Ольга Сікора також говорила про те, що зупинка на Пушкіна зручна для людей. А відсутність громадських вбиралень — це проблема міста:

«Ви казали, що це бюджет проїдання. Це що, нагальна потреба при безгрошів’ї? Треба буде ще перенести водяну трубу під землею на місці будівництва. Це дуже великі кошти — близько 15 млн гривень. Яка участь громади? Що ми даємо, які зобов’язання ми беремо на себе?».

Перший заступник міського голови Мирослав Тихий пояснив: для комунального підприємства відведуть земельну ділянку. Далі — буде укладено договір з генеральним інвестором (над ним вже працюють), який має розглянути й затвердити Калуська міська рада. Після завершення будівництва комунальне підприємство отримає деякі приміщення: зал очікування, квиткові каси (очевидно, основним джерелом його доходу буде станційний збір, який сплачуватимуть пасажири при покупці квитка. — Авт.). Інвестор, у свою чергу, отримає у власність іншу частину майбутньої автостанції. Також він, за словами Мирослава Тихого зобов’язується зробити під’їзди і благоустрій території.

Щодо водогону, то його планують перенести: вартість цього проєкту — близько 10,6 млн гривень (проєкно-кошторисна документація виготовлялася для реконструкції водопроводу на вул. Ринковій), з яких 4 млн гривень — вартість першої черги. 2 млн гривень на такі роботи вже закладено в обласному  бюджеті, 1,5 млн гривень профінансують з міського бюджету. Як ішлося на сесії, можливо, за допомоги народного депутата місто отримає ще 2,5 млн гривень. Одним словом, коштів для того, щоб зробити потрібну частину водопроводу має вистачити, а фінансування з міського бюджету буде не дуже великим.

У підсумку міська рада підтримала проєкт рішення: за створення комунального підприємства автобусних станцій проголосували 24 депутати. Також затверджено статут нового КП. Статутний капітал розміром 10 тис. гривень мають наповнити з міського бюджету.

Ключове питання — хто буде приватним інвестором. Судячи з обговорення на сесії, він вже є, проте громаді його не називають. Міська влада робить акцент на соціальній складовій проєкту, а між тим є ще економічна: жоден інвестор не буде братися за будівництво без чіткого розуміння, що цей проєкт буде для нього прибутковим. Виглядає, що міська влада приймає рішення під одного конкретного інвестора, а не виходить з пропозицією на конкурс. Можливо, ідея буде цікавою і для інших потенційних інвесторів. Тоді громада зможе обрати найбільш вигідний для себе варіант — з більшою часткою і прибутками саме комунального підприємства.

ВІКНА 3


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.