У Калуші згадали художника, який розписував церкву святого Архистратига Михаїла
Нещодавно виповнилося 120 років з дня народження видатного українського графіка і маляра, мистецтвознавця, майстра книжкової обкладинки Павла Ковжуна, який розписував церкву св. Архистратига Михаїла після її побудови.
До ювілею автора поліхромних розписів Павла Ковжуна в краєзнавчому музеї Калущини провели круглий стіл. У ньому взяли участь місцеві історики, художники, краєзнавці, студенти й викладачі Калуського коледжу культури і мистецтв.
Як повідомив директор музейно-виставкового центру Калуша Артур Єфремов, захід був запланований не лише як теоретичний, але й як практичний. Студенти мали змогу попробувати розмальовувати запропоновані їм ескізи ікон.
Довідка. Павло Ковжун народився 3 жовтня 1896 в селі Костюшки (нині Овруцький район, Житомирська область). Закінчив художнє училище в Києві та школу прапорщиків у Житомирі. В роки Першої світової війни був двічі поранений. Потім практикував футуризм разом із Михайлем Семенком. У 1918 році боровся проти радянських військ.
У творчості Павло Ковжун надавав перевагу книжковій графіці – створив безліч обкладинок, екслібрісів, видавничих знаків, плакатів, карикатур. Спільно з Михайлом Осінчуком створював церковні поліхромії в українському візантійському стилі в селах і містах Західної України – Озірна, Сокаль, Зашків, Долина, Миклашів, Наконечне, Калуш, Стоянів тощо. Був редактором журналів «Митуса» та «Мистецтво», писав мистецтвознавчі статті. Помер 15 травня 1939 у Львові.
ВІКНА 0
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 7
пропоную згадати наступних художників-калушан:
Juliusz Majerski
Emil Krcha
Stanisław Podgórski
Jonasz Stern
Правда ніхто з них у 1918 році не "боровся проти радянськи
І головне, що імена у них "істинно українські"!!!
А в чому проблема то ? Якщо вони калушани - то немає значення як їх назвали батьки . Чи ти пропонуєш всіх калушан називати ромками чи може мох
Та ти бля америку мені відкрив! У нас 90% імен не слов'янського походження!!! Василь, Петро, Іван, Степан й т.д.
А тепер поясни будь-ласка які такі "істинно українські" імена про які ти згадував . Дякую
Бобика хряпнеш банєкоголовий?
ББА-ПНХ!
Твоя мама знає що ти в інтернеті свій грязний писок відкриваєш ?