«Театральна весна-2012» вдалася

Категорія: КультураПереглядів: 1919

Як уже повідомляли місцеві ЗМІ, протягом двох місяців у Калуші проходив фестиваль «Театральна весна-2012». У ньому взяли участь як аматорські, так і професійні колективи. За цей період калушани переглянули дванадцять вистав місцевих театрів і колективів області.

Фестиваль вдався. Ініціатори (Калуський муніципальний народний театр «Легенда») разом із учасниками вирішили проводити його щороку й планують вийти не тільки на всеукраїнський, але й на міжнародний рівень. А проходила «Театральна весна-2012» в рамках відзначення Року культури, а також Міжнародного дня театру за сприяння Калуської міської ради і Калуської райдержадміністрації, управління культури міської ради і відділу культури РДА. Тому невипадково у день закриття фестивалю, яке відбулося минулої неділі, отримуючи подяки міського голови за участь у фестивалі, і заступник режисера Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок ім. Марійки Підгірянки Любомир Йосифів, і режисер обласного театру фольклору, народних свят і видовищ Наталія Тихонова найперше дякували місцевій владі за таку вагому підтримку театрального мистецтва. Н. Тихонова запевнила присутніх, що в суботу, 28 квітня, їхній колектив був у Калуші вперше, але не востаннє.

Нагадаємо, що останні три дні «Театральної весни» були досить насичені. У п’ятницю, 27 квітня, найдавніший на Галичині театр з Коломиї представив калушанам виставу «Земля» за однойменним твором О. Кобилянської. Наступного дня поціновувачі театрального мистецтва переглянули п’єсу Г. Литвина «Поза межами болю» обласного театру фольклору, народних свят і видовищ. А завершував «Театральну весну-2012» ініціатор фестивалю Калуський муніципальний народний театр «Легенда» (режисери-постановники Леся Піцик і Василь Федоришин). Колектив представив глядачам прем’єру вистави І. Тогобочного «Мати-наймичка» за творами Т. Г. Шевченка. І прем’єра вдалася. Якщо у залі витирали сльози не тільки жінки, а й чоловіки, значить актори розчулили, значить зіграли свої ролі правильно. Роль наймички Ганни виконала Ірина Хемич. Її сина Марка зіграв Олег Савка, а батька, який виховав хлопця, – Олексій Дмитришин.

Чому «Легенда» звернулася саме до творів Шевченка? Тому що щороку навесні відзначається чергова річниця Тараса Григоровича, якого знає й цінує весь світ, каже з цього приводу Л. Піцик. «У кожного своя дорога до Шевченка, маємо її й ми – аматори та професіонали», – впевнена вона.

Дуже приємно, що такий фестиваль проходить саме в Калуші, зауважила, вітаючи всіх із закриттям «Театральної весни», заступник міського голови Оксана Табачук. Вона запевнила, що в нашому місті й надалі буде поширюватися театральне мистецтво, залучатиметься молодь, зміцнюватиметься матеріальна база. За її словами, на місці колишньої концертної зали, яку ремонтує «Карпатнафтохім», буде діяти Будинок мистецтв. О. Табачук вручила всім театральним колективам-учасникам фестивалю подяки міського голови й пам’ятні сувеніри. Отримуючи їх, керівник народного театру «ЛюбАрт» районного Будинку культури Любов Липовська подякувала глядачам, які завжди були в залі і підтримували акторів. Театр без глядача – ніщо, сказала вона. Л. Липовська також наголосила на тому, що фестиваль уже вкотре довів, що Калуш – місто театральне (тут діють три театральні колективи) і молодь іде до театру, неважливо, чи то в ролі актора, чи в ролі глядача. Того недільного дня від імені глядачів калуських аматорів вітала староста хору церкви Всіх Святих Землі Української. Вона наголосила, що місцеві театрали зробили калушанам таке свято, яке не завжди відчуєш, дивлячись наше телебачення.

Ініціаторів фестивалю відзначили на обласному рівні. Нагороди вручала начальник управління культури міської ради Антоніна Попадюк. Грамоти головного управління культури ОДА отримали режисери театру «Легенда» Василь Федоришин і Леся Піцик, актори Ірина Хемич, Тетяна Попадюк, Михайло Луцик, Олексій Дмитришин. Серед нагороджених є й молоді актори-аматори – Олег Савка і Микола Білоус.

До речі, «Легенда» з виставою Г. Горіна «Тев’є-Тевель» за творами Шолом Алейхема 17 травня виступатиме на сцені обласної філармонії з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва, яке цього року перенесено указом Президента з березня на третю неділю травня.

Дарія ОНИСЬКІВ

Дзвони підгір'я 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.