Роз’яснення правил подання декларацій у зв’язку зі звільненням з державних органів та органів місцевого самоврядування
До уваги осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування!
Особи, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у день звільнення (припинення діяльності).
Особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Тобто, якщо, наприклад, особа звільняється 01 жовтня відповідного року, то вона має подати декларацію за період з 01 січня по 01 жовтня цього року.
Суб’єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію за минулий рік. Листом Мін’юсту №19937-0-33-13/11 від 11.12.2013 року визначено, що під неохопленим раніше поданими деклараціями періодом слід розуміти часовий проміжок, за який суб’єктами декларування декларація не подавалася в установленому Законом порядку, за місцем роботи чи служби. Отже, суб’єкт декларування, який звільнився (припинив діяльність) в поточному році подає за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію за період з 01 січня до дати звільнення (припинення діяльності) із зазначенням дати її заповнення та протягом одного року за минулий рік за формою, яка встановлена Законом.
Роз’яснення надано відповідно до «Методичних рекомендацій щодо заповнення декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та іншими особами», розміщених на офіційному веб-порталі «Судова влада України» та згідно з чинними положеннями Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 7 квітня 2011 року № 3206-VI та Законом України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII.
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.