У Калуші 19-річна Олена Ступка з Херсону навчає дітей фігурного катання
У цьому спорті дівчина з 10 років. Брала участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Тричі вдалося захистити звання кандидатки в майстри спорту. На жаль, майстром спорту не вдалося стати: завадила травма колінної чашечки й надриви сухожилля. Відтоді більше уваги зосередила на тренерстві.
Повномасштабне вторгнення росії та окупація Херсону зруйнували всі плани Олени Ступки, проте не зламали зсередини. Після евакуації фігуристка разом зі своїм хлопцем, хокеїстом, гравцем ХК «Дніпро» Максимом Сулютіним переїхали в Калуш, де Максим продовжує грати в чемпіонаті України, а Олена — тренувати дітей, інформують "Вікна".
Олена Ступка з дитинства полюбила фігурне катання. Займатися почала пізно — з 10 років. Спочатку батьки були не в захваті від захоплення дівчинки, проте, побачивши її ентузіазм і наполегливість, вирішили підтримати дочку. Оленка починала з любительських змагань, потім були Кубки України, відбори на чемпіонати України, міжнародні змагання. Працелюбність та старанність принесли звання кандидатки в майстри спорту. Проте подальша професійна кар'єра не склалася через травму, розповідає Олена Ступка:
«Було льодове шоу в Одесі «Вечори на хуторі біля Диканьки». 2 січня я вийшла на лід, нам показали дитячу вправу, я, не напружуючись, повторила… І в мене випала колінна чашечка і став надрив сухожилля. Я наступного дня пішла на лід, мені вкололи «блокаду»… Коли закінчила виставу і шоу і всі на мене дивилися з великими очима: «Може додому?». Я з усмішкою казала, що ні, я маю відпрацювати, у мене контракт».
Після травми почала тренувати інших. Дівчина з 14 років ставила на ковзани малюків віком від трьох років. В групі було близько 40 дітей.
Дівчина вступила на факультет фізичного виховання Херсонського державного університету, який зараз переїхав до Івано-Франківська. Юна спортсменка добре розуміла, що хоче здобути саме цю освіту, не зважаючи на високі бали ЗНО, адже фігурне катання — це те, чим вона живе щодня.
Та попереду було найважче — випробування війною. Коли почалося вторгнення Олена одразу зі своїм хлопцем відразу вирішили евакуюватися. Проте з першого разу не вдалося виїхати. Адже Олена вирішила допомогти тренеру з маленькою донькою:
«Спочатку вивезли тренера з донькою. Моя мама знайшла людей, які змогли вивезти їх. А потім я зателефонувала тій жінці, яка займалася евакуацією. Вона сказала: «Як тільки буде вільна машина, я тебе запишу в чергу і ми вас вивеземо. Потім був дзвінок: «Ти о 5 ранку поїдеш»? Хлопець закивав головою, що так. І ми поїхали».
Далі були чотири пересадки автівками під обстрілами, проходження блокпостів під дулом автомата окупантів і бажання вибратися з пекла. Спортсменів прихистили у Вінниці та Львові. На західній Україні знайомих не було зовсім, а за плечима закоханих — тільки два наплічники з найнеобхіднішим та рюкзаки з ковзанами. Врешті Максим і Олена знайшли однодумців, познайомилися з тренерами фігурного катання, здружилися і три місяці жили у них на орендованій квартирі. Згодом Максиму повідомили про те, що хокейний клуб «Дніпро» переїжджає до Калуша. Дівчина не задумуючись вирушила з коханим хлопцем на Прикарпаття.
Зараз пара живе у Калуші. Максим продовжує грати в чемпіонаті України з хокею, а Олену запросили викладати фігурне катання для дітей. Каже, що бажання навчати й досвід є. Підхід до кожного учня — знайде. Цього навчили тренери — сімейна пара фігуристів Тетяна Назарова та Олександр Ковтунюк з дніпровської школи фігурного катання.
За словами фігуристки, робота нелегка, відповідальна, проте все ж улюблена.
«У мене були юні спортсмени з трьох до п'яти років. З маленькими дітьми може статися все, що завгодно: не поспав, сопельки, хочу до мами, скучив за бабусею, ручки змерзли. Але у мене мама вихователька, бабуся працювала у школі, то я маю досвід контакту з дітьми», — каже спортсменка.
Олена Ступка зазначила, що у ДЮСШ тренери підписують документ, в якому ідеться, що поки триває заняття, то тренери відповідальні за дітей. Коли батьки приходять з дітьми й знаходяться поруч, то вони відповідальні.
Нині в калуському Льодовому палаці триває набір дітей у групу фігурного катання віком від трьох років.
Ірина КМІТЬ, журналістка
Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор
ВІКНА 0
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.