Тижневик «Калуш ПРО» вже писав, що європейський Калуш до цього часу живе за генпланом радянських часів, який був затверджений 37 років тому.
Тижневик «Калуш ПРО» вже писав, що європейський Калуш до цього часу живе за генпланом радянських часів, який був затверджений 37 років тому.
Зрозуміло, як для документа, який передбачає розвиток, він вичерпав себе і застарів морально. Тож за роки незалежності місто робило кілька спроб розробити новий генплан чи оновити старий, проте всі вони не знаходили логічного завершення. Наразі в цьому році розпочата третя спроба. Зокрема, на сесії міськ-ради 15 січня 2015 року депутати прийняли ріше-ння про внесення змін до генплану, яким фактично надали дозвіл розпочати процедуру оновлення містобудівної документації, та Програму змін до генерального плану Калуша на 2015-2017 роки, загальна вартість якої становить 2 млн грн. Водночас на цей рік народні обранці передбачили спершу 500 тис. грн, а пізніше ще 300 тис. грн на виготовлення топогеодезичного плану міста, який є першим кроком до розробки генплану.
З часу прийняття даного рішення минуло три місяці, тож ми поцікавилися у начальника відділу у справах архітектури та містобудівної діяльності – головного архітектора Романа Кузика, що зроблено і чи є надія на те, що вже в цьому році Калуш замовить виготовлення оновленого генплану.
Пан Кузик поінформував, що на даний час триває тендерна процедура з визначення виконавця оновленого топо-геодезичного плану міста (попередній виготовлявся у 2003 році). Щоправда, тендерну процедуру архітектура оголосила вже вдруге, оскільки з ряду причин першу довелося відмінити. За словами головного архітектора, за місяць ця процедура завершиться, і тоді буде підписана угода на роботи, які орієнтовно триватимуть півроку. На них у бюджеті передбачено 800 тис. грн, проте остаточна сума буде відома після проведення тендера.
Тож можна вважати, що до нового генплану місто поки що зробило лише півкроку. Наступним кроком після виготовлення топогеодезичного плану, каже Роман Кузик, буде оголошення тендера на генплан. Проте перед цим у бюджеті міста мають бути в повному обсязі передбачені кошти на ці роботи, лише тоді можна буде розпочати процедуру. А це немало-небагато 2 млн грн. Чи спроможеться в цьому році міська скарбниця віднайти таку суму – невідомо. Скоріш за все, це буде зроблено у наступному, 2016-му, припускає головний архітектор.
За словами Романа Кузика, незважаючи на відсутність нового генплану земельні питання у місті не застопорилися, а таки вирішуються, оскільки є проекти детального планування територій, розроблені у 70-, 80-, 90-их роках. До прикладу, центральної частини міста, району Підгірок й інших.
Анастасія ВОЛЬСЬКА
Калуш ФМ 0
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 3
якою ще новою?