Що змінилося з 1 липня для пацієнтів Калуської міської поліклініки?

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 754

Як повідомляли "Вікна", з 1 липня міська поліклініка Калуша почала роботу в умовах реформи. Місто більше не отримує субвенцію на первинну медичну допомогу, а кошти як оплата послуг наданих пацієнтам мають надходити безпосередньо медичній установі.

По-перше, відтепер звернутися й отримати медичну допомогу у Калуській поліклініці зможуть пацієнти як з «зеленого», так і з «червоного» списку. Однак Міністерство охорони здоров’я затвердило нові правила, зокрема, чіткий перелік послуг, які мають надавати сімейні лікарі, терапевти і педіатри і оплату яких гарантує держава відповідно до встановленого тарифу та коригувальних коефіцієнтів. І цей перелік є досить обмеженим.

Наприклад, на рівні первинної медичної допомоги у пакет послуг входять такі аналізи і дослідження: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, вимірювання артеріального тиску, електрокардіограма, вимірювання ваги, зросту, окружності талії; швидкі тести: на вагітність, тропонін, ВІЛ, вірусні гепатити. У цьому переліку немає ні УЗД-обстеження, ні рентгенологічного дослідження, ні інших аналізів, які сьогодні роблять у поліклініці. Відповідно їх не оплачує держава. Тож, заклади первинної медико-санітарної допомоги можуть або повністю припинити надання таких послуг, або зробити їх платними для пацієнтів.

За словами головного лікаря Калуського міського центру з надання первинної медико-санітарної допомоги Михайла Гаврилишина, якщо міський центр буде мати достатню кількість пацієнтів та, відповідно, грошей, то в такому разі він зможе запропонувати калушанам ширший перелік безоплатних послуг, ніж гарантовано державою.

По-друге, перехідний період буде тривати лише півроку. З 1 січня 2019-го вся первинна ланка медичної допомоги буде фінансуватися через Національну службу здоров’я. Ті медичні заклади, які не реорганізуються у комунальні некомерційні підприємства і не укладуть угоди, коштів з бюджету не отримають. Також не буде і «червоного» списку пацієнтів: держава буде фінансувати лише послуги для пацієнтів, які укладуть декларації з лікарями. Відповідно, калушани, які не укладуть декларацію з лікарем, «випадуть» з державної системи медичних гарантій, а, значить, для них медичні послуги будуть платними, відповідно до затверджених у тому чи іншому медичному закладі тарифів. Тому в принципі зволікати з укладенням декларації про вибір лікаря немає сенсу, а часу залишилося не так багато.

 

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.