У Калуші більше уваги приділять роботі з власниками домашніх тварин

Категорія: Соціум -> Комунальні господарстваПереглядів: 2071

У вівторок відбулося засідання міської надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням заступника міського голови Галини Романко. Присутні заслухали звіт про виконання комплексної програми профілактики сказу, яка була затверджена на 2003-10 роки. А також окреслили напрямки, які варто включити до аналогічної програми на наступний період (вона буде розроблена і затверджена після того, як з’явиться відповідна загальнодержавна програма).

За інформацією ветеринарної служби, за період від 2003 по 2010 рік щороку незначно, але зростає кількість вакцинованих від сказу тварин. Також щороку зменшується кількість зареєстрованих укусів людей (у 2004 році — 104 випадки, торік — 63). Щороку переважна більшість таких випадків пов’язана з нападом на людей домашніх собак. Щодо сказу, то ситуація є благополучною, з 1993 року у Калуші не було зафіксовано жодного випадку цього захворювання.

Як зазначила Галина Романко, враховуючи ці дані та інформацію щодо укусів людей тваринами у поточному році, варто змінити акценти у роботі, зокрема більше уваги приділяти роботі з власниками домашніх тварин.

За даними санепідемслужби, торік від сказу було вакциновано 27 жителів міста та району (обов’язкове профілактичне щеплення проводять лише тим людям, яких покусали невідомі бродячі тварини). Для цього виділяються кошти з державного і місцевого бюджетів. Обходиться вакцинація недешево (300 грн., а у складних випадках — 700 грн.). На думку головного санітарного лікаря Калуського району Богдана Пеленички, треба акцентувати увагу на обліку та вакцинації тварин. Він також зазначив, що нині багато бродячих собак мають нашийники (члени громадських організацій захисту тварин у такий спосіб намагаються захистити їх) і це ускладнює роботу комунальних служб. Важливо також, що часто люди самі провокують агресію тварин. Особливо це стосується дітей. У зв’язку з цим доручено провести у школах міста роз’яснювальну роботу.

У Калуші, повідомив заступник начальника УЖКГ Микола Найда, діє програма скорочення популяції безпритульних тварин гуманним способом на 2008-11 роки. Але фінансується вона надзвичайно погано: на чотири роки було передбачено 822 тис. грн., а виділили всього 13,3 тис. грн., тому передбачені у програмі заходи (а це облік тварин, створення майданчиків для вигулу, облаштування притулку і т. д.) не виконуються. Зате працює програма скорочення популяції бродячих тварин негуманним способом — шляхом їх відловлювання та знищення. Торік для цих потреб було виділено 118 тис. грн., на цей рік заплановано 120 тис. грн. Але це допомагає мало.

На засіданні комісії також говорили про необхідність проведення ряду заходів, які можуть допомогти вирішити проблему збільшення чисельності бродячих тварини. Зокрема, закрити території шкіл та унеможливити доступ тваринам у підвали житлових будинків (там вони зимують та розмножуються). Власників міських ринків вкотре зобов’язали навести порядок на своїх територіях. Загалом на засіданні комісії проблему обговорювали різнобічно. Констатували: зроблено багато, однак не все, що хотілося б. Виконання заходів програми оцінили на «задовільно».

Богдана Коршинська

Дзвони підгір'я 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.