У Калуші директора телебачення відсторонили від виконання обов’язків
Учора у Калуші відбулася позачергова сесія Калуської міської ради, яку зібрали через конфлікт на міському телебаченні. У результаті депутати відсторонили директора КП «ДС «Калуське міське телебачення» Віталія Крохту від виконання повноважень на час проведення службового розслідування.
Учора депутати міської ради зібралися на позачергову сесію у залі засідань міськвиконкому Калуської міської ради.
За словами секретаря Калуської міської ради Олександра Челядина, причина поспіху — ситуація на КП «ДС «Калуське міське телебачення».
— Ми у п’ятницю (6 лютого) радилися і вирішили, що потрібно скликати сесію і вирішувати щось кардинально, — запевнив Олександр Челядин. — Як уже відомо, Віталій Крохта звільнив журналіста. Комісія, яка працює на телебаченні, попередила, що градус кипіння на КМТ — дуже високий. Крім того, комісія, яка проводить службове розслідування звернулася із тим, щоб продовжити термін розслідування на два тижні.
Нагадаємо, на міському телебаченні триває службове розслідування стосовно директора КМТ Віталія Крохти. Комісії обумовили термін роботи — з 15 січня до 16 лютого 2015 року.
— Віталій Крохта перебував у відпустці і приступив до роботи 21 січня. Комісія просить продовжити термін розслідування на два тижні — до 2 березня. До того часу вони не мають права розголошувати подробиць, — заявив Олександр Челядин.
Секретар міської ради також повідомив: відсторонюючи директора ТБ, міська рада захищає його від провокацій.
— Він уже раз піддався на провокації, — поспівчував Олександр Челядин.
Про відсторонення директора на час проведення службового розслідування клопотала комісія, яка проводить це розслідування.
У проекті рішення йшлося про те, щоб відсторонити Віталія Крохту від виконання повноважень за посадою з 11 лютого. А виконання обов’язків директора на час проведення службового розслідування покласти на оглядача КМТ Олександра Смаля. В. о. радили утриматися видавати накази із кадрових питань та зобов’язували щоденно «інформувати засновника про виконання колективом ліцензійних умов щодо обсягів мовлення та жанрового розподілу програмного наповнення шляхом письмового подання». Заступника міського голови Галину Романко вирішили уповноважити здійснювати контроль за виконанням ліцензійних умов КМТ. Хоча, згідно із рішенням міської ради, куратором ЗМІ є начальник відділу внутрішньої політики Калуської міської ради Микола Шинкар.
— Ми відійшли від основного питання, — зауважив голова фракції НРУ Роман Бігун. — Що потрібно калушанину? Цікаві передачі. А мені нині не цікаво дивитися міське телебачення — якийсь Радянський Союз. Мають бути гострі моменти, провокації…
— У нас для провокацій є інші видання, — втрутився Олександр Челядин.
— Комісія нехай собі працює. А поряд призначити людину, яка би розібралася у питанні якості телевізійного продукту, — продовжив Роман Бігун.
— Людина запропонувала, не має чим займатися зараз, нехай працює — без зарплати. Давайте підтримаємо, — голова фракції УП Ігор Хемич запропонував призначити в. о. директора ТБ Романа Бігуна.
— Краще ставити в. о. людину, яка працює на ТБ… — запропонувала голова комісії, яка проводить службове розслідування, Лідія Касич.
— Буде несправедливо, якщо ми призначимо когось із колективу, — заявив депутат Володимир Полицький («Фронт змін». — Тоді ми підтримаємо одну сторону конфлікту.
Однак, за роз’ясненням юристів, ставити на час відсторонення діючого директора, особу, яка не має відношення до телебачення, призначати в. о. не можна.
— Клімат на ТБ дуже важкий, — заявив член редакційної ради, депутат Віталій Джуган (БЮТ). — Інколи методи, які використовують на ТБ, підлі з обох сторін. Наприклад, на одне із засідань редради запросили громадського активіста, поставили диктофон і записували нас — без жодного попередження.
За інформацією «Вікон», редакційна рада розглядає скаргу одного із депутатів міської ради на передачу «Знайомі незнайомці» журналіста КМТ Юлії Баліцької, яка вийшла в ефір. На засідання редакційної ради Юлія Баліцька запросила голову Громадської ради при Калуській міській раді Володимира Сакулича як співавтора передачі. Вочевидь, саме його мав на увазі Віталій Джуган.
— Редакційна рада не буде засобом, щоб оправдати дії котроїсь зі сторін, — наполягав Віталій Джуган. — Стосовно відсторонення Віталія Крохти — троє були «за», рішення не прийняте. Але якби всі конфліктні питання спочатку виносилися на рішення редакційної ради, думаю, було б простіше. Наприклад, якби Віталій (Крохта) порадився із редакційною радою щодо звільнення журналіста, можливо, такого б не сталося. Ми не можемо зі сторони когось призначати, бо Крохта, навіть «усунутий», буде отримувати заробітну плату. Ми ж не можемо виплачувати дві заробітні плати.
— Олександр Смаль — це непогана пропозиція. Але, щоб зберегти баланс, потрібно не дозволяти йому здійснювати кадрові рішення, — зауважив член редакційної ради, депутат Михайло Клим.
До депутатів міської ради звернулася журналіст КМТ Оксана Гумінілович, яку звільнив директор ТБ Віталій Крохта.
Вона зачитала звернення та попросила у міської ради захисту. Однак, їй у відповідь зазначили: згідно статуту підприємства, міська рада не може впливати на стосунки керівника і колективу. Це — суто судова справа. Директор міського ТБ Віталій Крохта звинуватив журналіста у брехні. Однак, депутати поставили край суперечкам.
ВІКНА 16
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.