Сказ наступає: у Калуському районі зареєстровано 6 випадків

Категорія: СоціумПереглядів: 1047

Сказ наступає: у Калуському районі зареєстровано 6  випадків

Дані захворюваності на сказ тварин на Калущині впродовж 2016-2017 років свідчать про формування на території Верхнянського куща та мікрорайону «Залісся» м. Калуша природних осередків сказу.

За інформацією Калуського РСП ДУ ІФОЛЦ СЕСУ, перший випадок сказу в цьому році був зафіксований 18 січня у лисиці, яка була відстріляна мисливцем Калуського УТМР в лісовій зоні за 2,5-3 км від с. Завій під час проведення діагностичного відстрілу. Контактних зі скаженою твариною осіб не було.

Другий випадок сказу у домашнього кота зареєстрували 28 лютого в м. Калуші на дачній ділянці мікрорайону «Залісся». В контакті зі скаженим котом перебували 2 особи. Вони приймають антирабічне лікування.

Третій випадок сказу у лисиці задокументували в Калуші 7 березня. Лисиця забігла у воль'єр на території приватного підприємства і покусала службову собаку та цуценя. Підприємець з рушниці застрелив її і повідомив про вказаний випадок управління Держпродспоживслужби в м. Калуші. Труп лисиці доставили в Івано-Франківську Регіональну лабораторію ветеринарної медицини для проведення дослідження на сказ, який підтвердився. Контактні особи – 4 чоловіки - приймають антирабічне лікування.

Четвертий випадок сказу у лисиці задокументовано 16 березня в с. Мостище. Громадянин Р. побачив на сусідському подвір'ї, де тимчасово ніхто не проживав, лисицю. Закрив її у хліві і повідомив про це працівників Держпродспоживслужби Калуського району, які в свою чергу сповістили про забіг лисиці в населений пункт голову Калуського УТМР. Виїхавши на місце події, мисливці вбили лисицю і доставили її для дослідження на сказ в Івано-Франківську Регіональну лабораторію ветеринарної медицини, яка діагностувала у лисиці сказ. Контактних осіб не було.

П'ятий випадок сказу у лисиці зафіксовано 7 квітня в лісових угіддях мікрорайону «Залісся». Дана лисиця була відстріляна мисливцями і доставлена в лабораторію ветеринарної медицини для проведення дослідження на сказ, який підтвердився. Дві контактні особи приймають антирабічне лікування.

Шостий випадок сказу у домашньої собаки був зафіксований 25 квітня в мікрорайоні «Загір'я». Власник собаки відмітив у тварини блювоту, неадекватну поведінку, судоми, які завершилися смертю, про що повідомив управління Держпродспоживслужби в м. Калуші. Івано-Франківська лабораторія ветеринарної медицини, куди було доставлено труп собаки, діагностувала сказ. Шість контактних осіб приймають щеплення проти сказу.

Впродовж минулого року на Калущині було зареєстровано 5 випадків сказу серед тварин: у с. Станькова – бездомна собака, м. Калуш – домашня собака і домашній кіт, с. Верхня – домашня собака, с. Мостище – домашня собака.

 

Нагадаємо, що сказ – це гостра контактна зоонозна хвороба, яку спричинює нейротропний вірус. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту з смертельним пошкодженням ЦНС.

Враховуючи складність ситуації, що склалася в районі щодо сказу, санітарні лікарі звертають увагу мешканців міста і району на основні моменти профілактики, які необхідно знати кожному.

Щоб не заразитись сказом необхідно:

- утримуватись від контактів з безпритульними та дикими тваринами, особливо лисицями;

- укушені рани, подряпини, ослинення негайно промивати теплою проточною водою з милом, краї рани обробляти 5% настоянкою йоду або 70° спиртом та накладати стерильну пов'язку, а відтак звертатися за медичною допомогою до лікаря-травматолога для проведення антирабічного лікування;

- виконувати правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними. Доставляти фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин або їх трупи у разі, якщо тварина загинула;

- не вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликати ветеринарного лікаря;

- не знімати шкуру з трупів диких тварин;

- у разі укусу домашньою твариною з'ясувати прізвище, ім'я і по-батькові господаря, його домашню адресу. Це допоможе уникнути щеплень, осекільки за твариною можна встановити ветеринарний нагляд;

- при пошкодженні одягу, в який була одягнута людина під час укусу, одяг обробити гарячою праскою, і тільки після цього його можна ремонтувати;

- щорічно проводити щеплення проти сказу домашнім та сторожовим собакам;

- вчасно звертатися за медичною допомогою.

Пам'ятайте, що тварина, яка Вас укусила, на вигляд може бути здоровою, а захворювання сказом може проявитися навіть через рік і більше!

Якщо людина захворіла на сказ, то її вилікувати уже не можливо! Єдиним засобом профілактики захворювання на сказ є лікувально-профілактичні щеплення за призначенням лікаря.

 

Фото з сайту UKRHEALTH.NET

КАЛУШ ФМ 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.