У Калуші — виставка робіт учителів-”трудовиків”. ФОТО

Категорія: Культура -> АкціїПереглядів: 2113

Виставка робіт вчителів і учнів трудового навчання шкіл міста відкрилас я сьогодні у арт-галереї Калуша. Представлені різнопланові роботи, створені вчителями-«трудовиками» упродовж «Творчої майстерні», що з 10 квітня діяла для учителів усіх шкіл міста. У цей час, за словами організатора виставки, методиста міського методичного центру Ірини Філіпович, учителі один раз на тиждень разом ділитися досвідом, проводили майстер-класи, знайомилися з новими методиками. Наразі розглядають можливість організації таких творчих майстерень і для школярів.

Нині трудове навчання — не просто пошиття фартушка чи банальне вишивання. Учителі пропонують дуже багато досі невідомих широкому загалові і просто забутих технік. — Останнім часом набуває популярності вишивка, вишивка бісером, виготовлення ляльок-мотанок. Популярні усі техніки, пов’язані з етнічними мотивами. Дуже популярні вишивки стрічками, квілінг (художня робота із тонких смужок паперу. — Авт.).  Хоча, мусимо констатувати, що все менше діти цікавляться в’язанням і гачкуванням. Можливо, тому що ці техніки, як правило, важче даються хлопцям, — каже Ірина Філіпович.

Колись хлопці і дівчата на трудовому навчанні займалися окремо. Нині клас ділять на підгрупи тільки тоді, коли кількість учнів перевищує 28. Тож, чимало класів мають спільні уроки трудового навчання, і так, як дівчаткам доводиться обробляти метал чи різьбити по дереву, так і хлопчикам доводиться вишивати чи виготовляти картини зі стрічок. Програма трудового навчання складається із модулів, у межах яких вчителі можуть обирати конкретні напрямки, у яких навчатимуть дітей.

— Практика показує, що хлопці непогано в’яжуть, досить акуратно вишивають. І — дуже цікавляться квілінгом. Вони більш зосереджені і цілеспрямовані. Якщо поставлять перед собою мету довести до кінця вишивку, то так і буде. Дівчатка мають менше терпіння. Вони часто «закидають» роботу, потім — беруться знову, — каже вчитель трудового навчання ЗОШ №1 Мар’яна Проць.

Хоча, нині педагоги визнають: уроки трудового навчання дещо знівельовані, і сприймаються як другорядні. Хоча, якщо добре подумати, то саме цей предмет — один із найбільш важливих. Адже без елементарних трудових навичок у житті не зможе дати собі ради жодна людина.

— Мало кому по закінченні школи, наприклад, став у нагоді математичний аналіз. Якщо, звичайно, людина не взяла собі математику за професію. А ось гудзика пришити чи одяг собі поладнати — кожному потрібно, навіть математикам, — підсумувала виставку директор музейно-виставкого центру Уляна Паньо.А, крім практичних навиків, кожна дитина на уроках трудового навчання може знайти своє хобі. Тому виставка, яка пробуде в арт-галереї ще тиждень, може стати дуже цікавою і для школярів, і для всіх «умілих рук» Калуша.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.