У Калуші переселенці створили кав’ярню у стилі фільму

Категорія: СоціумПереглядів: 724

Згодом Володимир Міхненко познайомився з керівником волонтерської організації «Чисті серця» Михайлом Найдою. Тож став допомагати іншим вимушеним переселенцям і захисниками на передовій. А паралельно «горів» ідеєю про кав’ярню у рідному місті дружини. Про це, як виявилося, Галина мріяла довгих 10 років.

У розмові з «Вікнами» Володимир Міхненко розповів, що з дружиною познайомився 8 років тому. Довго спілкувалися, переписувалися у месенджерах. Згодом створили сім'ю. Галина переїхала до Києва, де народилася дочка Людмила. Після повномасштабного вторгнення РФ родина виїхала до Калуша. Галина була вдруге вагітна.

Щоденно у «Чистих серцях» чоловік надає допомогу постраждалим. На перший погляд здається, що прибуває значно менше вимушених переселенців. Проте це не так.

«Нам допомагають місцеві люди. Ми приймаємо будь-яку допомогу. От, наприклад, сьогодні бабуся принесла 10 банок варення. Каже: донька померла, онука за кордоном. А сама не їсть варення. Віддає, надіється, що комусь допоможе», — розповів Володимир Міхненко.

Бажання відкрите саме кав’ярню у Калуші невипадкове. Адже у Києві два роки тому Галині з чоловіком вдалося відкрити «Леон», яка успішно працює досі.

За словами Володимира, відкрити заклад під час військового стану — непросте завдання. Надихнули сім'я переселенців з Херсону, які відкрили у Івано-Франківську кав’ярню, та підтримка з боку міської ради. Киянин вважає, що, незважаючи на важкі часи, потрібно працювати і намагатися розвивати бізнес:

«Держава хоче, щоб ми працювали, бо повинна отримувати податки і повинен бути оборот грошей. Без цього ніяк».

Галина зізнається, що готувати каву — це ціла наука, яку із задоволенням вивчає. Навіть, коли підбирає персонал, то завжди цікавиться улюбленим напоєм кандидата. Якщо у відповідь чує — какао, то прощається з людиною, адже вважає, що бариста повинен любити каву, інакше він не зможе її смачно готувати.

Галина пригадала запитання психологині:

«А що робить тебе щасливою?».

У відповідь жінка сказала, що її діти — Ярославчик та Людмилка. Проте психологиня ще раз наполегливо запитала:

«Ні, від чого в тебе горять очі зараз?».

Врешті, Галина зрозуміла, що «горить» мрією про кав’ярню:

«Я зрозуміла, що щасливою мене робить кава.  Діти — це крила серця. А крила душі — це кава».

Кав’ярня на проспекті Лесі Українки створена у стилі культового фільму Люка Бессона «Леон» — це улюблена кінострічка сім'ї.

«Я зробила невисоку стійку, щоб люди бачили,  ми робимо, я нічого не ховаю», — додає власниця «Леону».

7 липня заклад відкрився у тестовому режимі для того, щоб зрозуміти потреби калушан. Адже, наприклад, у київській кав'ярні «Леон» багато авторської кави від самої власниці.

Облаштував заклад меблями Сергій Куліш із Слов'янська, а працює бариста Алана Головко з Костянтинівки. Підприємці вважають, що першочергово потрібно надати роботу переселенцям, які опинилися у важких життєвих ситуаціях.

Ірина КМІТЬ, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.